do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Lubliniec Linia: Lubliniec - Jawornica

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Powstanie: ok. XVIII wieku.

Budynek dawnego pałacu posiada symetryczną bryłę. Posiada 3 kondygnacje z częściowo widoczną kondygnacją piwnic. Do prostopadłościennej części środkowej przylegają skrzydła. Wszystkie części kryte są dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Skrzydła zwieńczone są frontonem. Od strony południowej nieznacznie wysunięte w formie ryzalitów. 

Na obiekcie dostępne 3 stawy do wędkowania. Całkowita powierzchnia lustra wody na łowiskach to około 1 ha. Istnieje możliwość wypożyczenia wędki i ugrilowania złowionej ryby.

Złowione ryby nie należy wypuszczać z powrotem do wody, należy je przetrzymywać w siatce i po zakończeniu łowienia przekazać obsłudze.

Miejsce atrakcyjne dla rodzin z dziećmi, teren wyposażony w liczne wiaty, ławki i grill bar.

Łowisko Leśnica to komercyjny obiekt, na którym nie wymagana jest od wędkarzy karta wędkarska.

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.
zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Lubliniec » Jawornica)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:10S15:55S
2. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep7:24SX15:56S
3. Lubliniec - Kokotek Szkoła7:25SX15:57S
4. Lubliniec - Posmyk wieś7:29SX15:59S
5. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana7:31SX16:01S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:41SX16:11S
7. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)7:43SX16:13S
8. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)7:45SX16:15S
9. Lubliniec - Stalmacha7:48SX16:18S
10. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)7:50SX16:20S
11. Jawornica14:42S16:30S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Jawornica » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Jawornica6:55S
2. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)X13:40S15:25S
3. Lubliniec - Stalmacha7:05S13:42S15:27S
4. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)X13:45S15:30S
5. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)X13:47S15:32S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)X13:49S15:34S
7. Lubliniec - Posmyk osiedle silesianaX14:00S15:45S
8. Lubliniec - Posmyk wieśX14:02S15:47S
9. Lubliniec - Kokotek SzkołaX14:04S15:49S
10. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklepX14:06S15:51S
11. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:07S15:52S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ