do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: Lubliniec - Olszyna

SIGMA BUS
SIGMA BUS
ul. Sąspów 204 A
32-048 Jerzmanowice
tel.: 508 314 466,
508 324 664

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Gmina Żydowska utworzyła kirkut w 1845 r. Na jego terenie zbudowano budynek parterowy mieszczący: kaplicę, kostnicę, pomieszczenie rytualnych obmywań, mieszkanie dla grabarza. Kirkut otoczono murem z czerwonej cegły z dwoma bramami, istniejącymi do dnia dzisiejszego oraz podzielono na 3 parcele: osobno chowano dzieci, mężczyzn i kobiety.

Budynek przy ul. Paderewskiego 5 zbudowano w 1909-10 r. W budynku mieścił się dawniej główny urząd statystyczny. Budynek murowany jest z cegły i wzniesiony na planie podobnym do prostokąta (niesymetryczny). Jest dwukondygnacyjny z wysokim użytkowym poddaszem. Budynek posiada elewację dziewięcioosiową i pokryty jest czterospadowym dachem (nad ryzalitami dwuspadowym) wykonanym z dachówki ceramicznej karpiówki. W osi środkowej piętra znajduje się balkon z płytową balustradą podparty dwiema gładkimi kolumnami. Osłania on wejście główne do budynku tworząc sklepienie łukowe pełne. Szczyty ryzalitów zakończone zostały wolutowo.

Wieża ciśnień została wybudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wykonawcom udało się ukończyć inwestycję przed wybuchem drugiej wojny światowej. Zanim do Lublińca wkroczyły wojska niemieckie na dachu wieży było ulokowane stanowisko polskiego wojska tj. żołnierzy 74 GPP. Niemieckim samolotom nie udało się 1 września 1939r. zniszczyć budowli. Zrzucone bomby zamiast trafić w więżę uderzyły w przydrożny krzyż umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej oraz Kochcickiej.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (Lubliniec » Olszyna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:27S8:05S14:55S
2. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaXX14:57S
3. Lubliniec - al. Solidarności 1XX14:58S
4. Lubliniec - GrunwaldzkaXX15:00S
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)XX15:02S
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)XX15:05S
7. Lubliniec - Powstańców 1XX15:07S
8. Lubliniec - Klonowa 2XX15:08S
9. Lubliniec - Klonowa 1XX15:09S
10. JawornicaXX15:10S
11. Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła)X8:15S15:13S
12. Lisów - BrukX15:15S
13. Lisów - Centrum7:43S15:18S
14. Kolonia lisów15:20S
15. Herby nowe15:22S
16. Herby - Centrum15:24S
17. Herby - ul. Katowicka (Szkoła)15:26S
18. Kalina - ul. Józefa Lompy15:28S
19. Olszyna - ul. Akacjowa15:30S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (Olszyna » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. Olszyna - ul. Akacjowa6:50S15:30S
2. Kalina - ul. Józefa Lompy6:52S15:32S
3. Herby - ul. Katowicka (Szkoła)6:55S15:34S
4. Herby - Centrum7:00S15:35S
5. Herby nowe7:01S15:36S
6. Kolonia lisów7:03S15:38S
7. Lisów - Centrum7:06S14:34S15:40S
8. Lisów - Bruk7:07SX15:41S
9. Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła)7:11S8:16SXX
10. Kochanowice - ul. Główna (rondo)7:13S8:17SX15:44S
11. Jawornica7:14S8:19SX15:46S
12. Lubliniec - Klonowa 17:15S8:21SXX
13. Lubliniec - Klonowa 27:17S8:23SXX
14. Lubliniec - Powstańców 17:18S8:24SXX
15. Lubliniec - Plebiscytowa7:21S8:27SXX
16. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)7:24S8:30SXX
17. Lubliniec - Grunwaldzka7:25S8:31SXX
18. Lubliniec - al. Solidarności 17:26S8:32SXX
19. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:27S8:34S14:52S16:00S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ