do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: LUBLINIEC - LUBLINIEC

ARWIS
ul. Stalowa 8,
42-300 Myszków
tel.:512 172 805

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Na Brzozę (7 km) rozpoczyna się przy leśniczówce w Lubockiem, a kończy w Pawełkach przy Schronisku Młodzieżowym. Na jednym z przystanków turyści mogą podziwiać z wieży widokowej niezwykły pomnik przyrody - stanowisko prawie 100-letniego różanecznika katawbijskiego, zajmujące obszar 0,46 ha.

Miejscowość Kochanowice należała wcześniej do parafii Lubecko. W 1785 roku utworzono  lokalię  w  Lisowie, do  której  przyłączono  również  Kochanowice. W latach 1812–1815 właściciel Kochanowic, Sylwiusz von Aulock, uczestniczył w kampanii wojennej Prus przeciwko wojskom napoleońskim. Szlachcic uczynił wówczas ślub, że jeśli powróci szczęśliwie do domu, wybuduje z własnych środków kościół w Kochanowicach. Kamień węgielny pod kościół wmurowano 12 marca 1822 roku, a już we wrześniu 1823 roku umieszczono kulę na wieży kościoła. Świątynia jest obiektem późnoklasycystycznym, wybudowanym w stylu empire,   a jej poświęcenie miało miejsce 5 października 1823 roku. W tym samym roku przeniesiono siedzibę dotychczasowej lokalii z Lisowa do Kochanowic, a jej pierwszym  duszpasterzem  został  ks.  Johann  Bernhard.  Elementy wyposażenia kościoła pochodzą od różnych  darczyńców.  Obraz  św.  Wawrzyńca  podarował ks. Schmidt z Nysy, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej ufundował zarządca majątku w Kochanowicach – Jakub Graca, a figury św. Sebastiana i św. Rocha podarował ks. Jan Wieczorek z Lubecka.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 20 (LUBLINIEC » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1
1. LUBLINIEC - STALMACHA7:05A
2. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA ZHP7:23A
3. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA SKLEP7:24A
4. LUBLINIEC - KOKOTEK SZKOŁA7:25A
5. LUBLINIEC - POSMYK WIEŚ7:29A
6. LUBLINIEC - POSMYK OSIEDLE SILESIANA7:31A
7. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)7:41A
8. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (GIMNAZJUM 2)7:43A
9. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)7:45A
10. LUBLINIEC - STALMACHA7:48A
11. LUBLINIEC - SOKOŁA (SZK. PODST. NR 1)7:50A
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 20 (LUBLINIEC » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. LUBLINIEC - SOKOŁA (SZK. PODST. NR 1)13:45A15:35A
2. LUBLINIEC - STALMACHA13:47A15:37A
3. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)13:50A15:40A
4. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (GIMNAZJUM 2)13:52A15:42A
5. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)13:54A15:44A
6. LUBLINIEC - POSMYK OSIEDLE SILESIANA14:05A15:55A
7. LUBLINIEC - POSMYK WIEŚ14:07A15:57A
8. LUBLINIEC - KOKOTEK SZKOŁA14:09A15:59A
9. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA SKLEP14:11A16:01A
10. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA ZHP14:12A16:02A
11. LUBLINIEC - STALMACHA14:27A16:17A

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ