do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

UNI METAL
UNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 14
UNI METAL

Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)
Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
S - kursuje w dniach nauki szkolnej;
1-7 – kursuje od poniedziałku do niedzieli;
a – nie kursuje w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniu 25.XII;
d – nie kursuje 1.I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26.XII;
m – nie kursuje w dniach 24 i 31.XII;
n – nie kursuje w Wielką Sobotę oraz w dniach 24 i 31.XII;
p – nie kursuje 2.V oraz w piątek po dniu Bożego Ciała;
F – kursuje 1.I, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniu 26.XII;
G – kursuje 6.I, 1.V, 15.VIII, 1.XI, 11.XI;
K – nie kursuje 3.V oraz w dzień Bożego Ciała.
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-12-10 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

Pochodzący z przełomu XIX i XX wieku pałac był świadkiem historycznych wydarzeń. To w nim m.in. Wojciech Korfanty podpisał odezwę do ludności Śląska, wzywającą ich do zbrojnego powstania przeciw ówczesnemu podziałowi tych ziem pomiędzy Niemcami a Polską. Przez kilkanaście lat pałac pełnił funkcję ośrodka rehabilitacyjnego. Obecnie w jego wnętrzach znajduje się luksusowy hotel i restauracja.

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1347 i 1490 roku, choć parafia istnieje od XIII wieku. Jeszcze w 1569 roku kościół był drewniany, kryty gontem wspomina się również o belkach i drewnie użytym do naprawy. Na początku XVII wieku, w latach 1607-1608 na miejscu starego drewnianego zbudowano nowy kościół murowany, z wykorzystaniem pozostałości po starej budowli. Przebudowany w 1756 roku, uległ spaleniu w 1789 roku. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w 1811 roku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 14 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11
1. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)6:10Dp7:301-7dGK9:40Dp11:001-7aFGK13:20Dp14:401-7aFGK16:20Dp17:401-7aFGK19:50Dmp21:101-7aFGKn
2. Częstochowa - Jagiellońska6:15Dp7:351-7dGK9:45Dp11:051-7aFGK13:25Dp14:451-7aFGK16:25Dp17:451-7aFGK19:55Dmp21:151-7aFGKn
3. Częstochowa - Sabinowska6:18Dp7:381-7dGK9:48Dp11:081-7aFGK13:28Dp14:481-7aFGK16:28Dp17:481-7aFGK19:57Dmp21:171-7aFGKn
4. Sobuczyna - Szafirowa6:25Dp7:451-7dGK9:55Dp11:151-7aFGK13:35Dp14:551-7aFGK16:35Dp17:551-7aFGK20:03Dmp21:231-7aFGKn
5. Nierada - Targowa 606:28Dp7:481-7dGK9:58Dp11:181-7aFGK13:38Dp14:581-7aFGK16:38Dp17:581-7aFGK20:06Dmp21:261-7aFGKn
6. Łysiec - Górny6:30Dp7:501-7dGK10:00Dp11:201-7aFGK13:40Dp15:001-7aFGK16:40Dp18:001-7aFGK20:08Dmp21:281-7aFGKn
7. Łysiec6:31Dp7:511-7dGK10:01Dp11:211-7aFGK13:41Dp15:011-7aFGK16:41Dp18:011-7aFGK20:09Dmp21:291-7aFGKn
8. Łysiec - Skrzyżowanie6:32Dp7:521-7dGK10:02Dp11:221-7aFGK13:42Dp15:021-7aFGK16:42Dp18:021-7aFGK20:10Dmp21:301-7aFGKn
9. Łysiec - Osiedle6:33Dp7:531-7dGK10:03Dp11:231-7aFGK13:43Dp15:031-7aFGK16:43Dp18:031-7aFGK20:11Dmp21:311-7aFGKn
10. Klepaczka6:34Dp7:541-7dGK10:04Dp11:241-7aFGK13:44Dp15:041-7aFGK16:44Dp18:041-7aFGK20:12Dmp21:321-7aFGKn
11. Starcza - Kościół6:36Dp7:561-7dGK10:06Dp11:261-7aFGK13:46Dp15:061-7aFGK16:46Dp18:061-7aFGK20:14Dmp21:341-7aFGKn
12. Starcza - Szkoła6:37Dp7:571-7dGK10:07Dp11:271-7aFGK13:47Dp15:071-7aFGK16:47Dp18:071-7aFGK20:15Dmp21:351-7aFGKn
13. Starcza - Spacerowa6:38Dp7:581-7dGK10:08Dp11:281-7aFGK13:48Dp15:081-7aFGK16:48Dp18:081-7aFGK20:16Dmp21:361-7aFGKn
14. Starcza - Górka6:39Dp7:591-7dGK10:09Dp11:291-7aFGK13:49Dp15:091-7aFGK16:49Dp18:091-7aFGK20:17Dmp21:371-7aFGKn
15. Starcza - Brzozowa6:40Dp8:001-7dGK10:10Dp11:301-7aFGK13:50Dp15:101-7aFGK16:50Dp18:101-7aFGK20:18Dmp21:381-7aFGKn
16. Starcza - Sklep6:41Dp8:011-7dGK10:11Dp11:311-7aFGK13:51Dp15:111-7aFGK16:51Dp18:111-7aFGK20:19Dmp21:391-7aFGKn
17. Starcza - Zimna woda6:42Dp8:021-7dGK10:12Dp11:321-7aFGK13:52Dp15:121-7aFGK16:52Dp18:121-7aFGK20:20Dmp21:401-7aFGKn
18. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna6:44Dp8:041-7dGK10:14Dp11:341-7aFGK13:54Dp15:141-7aFGK16:54Dp18:141-7aFGK20:22Dmp21:421-7aFGKn
19. Drogobycza6:45Dp8:051-7dGK10:15Dp11:351-7aFGK13:55Dp15:151-7aFGK16:55Dp18:151-7aFGK20:23Dmp21:431-7aFGKn
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)6:46Dp8:061-7dGK10:16Dp11:361-7aFGK13:56Dp15:161-7aFGK16:56Dp18:161-7aFGK20:24Dmp21:441-7aFGKn
21. Kamienica śl. - ul. Częstochowska6:47Dp8:071-7dGK10:17Dp11:371-7aFGK13:57Dp15:171-7aFGK16:57Dp18:171-7aFGK20:25Dmp21:451-7aFGKn
22. Lubsza6:51Dp8:111-7dGK10:21Dp11:411-7aFGK14:01Dp15:211-7aFGK17:01Dp18:211-7aFGK20:29Dmp21:491-7aFGKn
23. Lubsza - Skrzyżowanie6:53Dp8:131-7dGK10:23Dp11:431-7aFGK14:03Dp15:231-7aFGK17:03Dp18:231-7aFGK20:31Dmp21:511-7aFGKn
24. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)6:56Dp8:161-7dGK10:26Dp11:461-7aFGK14:06Dp15:261-7aFGK17:06Dp18:261-7aFGK20:34Dmp21:541-7aFGKn
25. Gniazdów - WoźnickaX6:50SXXXXXXXXX
26. Woźniki6:59Dp7:00S8:191-7dGK10:29Dp11:491-7aFGK14:09Dp15:291-7aFGK17:09Dp18:291-7aFGK20:37Dmp21:571-7aFGKn
27. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:01Dp7:02S8:211-7dGK10:31Dp11:511-7aFGK14:11Dp15:311-7aFGK17:11Dp18:311-7aFGK20:39Dmp21:591-7aFGKn
28. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:04Dp7:05S8:241-7dGK10:34Dp11:541-7aFGK14:14Dp15:341-7aFGK17:14Dp18:341-7aFGK20:42Dmp22:021-7aFGKn
29. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:06Dp7:07S8:261-7dGK10:36Dp11:561-7aFGK14:16Dp15:361-7aFGK17:16Dp18:361-7aFGK20:44Dmp22:041-7aFGKn
30. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:07Dp7:08S8:271-7dGK10:37Dp11:571-7aFGK14:17Dp15:371-7aFGK17:17Dp18:371-7aFGK20:45Dmp22:051-7aFGKn
31. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:08Dp7:09S8:281-7dGK10:38Dp11:581-7aFGK14:18Dp15:381-7aFGK17:18Dp18:381-7aFGK20:46Dmp22:061-7aFGKn
32. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:10Dp7:11S8:301-7dGK10:40Dp12:001-7aFGK14:20Dp15:401-7aFGK17:20Dp18:401-7aFGK20:48Dmp22:081-7aFGKn
33. Kalety - Miotek skrzyżowanie I7:14Dp7:15S8:341-7dGK10:44Dp12:041-7aFGK14:24Dp15:441-7aFGK17:24Dp18:441-7aFGK20:52Dmp22:121-7aFGKn
34. Miasteczko śląskie - Rynek7:22Dp7:23S8:421-7dGK10:52Dp12:121-7aFGK14:32Dp15:521-7aFGK17:32Dp18:521-7aFGK21:00Dmp22:201-7aFGKn
35. Tarnowskie góry - Dworzec7:30Dp7:31S8:501-7dGK11:00Dp12:201-7aFGK14:40Dp16:001-7aFGK17:40Dp19:001-7aFGK21:07Dmp22:271-7aFGKn
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 14 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Tarnowskie góry - Dworzec4:50Dp6:001-7dGK8:15Dp9:351-7aFGK11:55Dp13:151-7aFGK14:55Dp14:55S16:151-7aFGK16:15S18:30Dmp19:501-7aFGKn
2. Miasteczko śląskie - Rynek4:57Dp6:081-7dGK8:23Dp9:431-7aFGK12:03Dp13:231-7aFGK15:03Dp15:03S16:231-7aFGK16:23S18:37Dmp19:571-7aFGKn
3. Kalety - Miotek kościół5:05Dp6:161-7dGK8:31Dp9:511-7aFGK12:11Dp13:311-7aFGK15:11Dp15:11S16:311-7aFGK16:31S18:45Dmp20:051-7aFGKn
4. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:08Dp6:191-7dGK8:34Dp9:541-7aFGK12:14Dp13:341-7aFGK15:14Dp15:14S16:341-7aFGK16:34S18:48Dmp20:081-7aFGKn
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)5:10Dp6:211-7dGK8:36Dp9:561-7aFGK12:16Dp13:361-7aFGK15:16Dp15:16S16:361-7aFGK16:36S18:50Dmp20:101-7aFGKn
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)5:11Dp6:221-7dGK8:37Dp9:571-7aFGK12:17Dp13:371-7aFGK15:17Dp15:17S16:371-7aFGK16:37S18:51Dmp20:111-7aFGKn
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)5:12Dp6:231-7dGK8:38Dp9:581-7aFGK12:18Dp13:381-7aFGK15:18Dp15:18S16:381-7aFGK16:38S18:52Dmp20:121-7aFGKn
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)5:14Dp6:251-7dGK8:40Dp10:001-7aFGK12:20Dp13:401-7aFGK15:20Dp15:20S16:401-7aFGK16:40S18:54Dmp20:141-7aFGKn
9. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)5:17Dp6:281-7dGK8:43Dp10:031-7aFGK12:23Dp13:431-7aFGK15:23Dp15:23S16:431-7aFGK16:43S18:57Dmp20:171-7aFGKn
10. Woźniki5:19Dp6:301-7dGK8:45Dp10:051-7aFGK12:25Dp13:451-7aFGK15:25Dp15:25S16:451-7aFGK16:45S18:59Dmp20:191-7aFGKn
11. Gniazdów - WoźnickaXXXXXXX15:33SXXX
12. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)5:22Dp6:331-7dGK8:48Dp10:081-7aFGK12:28Dp13:481-7aFGK15:28Dp16:481-7aFGK19:02Dmp20:221-7aFGKn
13. Lubsza - Skrzyżowanie5:26Dp6:371-7dGK8:52Dp10:121-7aFGK12:32Dp13:521-7aFGK15:32Dp16:521-7aFGK19:06Dmp20:261-7aFGKn
14. Lubsza5:28Dp6:391-7dGK8:54Dp10:141-7aFGK12:34Dp13:541-7aFGK15:34Dp16:541-7aFGK19:08Dmp20:281-7aFGKn
15. Kamienica śl. - ul. Częstochowska5:32Dp6:431-7dGK8:58Dp10:181-7aFGK12:38Dp13:581-7aFGK15:38Dp16:581-7aFGK19:12Dmp20:321-7aFGKn
16. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)5:33Dp6:441-7dGK8:59Dp10:191-7aFGK12:39Dp13:591-7aFGK15:39Dp16:591-7aFGK19:13Dmp20:331-7aFGKn
17. Drogobycza5:34Dp6:451-7dGK9:00Dp10:201-7aFGK12:40Dp14:001-7aFGK15:40Dp17:001-7aFGK19:14Dmp20:341-7aFGKn
18. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna5:35Dp6:461-7dGK9:01Dp10:211-7aFGK12:41Dp14:011-7aFGK15:41Dp17:011-7aFGK19:15Dmp20:351-7aFGKn
19. Starcza - Zimna woda5:37Dp6:481-7dGK9:03Dp10:231-7aFGK12:43Dp14:031-7aFGK15:43Dp17:031-7aFGK19:17Dmp20:371-7aFGKn
20. Starcza - Sklep5:38Dp6:491-7dGK9:04Dp10:241-7aFGK12:44Dp14:041-7aFGK15:44Dp17:041-7aFGK19:18Dmp20:381-7aFGKn
21. Starcza - Brzozowa5:39Dp6:501-7dGK9:05Dp10:251-7aFGK12:45Dp14:051-7aFGK15:45Dp17:051-7aFGK19:19Dmp20:391-7aFGKn
22. Starcza - Górka5:40Dp6:511-7dGK9:06Dp10:261-7aFGK12:46Dp14:061-7aFGK15:46Dp17:061-7aFGK19:20Dmp20:401-7aFGKn
23. Starcza - Spacerowa5:41Dp6:521-7dGK9:07Dp10:271-7aFGK12:47Dp14:071-7aFGK15:47Dp17:071-7aFGK19:21Dmp20:411-7aFGKn
24. Starcza - Szkoła5:42Dp6:531-7dGK9:08Dp10:281-7aFGK12:48Dp14:081-7aFGK15:48Dp17:081-7aFGK19:22Dmp20:421-7aFGKn
25. Starcza - Kościół5:43Dp6:541-7dGK9:09Dp10:291-7aFGK12:49Dp14:091-7aFGK15:49Dp17:091-7aFGK19:23Dmp20:431-7aFGKn
26. Klepaczka5:45Dp6:561-7dGK9:11Dp10:311-7aFGK12:51Dp14:111-7aFGK15:51Dp17:111-7aFGK19:25Dmp20:451-7aFGKn
27. Łysiec - Osiedle5:46Dp6:571-7dGK9:12Dp10:321-7aFGK12:52Dp14:121-7aFGK15:52Dp17:121-7aFGK19:26Dmp20:461-7aFGKn
28. Łysiec - Skrzyżowanie5:47Dp6:581-7dGK9:13Dp10:331-7aFGK12:53Dp14:131-7aFGK15:53Dp17:131-7aFGK19:27Dmp20:471-7aFGKn
29. Łysiec5:48Dp6:591-7dGK9:14Dp10:341-7aFGK12:54Dp14:141-7aFGK15:54Dp17:141-7aFGK19:28Dmp20:481-7aFGKn
30. Łysiec - Górny5:49Dp7:001-7dGK9:15Dp10:351-7aFGK12:55Dp14:151-7aFGK15:55Dp17:151-7aFGK19:29Dmp20:491-7aFGKn
31. Nierada - Targowa 1445:50Dp7:011-7dGK9:16Dp10:361-7aFGK12:56Dp14:161-7aFGK15:56Dp17:161-7aFGK19:30Dmp20:501-7aFGKn
32. Sobuczyna - Szafirowa5:53Dp7:041-7dGK9:19Dp10:391-7aFGK12:59Dp14:191-7aFGK15:59Dp17:191-7aFGK19:33Dmp20:531-7aFGKn
33. Częstochowa - Sabinowska5:59Dp7:101-7dGK9:25Dp10:451-7aFGK13:05Dp14:251-7aFGK16:05Dp17:251-7aFGK19:39Dmp20:591-7aFGKn
34. Częstochowa - Jagiellońska6:01Dp7:131-7dGK9:28Dp10:481-7aFGK13:08Dp14:281-7aFGK16:08Dp17:281-7aFGK19:41Dmp21:011-7aFGKn
35. Częstochowa - Dworzec a. (na żądanie)6:05Dp7:171-7dGK9:32Dp10:521-7aFGK13:12Dp14:321-7aFGK16:12Dp17:321-7aFGK19:45Dmp21:051-7aFGKn
36. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)6:07Dp7:201-7dGK9:35Dp10:551-7aFGK13:15Dp14:351-7aFGK16:15Dp17:351-7aFGK19:47Dmp21:071-7aFGKn

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ