do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: CZĘSTOCHOWA - TARNOWSKIE GÓRY

UNI METAL
UNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 13
UNI METAL

CZĘSTOCHOWA - DWORZEC PKP (UL. WOLNOŚCI)
TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-10 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

Historia Pawonkowa nierozerwalnie związana jest z historią miejscowego kościoła. Pierwszy drewniany - modrzewiowy kościół w Pawonkowie istniał już w 1376 roku.

Po pożarze wzniesiono następny ok. 1500 roku, który dotrwał do końca XVIII w. Do parafii należały miejscowości Pludry, Pietraszów, Zawadzkie, Łagiewniki Małe, Skrzydłowice i Dzielna. Pierwszym proboszczem o którym istnieje zapis w dokumentach parafialnych jest ksiądz proboszcz Jerzy Częstochomista. W XVII wieku fundatorem kościoła był ówczesny właściciel części Pawonkowa von Lassota, który miał decydujący głos w sprawie obsadzenia ówczesnej parafii.

Kościół pw. Narodzenia NMP w Gwoździanach – kościół w Gwoździanach, powiat lubliniecki, diecezja opolska.

Kościół wzniesiony w 1576 r. w Kościeliskach k. Olesna (w pierwotnej lokalizacji pod wezwaniem Nawiedzenia NMP), przeniesiony do Gwoździan w latach 1976-1978. Świątynia usytuowana na sztucznym wzniesieniu, konstrukcji zrębowej z wieżą konstrukcji słupowej. Prezbiterium zamknięte trójbocznie, przy nim zakrystia od zachodu. Nawa na rzucie prostokąta z wejściem bocznym od wschodu. Wieża czołowa przylega do nawy od południa , datowana na XVII/XVIII w. o ścianach szalowanych deskami z hełmem ośmiobocznym, baniastym z latarnią. Dach świątyni siodłowy kryty gontem, nad nawą sześcioboczna wieżyczka na sygnaturkę, nakryta baniastym hełmem. Na zewnątrz ściany pobite gontem. Dawne wyposażenie w nowszym kościele parafialnym w Kościeliskach. Wnętrze świątyni w Gwoździanach – współczesne.

Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (CZĘSTOCHOWA » TARNOWSKIE GÓRY)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC PKP (UL. WOLNOŚCI)4:15D13:40D
2. CZĘSTOCHOWA - JAGIELLOŃSKA 014:21D13:46D
3. CZĘSTOCHOWA - SZKOŁA STRAŻY POŻARNEJ4:22D13:47D
4. CZĘSTOCHOWA - SABINÓW4:25D13:50D
5. CZĘSTOCHOWA - GRONOWA4:27D13:52D
6. CZĘSTOCHOWA - BRZEZINY4:29D13:54D
7. SOBUCZYNA - SZAFIROWA 54:31D13:56D
8. NIERADA - TARGOWA 1444:34D13:59D
9. ŁYSIEC - GÓRNY4:36D14:01D
10. ŁYSIEC4:37D14:02D
11. ŁYSIEC - SKRZYŻOWANIE4:38D14:03D
12. ŁYSIEC - OSIEDLE4:39D14:04D
13. KLEPACZKA4:40D14:05D
14. STARCZA - KOŚCIÓŁ4:42D14:07D
15. STARCZA - SZKOŁA4:43D14:08D
16. STARCZA - SPACEROWA4:44D14:09D
17. STARCZA - GÓRKA4:45D14:10D
18. STARCZA - BRZOZOWA4:46D14:11D
19. STARCZA - SKLEP4:47D14:12D
20. STARCZA - ZIMNA WODA4:49D14:14D
21. STARCZA - SKRZYŻOWANIE-SZKOLNA4:50D14:15D
22. DROGOBYCZA4:51D14:16D
23. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)4:52D14:17D
24. BABIENICA - GŁÓWNA 14:54D14:19D
25. BABIENICA - GŁÓWNA4:55D14:20D
26. PSARY - GŁÓWNA 2 (SZKOŁA)4:56D14:21D
27. PSARY - LOMPY4:58D14:23D
28. LUBSZA5:00D14:25D
29. LUBSZA - SKRZYŻOWANIE5:02D14:27D
30. LUBSZA - UL. LIGOCKA5:03D14:28D
31. WOŹNIKI - UL. KWIATOWA (LIGOTA WOŹNICKA)5:06D14:31D
32. WOŹNIKI - UL. FLORIANEK5:08D14:33D
33. WOŹNIKI5:09D14:34D
34. WOŹNIKI - UL. DWORCOWA (DWORZEC PKP)5:11D14:36D
35. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (ŚLIWA)5:14D14:39D
36. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY LEŚNICZÓWKA)5:16D14:41D
37. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY)5:17D14:42D
38. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY I)5:18D14:43D
39. WOŹNIKI - UL. MIODOWA (SOŚNICA)5:20D14:45D
40. KALETY - MIOTEK SKRZYŻOWANIE I5:23D14:48D
41. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK5:31D14:56D
42. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC5:38D15:03D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (TARNOWSKIE GÓRY » CZĘSTOCHOWA)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. TARNOWSKIE GÓRY - DWORZEC7:00D15:15D
2. MIASTECZKO ŚLĄSKIE - RYNEK7:07D15:22D
3. KALETY - MIOTEK KOŚCIÓŁ7:15D15:30D
4. WOŹNIKI - UL. MIODOWA (SOŚNICA)7:18D15:33D
5. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY I)7:20D15:35D
6. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY)7:21D15:36D
7. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (DYRDY LEŚNICZÓWKA)7:22D15:37D
8. WOŹNIKI - UL. ASFALTOWA (ŚLIWA)7:24D15:39D
9. WOŹNIKI - UL. DWORCOWA (DWORZEC PKP)7:27D15:42D
10. WOŹNIKI7:29D15:44D
11. WOŹNIKI - UL. FLORIANEK7:30D15:45D
12. WOŹNIKI - UL. KWIATOWA (LIGOTA WOŹNICKA)7:32D15:47D
13. LUBSZA - UL. LIGOCKA7:35D15:50D
14. LUBSZA - SKRZYŻOWANIE7:36D15:51D
15. LUBSZA7:38D15:53D
16. PSARY - LOMPY7:40D15:55D
17. PSARY - GŁÓWNA 2 (SZKOŁA)7:41D15:56D
18. BABIENICA - GŁÓWNA7:43D15:58D
19. BABIENICA - GŁÓWNA 17:44D15:59D
20. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)7:46D16:01D
21. DROGOBYCZA7:47D16:02D
22. STARCZA - SKRZYŻOWANIE-SZKOLNA7:48D16:03D
23. STARCZA - ZIMNA WODA7:49D16:04D
24. STARCZA - SKLEP7:51D16:06D
25. STARCZA - BRZOZOWA7:52D16:07D
26. STARCZA - GÓRKA7:53D16:08D
27. STARCZA - SPACEROWA7:54D16:09D
28. STARCZA - SZKOŁA7:55D16:10D
29. STARCZA - KOŚCIÓŁ7:56D16:11D
30. KLEPACZKA7:58D16:13D
31. ŁYSIEC - OSIEDLE7:59D16:14D
32. ŁYSIEC - SKRZYŻOWANIE8:00D16:15D
33. ŁYSIEC8:01D16:16D
34. ŁYSIEC - GÓRNY8:02D16:17D
35. NIERADA - TARGOWA 1448:04D16:19D
36. SOBUCZYNA - SZAFIROWA 58:07D16:22D
37. CZĘSTOCHOWA - BRZEZINY8:09D16:24D
38. CZĘSTOCHOWA - GRONOWA8:11D16:26D
39. CZĘSTOCHOWA - SABINÓW8:13D16:28D
40. CZĘSTOCHOWA - SZKOŁA STRAŻY POŻARNEJ8:16D16:31D
41. CZĘSTOCHOWA - JAGIELLOŃSKA 018:18D16:33D
42. CZĘSTOCHOWA - RONDO MICKIEWICZA8:21D16:36D
43. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC PKP (UL. WOLNOŚCI)8:23D16:38D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ