do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: PAJĘCZNO - KATOWICE

PKS CZĘSTOCHOWA
PKS CZĘSTOCHOWA
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 30
PKS CZĘSTOCHOWA

PAJĘCZNO - UL. 3 MAJA (D. A.)
KATOWICE - DWORZEC A.

Objaśnienia:
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
n - nie kursuje w Wielką Sobotę oraz w dniach 24 i 31.XII
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-06-24 do 2019-06-22
Za rozkład odpowiada:
PKS Częstochowa S.A. w Częstochowie
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

W Cesarstwie Habsburgów Zamek Lubliniecki oraz inne dobra miasta przez 55 lat były przedmiotem zastawów, a od 1587 roku kolejno własnością rodów, m. in. Kochcickich. od 1645 roku hr. Cellarych, a od 1727 roku de Garnier. W 1742 r. w wyniku I wojny śląskiej, Dolny Śląsk i Księstwo Opolskie weszły w skład Królestwa Prus. Dlatego zamek stał się własnością kolejnych rodów m. in. hr. F. Grotowskiego i hr. A. Renarda, az wreszcie państwa pruskiego.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 30 (PAJĘCZNO » KATOWICE)
PrzystanekKurs 1
1. PAJĘCZNO - UL. 3 MAJA (D. A.)6:05En
2. PAJĘCZNO - UL. WIELUŃSKA6:07En
3. DYLÓW - RZĄDOWY6:09En
4. TRĘBACZEW - PARK6:13En
5. TRĘBACZEW - KOŚCIÓŁ6:15En
6. TRĘBACZEW - PKP6:17En
7. DZIAŁOSZYN - PIŁSUDSKIEGO (STACJA PALIW)6:19En
8. DZIAŁOSZYN - PIŁSUDSKIEGO (OSIEDLE)6:20En
9. DZIAŁOSZYN - PLAC WOLNOŚCI6:22En
10. RACISZYN6:25En
11. ZALESIAKI PIEŃKI - SKRZYŻOWANIE6:31En
12. SMOLARZE6:33En
13. DĘBIE6:36En
14. POPÓW - RONDO 26:38En
15. ZAWADY - 16:39En
16. ZAWADY - STACJA MIEDŹNO6:41En
17. IZBISKA - PODLESIE6:43En
18. MIEDŹNO - IZBISKA DUŻE6:44En
19. MIEDŹNO - IZBISKA MAŁE6:45En
20. MIEDŹNO - CENTRUM6:46En
21. MIEDŹNO - KOŁACZKOWICE6:48En
22. ŁOBODNO - SKRZYŻOWANIE6:52En
23. KAMYK - OŚRODEK ZDROWIA6:58En
24. BIAŁA7:02En
25. KIEDRZYN - SEJMOWA7:07En
26. CZĘSTOCHOWA - LUDOWA7:08En
27. CZĘSTOCHOWA - CENTRUM HANDLOWE M17:09En
28. CZĘSTOCHOWA - PROMENADA NIEMENA7:10En
29. CZĘSTOCHOWA - HALA POLONIA7:11En
30. CZĘSTOCHOWA - KOŚCIUSZKI7:13En
31. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.7:20En
32. CZĘSTOCHOWA - C. H. JAGIELLOŃCZYCY7:27En
33. CZĘSTOCHOWA - RAKOWSKA7:28En
34. CZĘSTOCHOWA - BUGAJSKA7:29En
35. CZĘSTOCHOWA - FABRYCZNA7:31En
36. WRZOSOWA - KATOWICKA7:32En
37. KOLONIA POCZESNA - KATOWICKA7:37En
38. WANATY7:39En
39. ZAWADA7:41En
40. ROMANÓW7:43En
41. SIEDLEC MAŁY7:47En
42. SIEDLEC DUŻY7:49En
43. KOZIEGŁOWY - WARSZAWSKA7:55En
44. KOZIEGŁOWY - WOŹNICKA7:56En
45. GNIAZDÓW - WOŹNICKA8:00En
46. GNIAZDÓW - WOŹNICKA I8:01En
47. WOŹNIKI - GŁAZÓWKA8:03En
48. WOŹNIKI8:05En
49. WOŹNIKI - UL. DWORCOWA (DWORZEC PKP)8:06En
50. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (ŚLIWA)8:08En
51. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY LEŚNICZÓWKA)8:10En
52. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY)8:11En
53. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY I)8:12En
54. WOŹNIKI - UL. MIODOWA (SOŚNICA)8:13En
55. KALETY - MOKRUS8:15En
56. KALETY - MIOTEK KOŚCIÓŁ8:16En
57. KALETY - MIOTEK, ZARACH8:17En
58. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - BIBIELA8:21En
59. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - HUTA8:25En
60. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK8:26En
61. TARNOWSKIE GÓRY - LASOWICE I8:33En
62. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC8:35En
63. TARNOWSKIE GÓRY - OSIEDLE JANA8:37En
64. BYTOM - STROSZEK OSIEDLE8:43En
65. BYTOM - FAŁATA8:51En
66. BYTOM - DWORZEC A.8:56En
67. CHORZÓW - PLAC POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH9:05En
68. KATOWICE - DWORZEC A.9:15En
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 30 (KATOWICE » PAJĘCZNO)
PrzystanekKurs 1
1. KATOWICE - DWORZEC A.12:00En
2. CHORZÓW - RYNEK12:14En
3. BYTOM - DWORZEC A.12:28En
4. BYTOM - FAŁATA12:32En
5. BYTOM - STROSZEK OSIEDLE12:42En
6. TARNOWSKIE GÓRY - OSIEDLE JANA12:48En
7. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC12:50En
8. TARNOWSKIE GÓRY - LASOWICE II12:52En
9. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK12:59En
10. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - HUTA13:00En
11. KALETY - MIOTEK, ZARACH13:07En
12. KALETY - MIOTEK KOŚCIÓŁ13:08En
13. KALETY - MOKRUS13:09En
14. WOŹNIKI - UL. MIODOWA (SOŚNICA)13:11En
15. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY I)13:12En
16. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY)13:13En
17. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY LEŚNICZÓWKA)13:14En
18. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (ŚLIWA)13:16En
19. WOŹNIKI - UL. DWORCOWA (DWORZEC PKP)13:18En
20. WOŹNIKI13:19En
21. WOŹNIKI - GŁAZÓWKA13:21En
22. GNIAZDÓW - WOŹNICKA I13:23En
23. GNIAZDÓW - WOŹNICKA13:24En
24. KOZIEGŁOWY - WOŹNICKA13:28En
25. KOZIEGŁOWY - WARSZAWSKA13:29En
26. SIEDLEC DUŻY13:35En
27. SIEDLEC MAŁY13:37En
28. ROMANÓW13:41En
29. ZAWADA13:43En
30. WANATY13:45En
31. KOLONIA POCZESNA - KATOWICKA13:47En
32. WRZOSOWA - KATOWICKA13:52En
33. CZĘSTOCHOWA - FABRYCZNA13:53En
34. CZĘSTOCHOWA - BUGAJSKA13:55En
35. CZĘSTOCHOWA - RAKOWSKA13:56En
36. CZĘSTOCHOWA - OKRZEI13:58En
37. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.14:40En
38. CZĘSTOCHOWA - HALA POLONIA14:44En
39. CZĘSTOCHOWA - PROMENADA NIEMENA14:45En
40. CZĘSTOCHOWA - CENTRUM HANDLOWE M114:46En
41. CZĘSTOCHOWA - LUDOWA14:47En
42. KIEDRZYN - SEJMOWA14:48En
43. BIAŁA14:53En
44. KAMYK - OŚRODEK ZDROWIA14:57En
45. ŁOBODNO - SKRZYŻOWANIE15:03En
46. MIEDŹNO - KOŁACZKOWICE15:07En
47. MIEDŹNO - CENTRUM15:09En
48. MIEDŹNO - IZBISKA MAŁE15:10En
49. MIEDŹNO - IZBISKA DUŻE15:11En
50. IZBISKA - PODLESIE15:12En
51. ZAWADY - STACJA MIEDŹNO15:14En
52. ZAWADY - 115:16En
53. POPÓW - RONDO 215:17En
54. DĘBIE15:19En
55. SMOLARZE15:22En
56. ZALESIAKI PIEŃKI - SKRZYŻOWANIE15:24En
57. RACISZYN15:30En
58. DZIAŁOSZYN - PLAC WOLNOŚCI15:33En
59. DZIAŁOSZYN - PIŁSUDSKIEGO (OSIEDLE)15:35En
60. DZIAŁOSZYN - PIŁSUDSKIEGO (STACJA PALIW)15:36En
61. TRĘBACZEW - PKP15:38En
62. TRĘBACZEW - KOŚCIÓŁ15:40En
63. TRĘBACZEW - PARK15:42En
64. DYLÓW - RZĄDOWY15:46En
65. PAJĘCZNO - UL. WIELUŃSKA15:48En
66. PAJĘCZNO - UL. 3 MAJA (D. A.)15:50En

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ