do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

UNI METAL
UNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 14
UNI METAL

Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)
Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
S - kursuje w dniach nauki szkolnej;
1-7 – kursuje od poniedziałku do niedzieli;
a – nie kursuje w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniu 25.XII;
d – nie kursuje 1.I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26.XII;
m – nie kursuje w dniach 24 i 31.XII;
n – nie kursuje w Wielką Sobotę oraz w dniach 24 i 31.XII;
p – nie kursuje 2.V oraz w piątek po dniu Bożego Ciała;
F – kursuje 1.I, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniu 26.XII;
G – kursuje 6.I, 1.V, 15.VIII, 1.XI, 11.XI;
K – nie kursuje 3.V oraz w dzień Bożego Ciała.
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-12-10 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

Decyzję o budowie ratusza podjęto w 1848 roku, kiedy to zakupiono działkę pod ten cel. Projekt wykonał architekt Niedner. Sama jednak budowa rozpoczęła się dopiero po wielkim pożarze miasta. Kamień węgielny położono z datą: 24.05.1862r. Jest to również rok ukończenia budowy.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 14 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11
1. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)6:10Dp7:301-7dGK9:40Dp11:001-7aFGK13:20Dp14:401-7aFGK16:20Dp17:401-7aFGK19:50Dmp21:101-7aFGKn
2. Częstochowa - Jagiellońska6:15Dp7:351-7dGK9:45Dp11:051-7aFGK13:25Dp14:451-7aFGK16:25Dp17:451-7aFGK19:55Dmp21:151-7aFGKn
3. Częstochowa - Sabinowska6:18Dp7:381-7dGK9:48Dp11:081-7aFGK13:28Dp14:481-7aFGK16:28Dp17:481-7aFGK19:57Dmp21:171-7aFGKn
4. Sobuczyna - Szafirowa6:25Dp7:451-7dGK9:55Dp11:151-7aFGK13:35Dp14:551-7aFGK16:35Dp17:551-7aFGK20:03Dmp21:231-7aFGKn
5. Nierada - Targowa 606:28Dp7:481-7dGK9:58Dp11:181-7aFGK13:38Dp14:581-7aFGK16:38Dp17:581-7aFGK20:06Dmp21:261-7aFGKn
6. Łysiec - Górny6:30Dp7:501-7dGK10:00Dp11:201-7aFGK13:40Dp15:001-7aFGK16:40Dp18:001-7aFGK20:08Dmp21:281-7aFGKn
7. Łysiec6:31Dp7:511-7dGK10:01Dp11:211-7aFGK13:41Dp15:011-7aFGK16:41Dp18:011-7aFGK20:09Dmp21:291-7aFGKn
8. Łysiec - Skrzyżowanie6:32Dp7:521-7dGK10:02Dp11:221-7aFGK13:42Dp15:021-7aFGK16:42Dp18:021-7aFGK20:10Dmp21:301-7aFGKn
9. Łysiec - Osiedle6:33Dp7:531-7dGK10:03Dp11:231-7aFGK13:43Dp15:031-7aFGK16:43Dp18:031-7aFGK20:11Dmp21:311-7aFGKn
10. Klepaczka6:34Dp7:541-7dGK10:04Dp11:241-7aFGK13:44Dp15:041-7aFGK16:44Dp18:041-7aFGK20:12Dmp21:321-7aFGKn
11. Starcza - Kościół6:36Dp7:561-7dGK10:06Dp11:261-7aFGK13:46Dp15:061-7aFGK16:46Dp18:061-7aFGK20:14Dmp21:341-7aFGKn
12. Starcza - Szkoła6:37Dp7:571-7dGK10:07Dp11:271-7aFGK13:47Dp15:071-7aFGK16:47Dp18:071-7aFGK20:15Dmp21:351-7aFGKn
13. Starcza - Spacerowa6:38Dp7:581-7dGK10:08Dp11:281-7aFGK13:48Dp15:081-7aFGK16:48Dp18:081-7aFGK20:16Dmp21:361-7aFGKn
14. Starcza - Górka6:39Dp7:591-7dGK10:09Dp11:291-7aFGK13:49Dp15:091-7aFGK16:49Dp18:091-7aFGK20:17Dmp21:371-7aFGKn
15. Starcza - Brzozowa6:40Dp8:001-7dGK10:10Dp11:301-7aFGK13:50Dp15:101-7aFGK16:50Dp18:101-7aFGK20:18Dmp21:381-7aFGKn
16. Starcza - Sklep6:41Dp8:011-7dGK10:11Dp11:311-7aFGK13:51Dp15:111-7aFGK16:51Dp18:111-7aFGK20:19Dmp21:391-7aFGKn
17. Starcza - Zimna woda6:42Dp8:021-7dGK10:12Dp11:321-7aFGK13:52Dp15:121-7aFGK16:52Dp18:121-7aFGK20:20Dmp21:401-7aFGKn
18. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna6:44Dp8:041-7dGK10:14Dp11:341-7aFGK13:54Dp15:141-7aFGK16:54Dp18:141-7aFGK20:22Dmp21:421-7aFGKn
19. Drogobycza6:45Dp8:051-7dGK10:15Dp11:351-7aFGK13:55Dp15:151-7aFGK16:55Dp18:151-7aFGK20:23Dmp21:431-7aFGKn
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)6:46Dp8:061-7dGK10:16Dp11:361-7aFGK13:56Dp15:161-7aFGK16:56Dp18:161-7aFGK20:24Dmp21:441-7aFGKn
21. Kamienica śl. - ul. Częstochowska6:47Dp8:071-7dGK10:17Dp11:371-7aFGK13:57Dp15:171-7aFGK16:57Dp18:171-7aFGK20:25Dmp21:451-7aFGKn
22. Lubsza6:51Dp8:111-7dGK10:21Dp11:411-7aFGK14:01Dp15:211-7aFGK17:01Dp18:211-7aFGK20:29Dmp21:491-7aFGKn
23. Lubsza - Skrzyżowanie6:53Dp8:131-7dGK10:23Dp11:431-7aFGK14:03Dp15:231-7aFGK17:03Dp18:231-7aFGK20:31Dmp21:511-7aFGKn
24. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)6:56Dp8:161-7dGK10:26Dp11:461-7aFGK14:06Dp15:261-7aFGK17:06Dp18:261-7aFGK20:34Dmp21:541-7aFGKn
25. Gniazdów - WoźnickaX6:50SXXXXXXXXX
26. Woźniki6:59Dp7:00S8:191-7dGK10:29Dp11:491-7aFGK14:09Dp15:291-7aFGK17:09Dp18:291-7aFGK20:37Dmp21:571-7aFGKn
27. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:01Dp7:02S8:211-7dGK10:31Dp11:511-7aFGK14:11Dp15:311-7aFGK17:11Dp18:311-7aFGK20:39Dmp21:591-7aFGKn
28. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:04Dp7:05S8:241-7dGK10:34Dp11:541-7aFGK14:14Dp15:341-7aFGK17:14Dp18:341-7aFGK20:42Dmp22:021-7aFGKn
29. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:06Dp7:07S8:261-7dGK10:36Dp11:561-7aFGK14:16Dp15:361-7aFGK17:16Dp18:361-7aFGK20:44Dmp22:041-7aFGKn
30. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:07Dp7:08S8:271-7dGK10:37Dp11:571-7aFGK14:17Dp15:371-7aFGK17:17Dp18:371-7aFGK20:45Dmp22:051-7aFGKn
31. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:08Dp7:09S8:281-7dGK10:38Dp11:581-7aFGK14:18Dp15:381-7aFGK17:18Dp18:381-7aFGK20:46Dmp22:061-7aFGKn
32. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:10Dp7:11S8:301-7dGK10:40Dp12:001-7aFGK14:20Dp15:401-7aFGK17:20Dp18:401-7aFGK20:48Dmp22:081-7aFGKn
33. Kalety - Miotek skrzyżowanie I7:14Dp7:15S8:341-7dGK10:44Dp12:041-7aFGK14:24Dp15:441-7aFGK17:24Dp18:441-7aFGK20:52Dmp22:121-7aFGKn
34. Miasteczko śląskie - Rynek7:22Dp7:23S8:421-7dGK10:52Dp12:121-7aFGK14:32Dp15:521-7aFGK17:32Dp18:521-7aFGK21:00Dmp22:201-7aFGKn
35. Tarnowskie góry - Dworzec7:30Dp7:31S8:501-7dGK11:00Dp12:201-7aFGK14:40Dp16:001-7aFGK17:40Dp19:001-7aFGK21:07Dmp22:271-7aFGKn
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 14 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Tarnowskie góry - Dworzec4:50Dp6:001-7dGK8:15Dp9:351-7aFGK11:55Dp13:151-7aFGK14:55Dp14:55S16:151-7aFGK16:15S18:30Dmp19:501-7aFGKn
2. Miasteczko śląskie - Rynek4:57Dp6:081-7dGK8:23Dp9:431-7aFGK12:03Dp13:231-7aFGK15:03Dp15:03S16:231-7aFGK16:23S18:37Dmp19:571-7aFGKn
3. Kalety - Miotek kościół5:05Dp6:161-7dGK8:31Dp9:511-7aFGK12:11Dp13:311-7aFGK15:11Dp15:11S16:311-7aFGK16:31S18:45Dmp20:051-7aFGKn
4. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:08Dp6:191-7dGK8:34Dp9:541-7aFGK12:14Dp13:341-7aFGK15:14Dp15:14S16:341-7aFGK16:34S18:48Dmp20:081-7aFGKn
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)5:10Dp6:211-7dGK8:36Dp9:561-7aFGK12:16Dp13:361-7aFGK15:16Dp15:16S16:361-7aFGK16:36S18:50Dmp20:101-7aFGKn
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)5:11Dp6:221-7dGK8:37Dp9:571-7aFGK12:17Dp13:371-7aFGK15:17Dp15:17S16:371-7aFGK16:37S18:51Dmp20:111-7aFGKn
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)5:12Dp6:231-7dGK8:38Dp9:581-7aFGK12:18Dp13:381-7aFGK15:18Dp15:18S16:381-7aFGK16:38S18:52Dmp20:121-7aFGKn
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)5:14Dp6:251-7dGK8:40Dp10:001-7aFGK12:20Dp13:401-7aFGK15:20Dp15:20S16:401-7aFGK16:40S18:54Dmp20:141-7aFGKn
9. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)5:17Dp6:281-7dGK8:43Dp10:031-7aFGK12:23Dp13:431-7aFGK15:23Dp15:23S16:431-7aFGK16:43S18:57Dmp20:171-7aFGKn
10. Woźniki5:19Dp6:301-7dGK8:45Dp10:051-7aFGK12:25Dp13:451-7aFGK15:25Dp15:25S16:451-7aFGK16:45S18:59Dmp20:191-7aFGKn
11. Gniazdów - WoźnickaXXXXXXX15:33SXXX
12. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)5:22Dp6:331-7dGK8:48Dp10:081-7aFGK12:28Dp13:481-7aFGK15:28Dp16:481-7aFGK19:02Dmp20:221-7aFGKn
13. Lubsza - Skrzyżowanie5:26Dp6:371-7dGK8:52Dp10:121-7aFGK12:32Dp13:521-7aFGK15:32Dp16:521-7aFGK19:06Dmp20:261-7aFGKn
14. Lubsza5:28Dp6:391-7dGK8:54Dp10:141-7aFGK12:34Dp13:541-7aFGK15:34Dp16:541-7aFGK19:08Dmp20:281-7aFGKn
15. Kamienica śl. - ul. Częstochowska5:32Dp6:431-7dGK8:58Dp10:181-7aFGK12:38Dp13:581-7aFGK15:38Dp16:581-7aFGK19:12Dmp20:321-7aFGKn
16. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)5:33Dp6:441-7dGK8:59Dp10:191-7aFGK12:39Dp13:591-7aFGK15:39Dp16:591-7aFGK19:13Dmp20:331-7aFGKn
17. Drogobycza5:34Dp6:451-7dGK9:00Dp10:201-7aFGK12:40Dp14:001-7aFGK15:40Dp17:001-7aFGK19:14Dmp20:341-7aFGKn
18. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna5:35Dp6:461-7dGK9:01Dp10:211-7aFGK12:41Dp14:011-7aFGK15:41Dp17:011-7aFGK19:15Dmp20:351-7aFGKn
19. Starcza - Zimna woda5:37Dp6:481-7dGK9:03Dp10:231-7aFGK12:43Dp14:031-7aFGK15:43Dp17:031-7aFGK19:17Dmp20:371-7aFGKn
20. Starcza - Sklep5:38Dp6:491-7dGK9:04Dp10:241-7aFGK12:44Dp14:041-7aFGK15:44Dp17:041-7aFGK19:18Dmp20:381-7aFGKn
21. Starcza - Brzozowa5:39Dp6:501-7dGK9:05Dp10:251-7aFGK12:45Dp14:051-7aFGK15:45Dp17:051-7aFGK19:19Dmp20:391-7aFGKn
22. Starcza - Górka5:40Dp6:511-7dGK9:06Dp10:261-7aFGK12:46Dp14:061-7aFGK15:46Dp17:061-7aFGK19:20Dmp20:401-7aFGKn
23. Starcza - Spacerowa5:41Dp6:521-7dGK9:07Dp10:271-7aFGK12:47Dp14:071-7aFGK15:47Dp17:071-7aFGK19:21Dmp20:411-7aFGKn
24. Starcza - Szkoła5:42Dp6:531-7dGK9:08Dp10:281-7aFGK12:48Dp14:081-7aFGK15:48Dp17:081-7aFGK19:22Dmp20:421-7aFGKn
25. Starcza - Kościół5:43Dp6:541-7dGK9:09Dp10:291-7aFGK12:49Dp14:091-7aFGK15:49Dp17:091-7aFGK19:23Dmp20:431-7aFGKn
26. Klepaczka5:45Dp6:561-7dGK9:11Dp10:311-7aFGK12:51Dp14:111-7aFGK15:51Dp17:111-7aFGK19:25Dmp20:451-7aFGKn
27. Łysiec - Osiedle5:46Dp6:571-7dGK9:12Dp10:321-7aFGK12:52Dp14:121-7aFGK15:52Dp17:121-7aFGK19:26Dmp20:461-7aFGKn
28. Łysiec - Skrzyżowanie5:47Dp6:581-7dGK9:13Dp10:331-7aFGK12:53Dp14:131-7aFGK15:53Dp17:131-7aFGK19:27Dmp20:471-7aFGKn
29. Łysiec5:48Dp6:591-7dGK9:14Dp10:341-7aFGK12:54Dp14:141-7aFGK15:54Dp17:141-7aFGK19:28Dmp20:481-7aFGKn
30. Łysiec - Górny5:49Dp7:001-7dGK9:15Dp10:351-7aFGK12:55Dp14:151-7aFGK15:55Dp17:151-7aFGK19:29Dmp20:491-7aFGKn
31. Nierada - Targowa 1445:50Dp7:011-7dGK9:16Dp10:361-7aFGK12:56Dp14:161-7aFGK15:56Dp17:161-7aFGK19:30Dmp20:501-7aFGKn
32. Sobuczyna - Szafirowa5:53Dp7:041-7dGK9:19Dp10:391-7aFGK12:59Dp14:191-7aFGK15:59Dp17:191-7aFGK19:33Dmp20:531-7aFGKn
33. Częstochowa - Sabinowska5:59Dp7:101-7dGK9:25Dp10:451-7aFGK13:05Dp14:251-7aFGK16:05Dp17:251-7aFGK19:39Dmp20:591-7aFGKn
34. Częstochowa - Jagiellońska6:01Dp7:131-7dGK9:28Dp10:481-7aFGK13:08Dp14:281-7aFGK16:08Dp17:281-7aFGK19:41Dmp21:011-7aFGKn
35. Częstochowa - Dworzec a. (na żądanie)6:05Dp7:171-7dGK9:32Dp10:521-7aFGK13:12Dp14:321-7aFGK16:12Dp17:321-7aFGK19:45Dmp21:051-7aFGKn
36. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)6:07Dp7:201-7dGK9:35Dp10:551-7aFGK13:15Dp14:351-7aFGK16:15Dp17:351-7aFGK19:47Dmp21:071-7aFGKn

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ