do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: Lubliniec - Olszyna

SIGMA BUS
SIGMA BUS
ul. Sąspów 204 A, 32-048 Jerzmanowice
tel.: 508 314 466, 508 324 664

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

Tablica pamiątkowa upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r.

Początki Olszyny datowane są na koniec XIII wieku. W okresie nowożytnym mieszkańcy zajmowali się wypalaniem węgla drzewnego i wydobywaniem rudy żelaza. Wierni z Olszyny uczęszczali do kościoła w Cieszowej, będącego filią  parafii  w   Sadowie. W miejscowości  znajdowała się murowana  kaplica z dzwonem, która została rozebrana w 1873 roku. W jej miejscu postawiono duży głaz narzutowy, który miał chronić miejsce przed plądrowaniem grobowców znajdujących się pod dawną  kaplicą.

 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (Lubliniec » Olszyna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP) - tymczasowy7:27S8:05S14:55S
2. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaXX14:57S
3. Lubliniec - al. Solidarności 1XX14:58S
4. Lubliniec - GrunwaldzkaXX15:00S
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)XX15:02S
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)XX15:05S
7. Lubliniec - Powstańców 1XX15:07S
8. Lubliniec - Klonowa 2XX15:08S
9. Lubliniec - Klonowa 1XX15:09S
10. JawornicaXX15:10S
11. Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła)X8:15S15:13S
12. Lisów - BrukX15:15S
13. Lisów - Centrum7:43S15:18S
14. Kolonia lisów15:20S
15. Herby nowe15:22S
16. Herby - Centrum15:24S
17. Herby - ul. Katowicka (Szkoła)15:26S
18. Kalina - ul. Józefa Lompy15:28S
19. Olszyna - ul. Akacjowa15:30S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 5 (Olszyna » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. Olszyna - ul. Akacjowa6:50S15:30S
2. Kalina - ul. Józefa Lompy6:52S15:32S
3. Herby - ul. Katowicka (Szkoła)6:55S15:34S
4. Herby - Centrum7:00S15:35S
5. Herby nowe7:01S15:36S
6. Kolonia lisów7:03S15:38S
7. Lisów - Centrum7:06S14:34S15:40S
8. Lisów - Bruk7:07SX15:41S
9. Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła)7:11S8:16SXX
10. Kochanowice - ul. Główna (rondo)7:13S8:17SX15:44S
11. Jawornica7:14S8:19SX15:46S
12. Lubliniec - Klonowa 17:15S8:21SXX
13. Lubliniec - Klonowa 27:17S8:23SXX
14. Lubliniec - Powstańców 17:18S8:24SXX
15. Lubliniec - Plebiscytowa7:21S8:27SXX
16. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)7:24S8:30SXX
17. Lubliniec - Grunwaldzka7:25S8:31SXX
18. Lubliniec - al. Solidarności 17:26S8:32SXX
19. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP) - tymczasowy7:27S8:34S14:52S16:00S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ