do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: LUBLINIEC - PLUDRY

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 7
GAWENDA

LUBLINIEC - PLEBISCYTOWA
PLUDRY - (DWORZEC PKP)

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31 XII
e - nie kursuje w okresie ferii letnich
t - nie kursuje w okresie szkolnych przerw świątecznych
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-03 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Ośrodek powstał z inicjatywy Jana Myrcika, w oparciu o jego zbiory dotyczące historii Ziemi Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem terenów znajdujących się na mapie powiatu lublinieckiego. Ośrodek mieści się w czterech pomieszczeniach prywatnych właściciela.

Uroczyste otwarcie Ośrodka - z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i nauki a także środków przekazu - miało miejsce 3 maja 2001 roku. Ośrodek Prowadzi „Księgę Gości", w której znajduje się około dwa tysiące pochlebnych wpisów.

Przed Ośrodkiem znajduje się wielka gablota reklamowa, w której ukazane jest piękno Gminy Koszęcin i Powiatu Lublinieckiego.

We wrześniu 2008 roku odsłonięto przy muzeum interesujący i dużych rozmiarów pomnik poświęcony 370 poległym na różnych wojnach Koszęcinianom.

Zwiedzanie kościoła indywidualnie i grup pod opieką przewodnika zgłaszać do Pana Jana Myrcika.
 
Kościół Świętej Trójcy w Koszęcinie jest kościołem parafialnym, związanym z wielowiekową bogatą tradycją religijną. Jest także wielkim zabytkiem naszej kultury.

Zespół „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie - śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Dziś „Słoneczna Republika” nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego. Rozwój Zespołu tworzyła także Elwira Kamińska - baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowego dziedzictwa kulturowego oraz spuścizny regionalnej.

Zespół przez dziesięciolecia dąży do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” tworzy łącznie blisko 300 osób, z czego ponad sto należy do zespołu artystycznego, składającego się z chóru, baletu i orkiestry. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. W swojej bogatej ofercie posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, okolicznościowe, a także niepowtarzalne widowiska.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 7 (LUBLINIEC » PLUDRY)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. LUBLINIEC - PLEBISCYTOWA7:32Det8:35Det13:25D14:25Det15:25Detm
2. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:35Det8:38Det13:28D14:28Det15:28Detm
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:36Det8:39Det13:29D14:29Det15:29Detm
4. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)7:38Det8:41Det13:31D14:31Det15:31Detm
5. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:40Det8:43Det13:33D14:33Det15:33Detm
6. LISOWICE - LUBLINIECKA7:42Det8:45Det13:35D14:35Det15:35Detm
7. LISOWICE - NAPŁATKI7:44Det8:47Det13:37D14:37Det15:37Detm
8. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:46Det8:49Det13:39D14:39Det15:39Detm
9. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:48Det8:51Det13:41D14:41Det15:41Detm
10. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)7:49Det8:52Det13:42D14:42Det15:42Detm
11. SKRZYDŁOWICE - UL. LUBLINIECKA (CENTRUM)7:52Det8:55Det13:45D14:45Det15:45Detm
12. ŁAGIEWNIKI MAŁE - LUBLINIECKA (PRZEDSZKOLE)7:55Det8:58Det13:48D14:48Det15:48Detm
13. PLUDRY7:58Det9:01Det13:51D14:51Det15:51Detm
14. PLUDRY - (DWORZEC PKP)8:01Det9:04Det13:54D14:54Det15:54Detm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 7 (PLUDRY » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. PLUDRY - (DWORZEC PKP)7:02Det8:04D9:10Det13:56Det14:56Detm
2. PLUDRY7:05Det8:07D9:13Det13:59Det14:59Detm
3. ŁAGIEWNIKI MAŁE - LUBLINIECKA (PRZEDSZKOLE)7:08Det8:10D9:16Det14:02Det15:02Detm
4. SKRZYDŁOWICE - UL. LUBLINIECKA (CENTRUM)7:11Det8:13D9:19Det14:05Det15:05Detm
5. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)7:14Det8:16D9:22Det14:08Det15:08Detm
6. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:15Det8:17D9:23Det14:09Det15:09Detm
7. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:17Det8:19D9:25Det14:11Det15:11Detm
8. LISOWICE - NAPŁATKI7:19Det8:21D9:27Det14:13Det15:13Detm
9. LISOWICE - LUBLINIECKA7:21Det8:23D9:29Det14:15Det15:15Detm
10. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:23Det8:25D9:31Det14:17Det15:17Detm
11. LUBLINIEC - UL. LISOWICKA (ZACHODNIA)7:25Det8:27D9:33Det14:19Det15:19Detm
12. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:27Det8:29D9:35Det14:21Det15:21Detm
13. LUBLINIEC - PLEBISCYTOWA7:30Det8:32D9:38Det14:24Det15:24Detm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ