do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: CIASNA - ZBOROWSKIE

MOTOMIX
MOTOMIX
ul. Kluczborska 30,
46-300 Olesno,
tel. 693 597 319

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

W 1755 r. koloniści niemieccy wznieśli w Piasku kaplicę ewangelicką oraz uruchomili szkołę. Kaplica wkrótce uległa ona spaleniu. W 1760 r. w jej miejsce zbudowali kościół, który w pierwotnej postaci zachował się do dzisiaj. Na wyposażeniu kościoła oryginalny ołtarz ambonowy.

Pałac w miejscowości Czarny Las w powiecie lublinieckim wzniesiony przez Ferdinanda Zieglera na przełomie XIX i XX wieku.

Przed 1886 rokiem posiadłość Helenenthal nabył Ferdinand Ziegler, kupiec z Wrocławia. Na jego zlecenie na przełomie XIX i XX wieku wzniesiono tu rezydencję. W 1902 roku jako właściciel majątku Helenenthal wzmiankowany był G. Hoffmeister. W jego imieniu gospodarstwem zarządzał inspektor Bytomski. Przed 1905 rokiem dobra wróciły w ręce Ferdynanda Zieglera. Do kupca z Wrocławia należały przynajmniej do 1912 roku.

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (CIASNA » ZBOROWSKIE)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)15:47S
2. GLINICA - UL. ASFALTOWA15:57S
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 114:30S16:05S
4. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI14:32S16:07S
5. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA14:35S16:08S
6. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 114:37S16:10S
7. LUBLINIEC - KLONOWA 214:38S16:11S
8. JAWORNICA14:40S16:13S
9. KOCHCICE - UL. XX-LECIA PRL (SZKOŁA)14:42S16:15S
10. KOCHCICE - UL. XX-LECIA PRL (SKRZYŻOWANIE)14:44S16:17S
11. KOCHCICE - UL. ZAMKOWA (PGR)14:46S16:19S
12. KOCHCICE - UL. KOCHCICKA (BIAŁY ŁÓG)14:47S16:20S
13. PAWEŁKI - KULIŃSKIE14:48S16:21S
14. PAWEŁKI - GŁÓWNA14:50S16:23S
15. GLINICA - BRZEZINKOWE 114:52S16:25S
16. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 314:54S16:27S
17. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 214:56S
18. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 114:58S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (ZBOROWSKIE » CIASNA)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 16:50S
2. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 26:52S
3. ZBOROWSKIE - GŁOWNA 36:54S
4. GLINICA - BRZEZINKOWE 16:56S
5. PAWEŁKI - GŁÓWNA6:58S
6. PAWEŁKI - KULIŃSKIE7:00S
7. KOCHCICE - UL. KOCHCICKA (BIAŁY ŁÓG)7:01S
8. KOCHCICE - UL. ZAMKOWA (PGR)7:02S
9. KOCHCICE - UL. XX-LECIA PRL (SKRZYŻOWANIE)7:05S14:16S
10. KOCHCICE - UL. XX-LECIA PRL (SZKOŁA)7:07S14:18S
11. JAWORNICA7:09S14:20S
12. LUBLINIEC - KLONOWA 27:11S14:22S
13. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:12S14:23S
14. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:13S14:24S
15. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:15S
16. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 27:16S
17. GLINICA - UL. ASFALTOWA7:24S
18. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)7:34S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ