do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Ciasna - Zborowskie

MOTOMIX
MOTOMIX
ul. Kluczborska 30,
46-300 Olesno,
tel. 693 597 319

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół Krzyża Świętego, którego fundatorem był książę opolski Jan, wzniesiono  w 1505 roku na wschód od miasta, tuż za bramą Tarnogórską. 9 stycznia 1661 roku założono  przy  kościele  szpital  pod  tym  samym  wezwaniem,  który  składał  się z dwóch niewielkich pomieszczeń dla ubogich. W czasie wizytacji w 1687 roku nadmieniono, że kościół zbudowany był z drewna. Wewnątrz ściany nie były pomalowane, a kościół zdobiły tylko 3 ołtarze. Do kościoła przylegała niewielka zakrystia,  a  nad  dachem  znajdowała  się  sygnaturka.  W  spisie  wizytacyjnym  z 1834 roku nadmieniono, że kościół z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. W 1842 roku stary kościół rozebrano i przystąpiono do budowy murowanego kościoła, który został pobłogosławiony 14 września 1845 roku przez ks. dziekana Jana Janeczko, proboszcza z Dobrodzienia. Koszty budowy wyniosły 3260 talarów, a głównymi dobrodziejami budowy byli: hrabia Andrzej Renard i starosta lubliniecki von Aulock. Kościół do końca I wojny światowej służył jako kaplica pogrzebowa, a w Wielkim Poście odprawiano tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Kapliczka na rzucie prostokąta, z dwuspadowym dachem. W bocznych ścianach niewielkie okna o łukowym zwieńczeniu. Obszerne wejście o łukowym zwieńczeniu, zamknięte metalowymi drzwiami. W szczycie zawieszona skrzynka z figurą Matki Bożej Niepokalanej. Do dachu w szczycie przybity drewniany krzyż.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Ciasna » Zborowskie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)15:47S
2. Glinica - ul. Asfaltowa15:57S
3. Lubliniec - al. Solidarności 114:30S16:05S
4. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)14:32S16:07S
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka14:35S16:08S
6. Lubliniec - Powstańców 114:37S16:10S
7. Lubliniec - Klonowa 214:38S16:11S
8. Jawornica14:40S16:13S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)14:42S16:15S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)14:44S16:17S
11. Kochcice - ul. Zamkowa (PGR)14:46S16:19S
12. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały łóg)14:47S16:20S
13. Pawełki - Kulińskie14:48S16:21S
14. Pawełki - Główna14:50S16:23S
15. Glinica - Brzezinkowe 114:52S16:25S
16. Zborowskie - Głowna 314:54S16:27S
17. Zborowskie - Głowna 214:56S
18. Zborowskie - Głowna 114:58S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Zborowskie » Ciasna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Zborowskie - Głowna 16:50S
2. Zborowskie - Głowna 26:52S
3. Zborowskie - Głowna 36:54S
4. Glinica - Brzezinkowe 16:56S
5. Pawełki - Główna6:58S
6. Pawełki - Kulińskie7:00S
7. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały łóg)7:01S
8. Kochcice - ul. Zamkowa (PGR)7:02S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)7:05S14:16S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)7:07S14:18S
11. Jawornica7:09S14:20S
12. Lubliniec - Klonowa 27:11S14:22S
13. Lubliniec - Powstańców 17:12S14:23S
14. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:13S14:24S
15. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:15S
16. Lubliniec - al. Solidarności 27:16S
17. Glinica - ul. Asfaltowa7:24S
18. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)7:34S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ