do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

UNI METAL
UNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 13
UNI METAL

Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)
Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-10 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Decyzję o budowie ratusza podjęto w 1848 roku, kiedy to zakupiono działkę pod ten cel. Projekt wykonał architekt Niedner. Sama jednak budowa rozpoczęła się dopiero po wielkim pożarze miasta. Kamień węgielny położono z datą: 24.05.1862r. Jest to również rok ukończenia budowy.

Powstała  z  inicjatywy sołtysa Józefa Słoty. Pieniądze na budowę przekazali: rodziny Kabotów i Kożuchów oraz Jan Porębski. Miejsce pod budowę ofiarowali: Michał Kurek i Paweł Kożuch.Wszystkie prace wykonali mieszkańcy Babienicy. Prace ukończono  w 1894 roku. Pierwszą mszę św. w kaplicy odprawiono  w 1914 roku dla stacjonujących w Babienicy wojsk.

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)4:15D13:40D
2. Częstochowa - Jagiellońska4:21D13:46D
3. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej4:22D13:47D
4. Częstochowa - Sabinów4:25D13:50D
5. Częstochowa - Gronowa4:27D13:52D
6. Częstochowa - Brzeziny4:29D13:54D
7. Sobuczyna - Szafirowa4:31D13:56D
8. Nierada - Targowa 1444:34D13:59D
9. Łysiec - Górny4:36D14:01D
10. Łysiec4:37D14:02D
11. Łysiec - Skrzyżowanie4:38D14:03D
12. Łysiec - Osiedle4:39D14:04D
13. Klepaczka4:40D14:05D
14. Starcza - Kościół4:42D14:07D
15. Starcza - Szkoła4:43D14:08D
16. Starcza - Spacerowa4:44D14:09D
17. Starcza - Górka4:45D14:10D
18. Starcza - Brzozowa4:46D14:11D
19. Starcza - Sklep4:47D14:12D
20. Starcza - Zimna woda4:49D14:14D
21. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna4:50D14:15D
22. Drogobycza4:51D14:16D
23. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)4:52D14:17D
24. Babienica - Główna 14:54D14:19D
25. Babienica - Główna4:55D14:20D
26. Psary - Główna 2 (Szkoła)4:56D14:21D
27. Psary - Lompy4:58D14:23D
28. Lubsza5:00D14:25D
29. Lubsza - Skrzyżowanie5:02D14:27D
30. Lubsza - ul. Ligocka5:03D14:28D
31. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)5:06D14:31D
32. Woźniki - ul. Florianek5:08D14:33D
33. Woźniki5:09D14:34D
34. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)5:11D14:36D
35. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)5:14D14:39D
36. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)5:16D14:41D
37. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)5:17D14:42D
38. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)5:18D14:43D
39. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:20D14:45D
40. Kalety - Miotek skrzyżowanie I5:23D14:48D
41. Miasteczko śląskie - Rynek5:31D14:56D
42. Tarnowskie góry - Dworzec5:38D15:03D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Tarnowskie góry - Dworzec7:00D15:15D
2. Miasteczko śląskie - Rynek7:07D15:22D
3. Kalety - Miotek kościół7:15D15:30D
4. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:18D15:33D
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:20D15:35D
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:21D15:36D
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:22D15:37D
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:24D15:39D
9. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:27D15:42D
10. Woźniki7:29D15:44D
11. Woźniki - ul. Florianek7:30D15:45D
12. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)7:32D15:47D
13. Lubsza - ul. Ligocka7:35D15:50D
14. Lubsza - Skrzyżowanie7:36D15:51D
15. Lubsza7:38D15:53D
16. Psary - Lompy7:40D15:55D
17. Psary - Główna 2 (Szkoła)7:41D15:56D
18. Babienica - Główna7:43D15:58D
19. Babienica - Główna 17:44D15:59D
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:46D16:01D
21. Drogobycza7:47D16:02D
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna7:48D16:03D
23. Starcza - Zimna woda7:49D16:04D
24. Starcza - Sklep7:51D16:06D
25. Starcza - Brzozowa7:52D16:07D
26. Starcza - Górka7:53D16:08D
27. Starcza - Spacerowa7:54D16:09D
28. Starcza - Szkoła7:55D16:10D
29. Starcza - Kościół7:56D16:11D
30. Klepaczka7:58D16:13D
31. Łysiec - Osiedle7:59D16:14D
32. Łysiec - Skrzyżowanie8:00D16:15D
33. Łysiec8:01D16:16D
34. Łysiec - Górny8:02D16:17D
35. Nierada - Targowa 1448:04D16:19D
36. Sobuczyna - Szafirowa8:07D16:22D
37. Częstochowa - Brzeziny8:09D16:24D
38. Częstochowa - Gronowa8:11D16:26D
39. Częstochowa - Sabinów8:13D16:28D
40. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej8:16D16:31D
41. Częstochowa - Jagiellońska8:18D16:33D
42. Częstochowa - Rondo Mickiewicza8:21D16:36D
43. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)8:23D16:38D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ