do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: LUBLINIEC - KOCHANOWICE

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 18
TRANS GREGOR

LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA
KOCHANOWICE - UL. WOLNOŚCI (CENTRUM)

Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-03 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
TRANS GREGOR Grzegorz Berak
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubecku - kościół w Lubecku, od 1994 sanktuarium maryjne z niewielkim obrazem Matki Boskiej o charakterze medalionu.

Kościół wzmiankowany jest od XIV wieku, gdzie wówczas istniała parafia, do której należały miejscowości Ciasna i Zborowskie. Ze względu na ponad dwustuletnią tradycję pielgrzymowania do tego kościoła mieszkańców Górnego Śląska, w roku 1994 biskup Jan Wieczorek ustanowił ten kościół sanktuarium.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 18 (LUBLINIEC » KOCHANOWICE)
PrzystanekKurs 1
1. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA15:30S
2. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA15:34S
3. LUBLINIEC - KLONOWA 215:36S
4. HARBUŁTOWICE15:43S
5. DRONIOWICE15:45S
6. MOCHAŁA15:48S
7. HADRA - SZKOŁA15:50S
8. CHWOSTEK15:54S
9. LISÓW - BRUK15:57S
10. KOCHANOWICE - UL. WOLNOŚCI (CENTRUM)16:00S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 18 (KOCHANOWICE » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1
1. KOCHANOWICE - UL. WOLNOŚCI (CENTRUM)7:45S
2. LISÓW - BRUK7:48S
3. CHWOSTEK7:51S
4. HADRA - SZKOŁA7:55S
5. MOCHAŁA7:58S
6. DRONIOWICE8:01S
7. HARBUŁTOWICE8:03S
8. LUBLINIEC - KLONOWA 28:10S
9. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA8:12S
10. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA8:15S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ