do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Ciasna - Zborowskie

MOTOMIX
MOTOMIX
ul. Kluczborska 30, 46-300 Olesno,
tel.: 693 597 319

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

Budynek przy ul. Paderewskiego 5 zbudowano w 1909-10 r. W budynku mieścił się dawniej główny urząd statystyczny. Budynek murowany jest z cegły i wzniesiony na planie podobnym do prostokąta (niesymetryczny). Jest dwukondygnacyjny z wysokim użytkowym poddaszem. Budynek posiada elewację dziewięcioosiową i pokryty jest czterospadowym dachem (nad ryzalitami dwuspadowym) wykonanym z dachówki ceramicznej karpiówki. W osi środkowej piętra znajduje się balkon z płytową balustradą podparty dwiema gładkimi kolumnami. Osłania on wejście główne do budynku tworząc sklepienie łukowe pełne. Szczyty ryzalitów zakończone zostały wolutowo.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Ciasna » Zborowskie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)15:47S
2. Glinica - ul. Asfaltowa15:57S
3. Lubliniec - al. Solidarności 114:30S16:05S
4. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP) - tymczasowy14:32S16:07S
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka14:35S16:08S
6. Lubliniec - Powstańców 114:37S16:10S
7. Lubliniec - Klonowa 214:38S16:11S
8. Jawornica14:40S16:13S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)14:42S16:15S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)14:44S16:17S
11. Kochcice - ul. Zamkowa (PGR)14:46S16:19S
12. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały łóg)14:47S16:20S
13. Pawełki - Kulińskie14:48S16:21S
14. Pawełki - Główna14:50S16:23S
15. Glinica - Brzezinkowe 114:52S16:25S
16. Zborowskie - Głowna 314:54S16:27S
17. Zborowskie - Głowna 214:56S
18. Zborowskie - Głowna 114:58S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Zborowskie » Ciasna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Zborowskie - Głowna 16:50S
2. Zborowskie - Głowna 26:52S
3. Zborowskie - Głowna 36:54S
4. Glinica - Brzezinkowe 16:56S
5. Pawełki - Główna6:58S
6. Pawełki - Kulińskie7:00S
7. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały łóg)7:01S
8. Kochcice - ul. Zamkowa (PGR)7:02S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)7:05S14:16S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)7:07S14:18S
11. Jawornica7:09S14:20S
12. Lubliniec - Klonowa 27:11S14:22S
13. Lubliniec - Powstańców 17:12S14:23S
14. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP) - tymczasowy7:13S14:24S
15. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:15S
16. Lubliniec - al. Solidarności 27:16S
17. Glinica - ul. Asfaltowa7:24S
18. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)7:34S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ