do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: LUBLINIEC - DOBRODZIEŃ

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 6
GAWENDA

LUBLINIEC - KLONOWA 2
DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w 24 i 31 grudzień
e - nie kursuje w okresie ferii letnich
t - nie kursuje w okresie szkolnych przerw świątecznych
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-10-07 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pałac w Koszęcinie jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od początku istnienia zespołu, w którym niegdyś królowa Marysieńka miała oczekiwać przez kilka tygodni na powrót małżonka Jana III Sobieskiego z odsieczy wiedeńskiej. Jest to jeden z największych w Polsce Zespołów Pałacowo-Parkowych z okresu neoklasycyzmu, zaliczony do I kategorii zabytków. Pałac jest budowlą składającą się z trzech niesymetrycznych skrzydeł. Najpiękniejsze, zachodnie - mieści Salę Balową i wychodzący na park taras, Salę Kominkową oraz Salę Zieloną, w której zachował się okrągły piec kaflowy w stylu empire. Wnętrza Pałacu wykorzystywane są do organizacji różnorodnych spotkań: bankietów, konferencji oraz szkoleń. Przy Kaplicy Pałacowej - obecnie kameralnej sali koncertowej, znajduje się wieża z tarasem widokowym. W obrębie siedziby mieści się także Pawilon im. Elwiry Kamińskiej oraz Dom Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza, które służą jako obiekty widowiskowo-dydaktyczne. Pałac otacza park krajobrazowy w stylu angielskim, założony w połowie XIX wieku, z pomnikami przyrody i malowniczo położonym stawem. Miejsce to znają wszyscy uczestnicy wielkoformatowych imprez plenerowych jak: „Święto Śląska” czy „Cietrzewisko”, które przyciągają corocznie kilka tysięcy osób.

Zarówno zrewitalizowane wnętrza jak i atmosfera historycznego miejsca, w którym od ponad pół wieku pracują i mieszkają artyści oraz „smaczna kuchnia” sprawiła, iż Pałac w Koszęcinie stał się miejscem komfortowego wypoczynku. Dodatkową atrakcją dla gości jest boisko do koszykówki, kort tenisowy oraz wypożyczalnia kijków do Nordic Walking. Wycieczki do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, są popularną formą spędzenia wolnego czasu zarówno dla mieszkańców Powiatu Lublinieckiego, jak i turystów z całej Polski.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.
zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 6 (LUBLINIEC » DOBRODZIEŃ)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9
1. LUBLINIEC - KLONOWA 27:05D8:00Det8:45D10:25D12:40Det13:35Det14:25Det15:20D16:10Detm
2. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:06D8:01Det8:46D10:26D12:41Det13:36Det14:26Det15:21D16:11Detm
3. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:10D8:05Det8:50D10:30D12:45Det13:40Det14:30Det15:25D16:15Detm
4. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:11D8:06Det8:51D10:31D12:46Det13:41Det14:31Det15:26D16:16Detm
5. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)7:13D8:08Det8:53D10:33D12:48Det13:43Det14:33Det15:28D16:18Detm
6. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:15D8:10Det8:55D10:35D12:50Det13:45Det14:35Det15:30D16:20Detm
7. LISOWICE - LUBLINIECKA7:17D8:12Det8:57D10:37D12:52Det13:47Det14:37Det15:32D16:22Detm
8. LISOWICE - NAPŁATKI7:19D8:14Det8:59D10:39D12:54Det13:49Det14:39Det15:34D16:24Detm
9. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:21D8:16Det9:01D10:41D12:56Det13:51Det14:41Det15:36D16:26Detm
10. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:23D8:18Det9:03D10:43D12:58Det13:53Det14:43Det15:38D16:28Detm
11. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)7:24D8:19Det9:04D10:44D12:59Det13:54Det14:44Det15:39D16:29Detm
12. PAWONKÓW - CEGIELNIA7:27D8:22Det9:07D10:47D13:02Det13:57Det14:47Det15:42D16:32Detm
13. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA7:30D8:25Det9:10D10:50D13:05Det14:00Det14:50Det15:45D16:35Detm
14. WYSTRZYCA7:32D8:27Det9:12D10:52D13:07Det14:02Det14:52Det15:47D16:37Detm
15. GOSŁAWICE7:35D8:30Det9:15D10:55D13:10Det14:05Det14:55Det15:50D16:40Detm
16. DOBRODZIEŃ - HADASIKI7:36D8:31Det9:16D10:56D13:11Det14:04Det14:56Det15:51D16:41Detm
17. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN7:39D8:34Det9:19D10:59D13:14Det14:09Det14:59Det15:54D16:44Detm
18. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA7:41D8:36Det9:21D11:01D13:16Det14:11Det15:01Det15:56D16:46Detm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 6 (DOBRODZIEŃ » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9
1. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA6:00D7:00Det7:55Det8:45Det9:30D12:40D13:30Det14:20D15:20Detm
2. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN6:02D7:02Det7:57Det8:47Det9:32D12:42D13:32Det14:22D15:22Detm
3. DOBRODZIEŃ - HADASIKI6:05D7:05Det8:00Det8:50Det9:35D12:45D13:35Det14:25D15:25Detm
4. GOSŁAWICE6:06D7:06Det8:01Det8:51Det9:36D12:46D13:36Det14:26D15:26Detm
5. WYSTRZYCA6:09D7:09Det8:04Det8:54Det9:39D12:49D13:39Det14:29D15:29Detm
6. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA6:11D7:11Det8:06Det8:56Det9:41D12:51D13:41Det14:31D15:31Detm
7. PAWONKÓW - CEGIELNIA6:14D7:14Det8:09Det8:59Det9:44D12:54D13:44Det14:34D15:34Detm
8. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)6:17D7:17Det8:12Det9:02Det9:47D12:57D13:47Det14:37D15:37Detm
9. PAWONKÓW - LUBLINIECKA6:18D7:18Det8:13Det9:03Det9:48D12:58D13:48Det14:38D15:38Detm
10. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC6:20D7:20Det8:15Det9:05Det9:50D13:00D13:50Det14:40D15:40Detm
11. LISOWICE - NAPŁATKI6:22D7:22Det8:17Det9:07Det9:52D13:02D13:52Det14:42D15:42Detm
12. LISOWICE - LUBLINIECKA6:24D7:24Det8:19Det9:09Det9:54D13:04D13:54Det14:44D15:44Detm
13. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA6:26D7:26Det8:21Det9:11Det9:56D13:06D13:56Det14:46D15:46Detm
14. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)6:28D7:28Det8:23Det9:13Det9:58D13:08D13:58Det14:48D15:48Detm
15. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 16:30D7:30Det8:25Det9:15Det10:00D13:10D14:00Det14:50D15:50Detm
16. LUBLINIEC - GRUNWALDZKAX7:32Det8:27DetXXXXXX
17. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)X7:33Det8:28DetXXXXXX
18. LUBLINIEC - UL. POWSTAŃCÓW (PRZEDSZKOLE)6:33D7:36Det8:31Det9:18Det10:03D13:13D14:03Det14:53D15:53Detm
19. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 16:35D7:38Det8:33Det9:20Det10:05D13:15D14:05Det14:55D15:55Detm
20. LUBLINIEC - KLONOWA 26:36D7:39Det8:34Det9:21Det10:06D13:16D14:06Det14:56D15:56Detm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ