do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: LUBLINIEC - OLSZYNA

SIGMA BUS
SIGMA BUS
ul. Sąspów 204 A
32-048 Jerzmanowice
tel.: 508 314 466,
508 324 664

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Zwiedzanie kościoła indywidualnie i grup pod opieką przewodnika zgłaszać do Pana Jana Myrcika.
 
Kościół Świętej Trójcy w Koszęcinie jest kościołem parafialnym, związanym z wielowiekową bogatą tradycją religijną. Jest także wielkim zabytkiem naszej kultury.

Ośrodek powstał z inicjatywy Jana Myrcika, w oparciu o jego zbiory dotyczące historii Ziemi Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem terenów znajdujących się na mapie powiatu lublinieckiego. Ośrodek mieści się w czterech pomieszczeniach prywatnych właściciela.

Uroczyste otwarcie Ośrodka - z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i nauki a także środków przekazu - miało miejsce 3 maja 2001 roku. Ośrodek Prowadzi „Księgę Gości", w której znajduje się około dwa tysiące pochlebnych wpisów.

Przed Ośrodkiem znajduje się wielka gablota reklamowa, w której ukazane jest piękno Gminy Koszęcin i Powiatu Lublinieckiego.

We wrześniu 2008 roku odsłonięto przy muzeum interesujący i dużych rozmiarów pomnik poświęcony 370 poległym na różnych wojnach Koszęcinianom.

Pałac w Koszęcinie jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od początku istnienia zespołu, w którym niegdyś królowa Marysieńka miała oczekiwać przez kilka tygodni na powrót małżonka Jana III Sobieskiego z odsieczy wiedeńskiej. Jest to jeden z największych w Polsce Zespołów Pałacowo-Parkowych z okresu neoklasycyzmu, zaliczony do I kategorii zabytków. Pałac jest budowlą składającą się z trzech niesymetrycznych skrzydeł. Najpiękniejsze, zachodnie - mieści Salę Balową i wychodzący na park taras, Salę Kominkową oraz Salę Zieloną, w której zachował się okrągły piec kaflowy w stylu empire. Wnętrza Pałacu wykorzystywane są do organizacji różnorodnych spotkań: bankietów, konferencji oraz szkoleń. Przy Kaplicy Pałacowej - obecnie kameralnej sali koncertowej, znajduje się wieża z tarasem widokowym. W obrębie siedziby mieści się także Pawilon im. Elwiry Kamińskiej oraz Dom Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza, które służą jako obiekty widowiskowo-dydaktyczne. Pałac otacza park krajobrazowy w stylu angielskim, założony w połowie XIX wieku, z pomnikami przyrody i malowniczo położonym stawem. Miejsce to znają wszyscy uczestnicy wielkoformatowych imprez plenerowych jak: „Święto Śląska” czy „Cietrzewisko”, które przyciągają corocznie kilka tysięcy osób.

Zarówno zrewitalizowane wnętrza jak i atmosfera historycznego miejsca, w którym od ponad pół wieku pracują i mieszkają artyści oraz „smaczna kuchnia” sprawiła, iż Pałac w Koszęcinie stał się miejscem komfortowego wypoczynku. Dodatkową atrakcją dla gości jest boisko do koszykówki, kort tenisowy oraz wypożyczalnia kijków do Nordic Walking. Wycieczki do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, są popularną formą spędzenia wolnego czasu zarówno dla mieszkańców Powiatu Lublinieckiego, jak i turystów z całej Polski.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (LUBLINIEC » OLSZYNA)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:27S8:05S14:55S
2. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKAXX14:57S
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 1XX14:58S
4. LUBLINIEC - GRUNWALDZKAXX15:00S
5. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)XX15:02S
6. LUBLINIEC - UL. POWSTAŃCÓW (PRZEDSZKOLE)XX15:05S
7. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 1XX15:07S
8. LUBLINIEC - KLONOWA 2XX15:08S
9. LUBLINIEC - KLONOWA 1XX15:09S
10. JAWORNICAXX15:10S
11. KOCHANOWICE - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)X8:15S15:13S
12. LISÓW - BRUKX15:15S
13. LISÓW - CENTRUM7:43S15:18S
14. KOLONIA LISÓW15:20S
15. HERBY NOWE15:22S
16. HERBY - CENTRUM15:24S
17. HERBY - UL. KATOWICKA (SZKOŁA)15:26S
18. KALINA - UL. JÓZEFA LOMPY15:28S
19. OLSZYNA - UL. AKACJOWA15:30S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (OLSZYNA » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. OLSZYNA - UL. AKACJOWA6:50S15:30S
2. KALINA - UL. JÓZEFA LOMPY6:52S15:32S
3. HERBY - UL. KATOWICKA (SZKOŁA)6:55S15:34S
4. HERBY - CENTRUM7:00S15:35S
5. HERBY NOWE7:01S15:36S
6. KOLONIA LISÓW7:03S15:38S
7. LISÓW - CENTRUM7:06S14:34S15:40S
8. LISÓW - BRUK7:07SX15:41S
9. KOCHANOWICE - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)7:11S8:16SXX
10. KOCHANOWICE - UL. GŁÓWNA (RONDO)7:13S8:17SX15:44S
11. JAWORNICA7:14S8:19SX15:46S
12. LUBLINIEC - KLONOWA 17:15S8:21SXX
13. LUBLINIEC - KLONOWA 27:17S8:23SXX
14. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:18S8:24SXX
15. LUBLINIEC - PLEBISCYTOWA7:21S8:27SXX
16. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)7:24S8:30SXX
17. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:25S8:31SXX
18. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:26S8:32SXX
19. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:27S8:34S14:52S16:00S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ