do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: LUBLINIEC - SIERAKÓW ŚLĄSKI

PARASOL
ul. Dworcowa 1a,
46-300 Olesno
tel.: 605 272 702

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 10
PARASOL

LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA
SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA

Objaśnienia:
F - kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku
x - nie kursuje w dni wolne od nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-10-23 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
„PARASOL” Marek Szewczyk
ul. Dworcowa 1a,
46-300 Olesno
tel.: 605 272 702

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pałac w miejscowości Czarny Las w powiecie lublinieckim wzniesiony przez Ferdinanda Zieglera na przełomie XIX i XX wieku.

Przed 1886 rokiem posiadłość Helenenthal nabył Ferdinand Ziegler, kupiec z Wrocławia. Na jego zlecenie na przełomie XIX i XX wieku wzniesiono tu rezydencję. W 1902 roku jako właściciel majątku Helenenthal wzmiankowany był G. Hoffmeister. W jego imieniu gospodarstwem zarządzał inspektor Bytomski. Przed 1905 rokiem dobra wróciły w ręce Ferdynanda Zieglera. Do kupca z Wrocławia należały przynajmniej do 1912 roku.

Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec. Cały kościół, prócz wieży został otynkowany. Kościół jest orientowany. Zbudowany został w stylu gotyckim z cechami renesansowymi, które zostały wprowadzone w późniejszym czasie. Pierwotnie cały dach pokryty był gontami. Teren kościoła w 1827 r. powiększono o nowy cmentarz.

Ośrodek powstał z inicjatywy Jana Myrcika, w oparciu o jego zbiory dotyczące historii Ziemi Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem terenów znajdujących się na mapie powiatu lublinieckiego. Ośrodek mieści się w czterech pomieszczeniach prywatnych właściciela.

Uroczyste otwarcie Ośrodka - z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i nauki a także środków przekazu - miało miejsce 3 maja 2001 roku. Ośrodek Prowadzi „Księgę Gości", w której znajduje się około dwa tysiące pochlebnych wpisów.

Przed Ośrodkiem znajduje się wielka gablota reklamowa, w której ukazane jest piękno Gminy Koszęcin i Powiatu Lublinieckiego.

We wrześniu 2008 roku odsłonięto przy muzeum interesujący i dużych rozmiarów pomnik poświęcony 370 poległym na różnych wojnach Koszęcinianom.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (LUBLINIEC » SIERAKÓW ŚLĄSKI)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:45Fx13:35Fx
2. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 17:46Fx13:36Fx
3. LUBLINIEC - STEBLÓW 37:47Fx13:37Fx
4. LUBLINIEC - STEBLÓW 47:49Fx13:39Fx
5. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)7:49Fx13:40Fx
6. GLINICA - UL. ASFALTOWA7:50Fx13:43Fx
7. PIETRUCHOWE7:51Fx13:45Fx
8. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)7:53Fx13:47Fx
9. JEŻOWA - ASFALTOWA 1X13:49Fx
10. JEŻOWA - ASFALTOWA 2XX
11. JEŻOWA - ASFALTOWA 3XX
12. PRZYWARY - (NA ŻĄDANIE)XX
13. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:04Fx13:54Fx
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (SIERAKÓW ŚLĄSKI » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:05Fx13:55Fx
2. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. LUBLINIECKA8:07Fx13:57Fx
3. MOLNA - UL. SIERAKOWSKA8:09Fx13:59Fx
4. NOWY DWÓR8:10Fx14:00Fx
5. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)8:13Fx14:02Fx
6. PIETRUCHOWE8:15Fx14:04Fx
7. GLINICA - UL. ASFALTOWA8:17Fx14:06Fx
8. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)8:20Fx14:09Fx
9. LUBECKO - UL. GŁÓWNA 18:21Fx14:10Fx
10. LUBLINIEC - STEBLÓW 28:22Fx14:11Fx
11. LUBLINIEC - STEBLÓW 18:23Fx13:12Fx
12. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 28:24Fx13:13Fx
13. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI8:26Fx13:15Fx

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ