do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: LUBLINIEC - GWOŹDZIANY

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 17
GAWENDA

LUBLINIEC - STALMACHA
GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-01-28 do 2019-06-30
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.

W Cesarstwie Habsburgów Zamek Lubliniecki oraz inne dobra miasta przez 55 lat były przedmiotem zastawów, a od 1587 roku kolejno własnością rodów, m. in. Kochcickich. od 1645 roku hr. Cellarych, a od 1727 roku de Garnier. W 1742 r. w wyniku I wojny śląskiej, Dolny Śląsk i Księstwo Opolskie weszły w skład Królestwa Prus. Dlatego zamek stał się własnością kolejnych rodów m. in. hr. F. Grotowskiego i hr. A. Renarda, az wreszcie państwa pruskiego.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 17 (LUBLINIEC » GWOŹDZIANY)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. LUBLINIEC - STALMACHA15:28S
2. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA15:32S
3. LUBLINIEC - M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 215:36S
4. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 215:41S
5. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA15:51S
6. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCIX
7. LUBLINIEC - KLONOWA 211:54SX17:09S
8. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 111:55SX17:10S
9. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA11:59S15:53S17:14S
10. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 212:00S15:54S17:15S
11. LUBLINIEC - GRUNWALDZKAXXX
12. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)XXX
13. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)12:03S15:57S17:18S
14. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA12:05S15:59S17:20S
15. LISOWICE - LUBLINIECKA12:07S16:01S17:22S
16. LISOWICE - NAPŁATKI12:09S16:03S17:24S
17. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC12:11S16:05S17:26S
18. PAWONKÓW - LUBLINIECKA12:13S16:07S17:28S
19. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)12:14S16:08S17:29S
20. PAWONKÓW - CEGIELNIA12:17S16:11S17:32S
21. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA12:20S16:14S17:35S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 17 (GWOŹDZIANY » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA6:46S13:10S
2. PAWONKÓW - CEGIELNIA6:49S13:13S
3. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)6:52S8:00S13:16S
4. PAWONKÓW - LUBLINIECKA6:53S8:01S13:17S
5. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC6:55S8:03S13:19S
6. LISOWICE - NAPŁATKI6:57S8:05S13:21S
7. LISOWICE - LUBLINIECKA6:59S8:07S13:23S
8. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:01S8:09S13:25S
9. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)7:03S8:11S13:27S
10. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 27:05S8:13S13:29S
11. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:06S8:14SX
12. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)7:08S8:16SX
13. LUBLINIEC - UL. POWSTAŃCÓW (PRZEDSZKOLE)7:10S8:18S13:32S
14. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:11S8:19S13:33S
15. LUBLINIEC - KLONOWA 27:12S8:20S13:34S
16. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:15S
17. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA7:17S
18. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:24S
19. LUBLINIEC - M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 27:27S
20. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:36S
21. LUBLINIEC - STALMACHA7:44S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ