do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: BORONÓW - TARNOWSKIE GÓRY

TRELEK
TRELEK
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 11
TRELEK

BORONÓW - UL. POZNAŃSKA (SZKOŁA)
TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
S - kursuje w dni nauki szkolnej
m - nie kursuje w dniach 24 i 31 XII
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-03-11 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
Firma Usługowo-Handlowa „TRELEK” Bartłomiej Macioł
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościółek ten zbudowany z własnych funduszy proboszcza bez udziału patrona, był bardzo skromny, ubogi i maleńki. Ze swą bardzo niska powałą, jednym tylko okienkiem był on raczej wg słów wizytatora (1811) bardziej podobny do więzienia niż do kaplicy. Mieściło się w nim najwyżej 30 osób. Kapliczkę zdobiła jedynie mała wieżyczka z zawieszoną w niej sygnaturką. Brak stałego źródła na pokrycie kosztów remontów i konserwacji dał się kapliczce dotkliwie we znaki. O większych remontach względnie nowych nabytkach w ogóle nie mogło być mowy, a stary inwentarz z biegiem czasu prawie, że nie nadawał się już w ogóle do użytku. W roku 1818 budynek poddano gruntownemu remontowi. Wyklejono na nowo ściany, dano nową podłogę i dach, a w roku 1821 nową podmurówkę. Nową murowaną kaplicę wybudowano w roku 1870. Tak jak poprzednio nadano nowej kaplicy św. Jana Nepomucena za patrona. W związku z rozrastającą się coraz to bardziej parafia, kapliczka wnet okazała się za mała. Proboszcz Wick zabrał się więc do jej rozbudowy i w roku 1904 nowa budowla, stojąca do dziś dnia została ukończona. W roku 2003 została gruntownie odremontowana, dzięki staraniom obecnego proboszcza ks. Marcina Kulisza.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

Ciasna, podobnie jak Zborowskie, znajdowała się na obszarze parafii lubeckiej i jeszcze na krótko przed wkopaniem kamieni na nowej granicy między Niemcami i Polską niektórzy jej mieszkańcy łudzili się, że wszystko zostanie po staremu i nie każą im chodzić do budującego się już kościoła w Zborowskiem. Ponieważ jednak granica stała się w roku 1922 faktem dokonanym a nieuchronne stało się również przyłączenie do nowej parafii. Ciasna weszła w skład kuracji w Zborowskiem, dla której jednostką nadrzędną stał się dekanat oleski (Archipresbyterat Rosenberg) z trzynastoma parafiami.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 11 (BORONÓW » TARNOWSKIE GÓRY)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. BORONÓW - UL. POZNAŃSKA (SZKOŁA)4:50D11:20S13:45D20:15Dm
2. BORONÓW - UL. WOJSKA POLSKIEGO (RSP)4:51D11:21S13:46D20:16Dm
3. KOSZĘCIN - RYNEK4:58D11:28S13:53D20:23Dm
4. KOSZĘCIN - SZKOŁA4:59D11:29S13:54D20:24Dm
5. KOSZĘCIN - ŚW. TRÓJCA5:01D11:31S13:56D20:26Dm
6. KALETY - DRUTARNIA I5:06D11:36S14:01D20:31Dm
7. KALETY - OSIEDLE5:09D11:39S14:04D20:34Dm
8. KALETY - ŻWIRKI I WIGURY5:10D11:40S14:05D20:35Dm
9. KALETY - KOŚCIÓŁ5:12D11:42S14:07D20:37Dm
10. KALETY - OSIEDLE KRÓLÓW5:14D11:44S14:09D20:39Dm
11. KALETY - DOM KULTURY5:16D11:46S14:11D20:41Dm
12. KALETY - KUCZÓW I5:20D11:50S14:15D20:45Dm
13. KALETY - KUCZÓW II5:21D11:51S14:16D20:46Dm
14. KALETY - MIOTEK SKRZYŻOWANIE I5:23D11:53S14:18D20:48Dm
15. KALETY - MIOTEK, ZARACH5:25D11:55S14:20D20:50Dm
16. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - HUTA5:30D12:00S14:25D20:55Dm
17. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK5:32D12:02S14:27D20:57Dm
18. TARNOWSKIE GÓRY - LASOWICE I5:39D12:09S14:34D21:04Dm
19. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC5:41D12:11S14:36D21:06Dm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 11 (TARNOWSKIE GÓRY » BORONÓW)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC5:55D12:45S18:20Dm21:30Dm
2. TARNOWSKIE GÓRY - LASOWICE II5:57D12:47S18:22Dm21:32Dm
3. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK6:04D12:54S18:29Dm21:39Dm
4. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - HUTA6:06D12:56S18:31Dm21:41Dm
5. KALETY - MIOTEK, ZARACH6:11D13:01S18:36Dm21:46Dm
6. KALETY - MIOTEK SKRZYŻOWANIE I6:13D13:03S18:38Dm21:48Dm
7. KALETY - KUCZÓW II6:15D13:05S18:40Dm21:50Dm
8. KALETY - KUCZÓW I6:16D13:06S18:41Dm21:51Dm
9. KALETY - DOM KULTURY6:20D13:10S18:45Dm21:55Dm
10. KALETY - OSIEDLE KRÓLÓW6:22D13:12S18:47Dm21:57Dm
11. KALETY - KOŚCIÓŁ6:24D13:14S18:49Dm21:59Dm
12. KALETY - ŻWIRKI I WIGURY6:26D13:16S18:51Dm22:01Dm
13. KALETY - OSIEDLE6:27D13:17S18:52Dm22:02Dm
14. KALETY - DRUTARNIA I6:30D13:20S18:55Dm22:05Dm
15. KOSZĘCIN - ŚW. TRÓJCA6:35D13:25S19:00Dm22:10Dm
16. KOSZĘCIN - SZKOŁA6:37D13:27S19:02Dm22:12Dm
17. KOSZĘCIN - RYNEK6:38D13:28S19:03Dm22:13Dm
18. BORONÓW - UL. WOJSKA POLSKIEGO (RSP)6:45D13:35S19:10Dm22:20Dm
19. BORONÓW - UL. POZNAŃSKA (SZKOŁA)6:46D13:36S19:11Dm22:21Dm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ