do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Lubliniec - Łagiewniki małe

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Wieża ciśnień została wybudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wykonawcom udało się ukończyć inwestycję przed wybuchem drugiej wojny światowej. Zanim do Lublińca wkroczyły wojska niemieckie na dachu wieży było ulokowane stanowisko polskiego wojska tj. żołnierzy 74 GPP. Niemieckim samolotom nie udało się 1 września 1939r. zniszczyć budowli. Zrzucone bomby zamiast trafić w więżę uderzyły w przydrożny krzyż umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej oraz Kochcickiej.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Lubliniec » Łagiewniki małe)
PrzystanekKurs 1
1. Lubliniec - Klonowa 215:29S
2. Lubliniec - Powstańców 115:31S
3. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)X
4. Lubliniec - GrunwaldzkaX
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka15:35S
6. Lubliniec - al. Solidarności 115:36S
7. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)15:38S
8. Lipie śląskie - Lubliniecka15:40S
9. Lisowice - Lubliniecka15:42S
10. Lisowice - Napłatki15:44S
11. Pawonków - Lustrzaniec15:46S
12. Pawonków - Lubliniecka15:48S
13. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)15:49S
14. Pawonków - SzkołaX
15. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)15:52S
16. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)15:57S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Łagiewniki małe » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)7:35S
2. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)7:40S
3. Pawonków - Szkoła7:45S
4. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)8:07S
5. Pawonków - Lubliniecka8:08S
6. Pawonków - Lustrzaniec8:10S
7. Lisowice - Napłatki8:12S
8. Lisowice - Lubliniecka8:14S
9. Lipie śląskie - Lubliniecka8:16S
10. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)8:18S
11. Lubliniec - al. Solidarności 28:20S
12. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX
13. Lubliniec - Grunwaldzka8:22S
14. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:23S
15. Lubliniec - Powstańców 18:25S
16. Lubliniec - Klonowa 28:26S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ