do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: LUBLINIEC - DOBRODZIEŃ

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 6
GAWENDA

LUBLINIEC - KLONOWA 2
DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
e - nie kursuje w okresie ferii letnich
t - nie kursuje w okresie szkolnych przerw świątecznych
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-03-11 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pałac w Wierzbiu – wybudowany w miejscowości Wierzbie.

Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzi jeszcze park.

Obecnie odrestaurowany pałac w Wierzbiu stanowi własność prywatną. Teren otoczony ogrodzeniem, obowiązuje zakaz wstępu. 

KOŚCIÓŁ ZAMKOWY

Najstarszym koszęcińskim kościołem był tzw. kościół zamkowy pw. Matki Bożej Wniebowziętej i śś. Męczenników Dionizego i Witalisa. Jego budowę w 1609 roku rozpoczął właściciel Koszęcina Andrzej Kochcicki. Przechodząc jednak na luteranizm i popierając Szwedów w wojnie trzydziestoletniej (1618-1648) nie dokończył budowy, a zlicytowany majątek kupił Mikołaj Filip von Rauthen. On to zakończył budowę kaplicy i całego kompleksu pałacowego. 29 lipca 1647 bp wrocławski Karol Franciszek Neander poświęcił kościół. Przy tej okazji ustalono też, że obowiązek utrzymania kaplicy i jej kapelana miał spoczywać na właścicielu zamku. W myśl fundacji ustanowionej przez hr. von Rauthena roztaczał on opiekę religijną nad poddanymi. W 1791 roku fundację, potwierdzając jej moc w sądzie w Brzegu, odnowił królewski radca handlowy hr. Teodor Muetzel. Pozwalała ona koszęcińskim katolikom każdorazowo odwoływać się do sądów, wtedy gdy ich prawa były łamane przez protestanckich właścicieli. Kaplica zamkowa była w rękach katolików do 1908 roku. Wtedy to na mocy ustaleń po wybudowaniu nowego kościoła parafialnego, przeszła w posiadanie protestantów, którymi opiekował się każdorazowy pastor ewangelicki z Piasku.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 6 (LUBLINIEC » DOBRODZIEŃ)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9
1. LUBLINIEC - KLONOWA 27:05D8:00Det8:45Det10:25D12:35Det13:33D14:25Det15:15D16:00Det
2. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:06D8:01Det8:46Det10:26D12:36Det13:34D14:26Det15:16D16:01Det
3. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:10D8:05Det8:50Det10:30D12:40Det13:38D14:30Det15:20D16:05Det
4. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI7:11D8:06Det8:51Det10:31D12:41Det13:39D14:31Det15:21D16:06Det
5. LUBLINIEC - ZACHODNIA7:13D8:08Det8:53Det10:33D12:43Det13:41D14:33Det15:23D16:08Det
6. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:15D8:10Det8:55Det10:35D12:45Det13:43D14:35Det15:25D16:10Det
7. LISOWICE - LUBLINIECKA7:17D8:12Det8:57Det10:37D12:47Det13:45D14:37Det15:27D16:12Det
8. LISOWICE - NAPŁATKI7:19D8:14Det8:59Det10:39D12:49Det13:47D14:39Det15:29D16:14Det
9. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:21D8:16Det9:01Det10:41D12:51Det13:49D14:41Det15:31D16:16Det
10. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:23D8:18Det9:03Det10:43D12:53Det13:51D14:43Det15:33D16:18Det
11. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)7:24D8:19Det9:04Det10:44D12:54Det13:52D14:44Det15:34D16:19Det
12. PAWONKÓW - CEGIELNIA7:27D8:22Det9:07Det10:47D12:57Det13:55D14:47Det15:37D16:22Det
13. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA7:30D8:25Det9:10Det10:50D13:00Det13:58D14:50Det15:40D16:25Det
14. WYSTRZYCA7:32D8:27Det9:12Det10:52D13:02Det14:00D14:52Det15:42D16:27Det
15. GOSŁAWICE7:35D8:30Det9:15Det10:55D13:05Det14:03D14:55Det15:45D16:30Det
16. DOBRODZIEŃ - HADASIKI7:36D8:31Det9:16Det10:56D13:06Det14:04D14:56Det15:46D16:31Det
17. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN7:39D8:34Det9:19Det10:59D13:09Det14:07D14:59Det15:49D16:34Det
18. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA7:41D8:36Det9:21Det11:01D13:11Det14:09D15:01Det15:51D16:36Det
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 6 (DOBRODZIEŃ » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9
1. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA6:00D7:00Det7:50D8:45Det9:30Det12:40D13:23Det14:20D15:20Det
2. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN6:02D7:02Det7:52D8:47Det9:32Det12:42D13:25Det14:22D15:22Det
3. DOBRODZIEŃ - HADASIKI6:05D7:05Det7:55D8:50Det9:35Det12:45D13:28Det14:25D15:25Det
4. GOSŁAWICE6:06D7:06Det7:56D8:51Det9:36Det12:46D13:29Det14:26D15:26Det
5. WYSTRZYCA6:09D7:09Det7:59D8:54Det9:39Det12:49D13:32Det14:29D15:29Det
6. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA6:11D7:11Det8:01D8:56Det9:41Det12:51D13:34Det14:31D15:31Det
7. PAWONKÓW - CEGIELNIA6:14D7:14Det8:04D8:59Det9:44Det12:54D13:37Det14:34D15:34Det
8. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)6:17D7:17Det8:07D9:02Det9:47Det12:57D13:40Det14:37D15:37Det
9. PAWONKÓW - LUBLINIECKA6:18D7:18Det8:08D9:03Det9:48Det12:58D13:41Det14:38D15:38Det
10. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC6:20D7:20Det8:10D9:05Det9:50Det13:00D13:43Det14:40D15:40Det
11. LISOWICE - NAPŁATKI6:22D7:22Det8:12D9:07Det9:52Det13:02D13:45Det14:42D15:42Det
12. LISOWICE - LUBLINIECKA6:24D7:24Det8:14D9:09Det9:54Det13:04D13:47Det14:44D15:44Det
13. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA6:26D7:26Det8:16D9:11Det9:56Det13:06D13:49Det14:46D15:46Det
14. LUBLINIEC - ZACHODNIA6:28D7:28Det8:18D9:13Det9:58Det13:08D13:51Det14:48D15:48Det
15. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI6:30D7:30Det8:20D9:15Det10:00Det13:10D13:53Det14:50D15:50Det
16. LUBLINIEC - GRUNWALDZKAX7:30Det8:20DXXXXXX
17. LUBLINIEC - LICEUMX7:32Det8:22DXXXXXX
18. LUBLINIEC - PRZEDSZKOLE6:33D7:36Det8:26D9:18Det10:03Det13:13D13:56Det14:53D15:53Det
19. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 16:35D7:38Det8:28D9:20Det10:05Det13:15D13:58Det14:55D15:55Det
20. LUBLINIEC - KLONOWA 26:36D7:39Det8:29D9:21Det10:06Det13:16D13:59Det14:56D15:56Det

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ