do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: LUBLINIEC - SIERAKÓW ŚLĄSKI

PARASOL
ul. Dworcowa 1a,
46-300 Olesno
tel.: 605 272 702

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Zespół „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie - śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Dziś „Słoneczna Republika” nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego. Rozwój Zespołu tworzyła także Elwira Kamińska - baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowego dziedzictwa kulturowego oraz spuścizny regionalnej.

Zespół przez dziesięciolecia dąży do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” tworzy łącznie blisko 300 osób, z czego ponad sto należy do zespołu artystycznego, składającego się z chóru, baletu i orkiestry. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. W swojej bogatej ofercie posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, okolicznościowe, a także niepowtarzalne widowiska.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Pałac w Wierzbiu – wybudowany w miejscowości Wierzbie.

Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzi jeszcze park.

Obecnie odrestaurowany pałac w Wierzbiu stanowi własność prywatną. Teren otoczony ogrodzeniem, obowiązuje zakaz wstępu. 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (LUBLINIEC » SIERAKÓW ŚLĄSKI)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:45Fx13:35Fx
2. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 17:46Fx13:36Fx
3. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 3)7:47Fx13:37Fx
4. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 4)7:49Fx13:39Fx
5. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)7:49Fx13:40Fx
6. GLINICA - UL. ASFALTOWA7:50Fx13:43Fx
7. PIETRUCHOWE7:51Fx13:45Fx
8. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)7:53Fx13:47Fx
9. JEŻOWA - ASFALTOWA 1X13:49Fx
10. JEŻOWA - ASFALTOWA 2XX
11. JEŻOWA - ASFALTOWA 3XX
12. PRZYWARY - (NA ŻĄDANIE)XX
13. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:04Fx13:54Fx
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (SIERAKÓW ŚLĄSKI » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:05Fx13:55Fx
2. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. LUBLINIECKA8:07Fx13:57Fx
3. MOLNA - UL. SIERAKOWSKA8:09Fx13:59Fx
4. NOWY DWÓR8:10Fx14:00Fx
5. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)8:13Fx14:02Fx
6. PIETRUCHOWE8:15Fx14:04Fx
7. GLINICA - UL. ASFALTOWA8:17Fx14:06Fx
8. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)8:20Fx14:09Fx
9. LUBECKO - GŁÓWNA 28:21Fx14:10Fx
10. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 2)8:22Fx14:11Fx
11. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 1)8:23Fx13:12Fx
12. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 28:24Fx13:13Fx
13. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 18:26Fx13:15Fx

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ