do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: KŁODZKO - CZĘSTOCHOWA

PKS CZĘSTOCHOWA
PKS CZĘSTOCHOWA
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 2
PKS CZĘSTOCHOWA

KŁODZKO - DWORZEC A.
CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.

Objaśnienia:
5-1 - kursuje od piątku do poniedziałku
b - nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych i w dniu 25.XII
P - kurs pośpieszny
Relacja: Kłodzko - Częstochowa
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-03-11 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
PKS Częstochowa S.A. w Częstochowie
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

"Diabielski kamień" jest czerwonym granitem będący pozostałością zlodowacenia środkowopolskiego. Granit jest skałą magmową głębinową. Skały magmowe głębinowe zastygają na dużej głębokości, poszczególne kryształy tych skał są dobrze wykształcone. Granit ten zbudowany jest ze skaleni potasowych (o barwie czerwonej lub różowoczerwonej) z zielonkawą obwódką oligoklazu, kwarcu, hornblendy (ciemny kolor) oraz biotytu (o ciemnej barwie). Obwód kamienia wynosi 510 cm a wysokość 180 cm. Głaz został objęty ochroną prawną w 1957 roku poprzez uznanie za pomnij przyrody nieożywionej.

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.
zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 2 (KŁODZKO » CZĘSTOCHOWA)
PrzystanekKurs 1
1. KŁODZKO - DWORZEC A.14:50P5-1b
2. ZŁOTY STOK - UL.SPORTOWA (BAR)15:15P5-1b
3. PACZKÓW - UL. STASZICA15:29P5-1b
4. OTMUCHÓW - UL. MICKIEWICZA (D.A.)15:46P5-1b
5. NYSA - DWORZEC A.16:01P5-1b
6. NIEMODLIN - UL. OPOLSKA16:37P5-1b
7. OPOLE - UL. WROCŁAWSKA (CMENTARZ)17:07P5-1b
8. OPOLE - DWORZEC PKS17:13P5-1b
9. OZIMEK - DWORZEC PKS17:40P5-1b
10. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA18:03P5-1b
11. LUBLINIEC - PL. NIEPODLEGŁOŚCI18:25P5-1b
12. HERBY - CENTRUM18:44P5-1b
13. BLACHOWNIA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (DWORZEC PKP)18:52P5-1b
14. CZĘSTOCHOWA - ŚW. BARBARY19:05P5-1b
15. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.19:09P5-1b
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 2 (CZĘSTOCHOWA » KŁODZKO)
PrzystanekKurs 1
1. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.7:10P5-1b
2. BLACHOWNIA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (DWORZEC PKP)7:27P5-1b
3. HERBY - CENTRUM7:35P5-1b
4. LUBLINIEC - PL. NIEPODLEGŁOŚCI7:54P5-1b
5. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA8:16P5-1b
6. OZIMEK - DWORZEC PKS8:39P5-1b
7. OPOLE - DWORZEC PKS9:06P5-1b
8. NIEMODLIN - UL. OPOLSKA9:40P5-1b
9. NYSA - DWORZEC A.10:21P5-1b
10. OTMUCHÓW - UL. MICKIEWICZA (D.A.)10:36P5-1b
11. PACZKÓW - UL. STASZICA10:53P5-1b
12. ZŁOTY STOK - UL.SPORTOWA (BAR)11:07P5-1b
13. KŁODZKO - DWORZEC A.11:32P5-1b

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ