do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

UNI METAL
UNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 13
UNI METAL

Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)
Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-10 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

Park zlokalizowany jest w  północnej części miejscowości. Pałac stanowi zamknięcie osi widokowej drogi prowadzącej do Woźnik. Całość składa się z dwóch części: zachodniej i wschodniej, pomiędzy którymi znajdują się stawy. Bezpośrednio wokół pałacu znajduje się wyraźnie starsza część parku.

Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec. Cały kościół, prócz wieży został otynkowany. Kościół jest orientowany. Zbudowany został w stylu gotyckim z cechami renesansowymi, które zostały wprowadzone w późniejszym czasie. Pierwotnie cały dach pokryty był gontami. Teren kościoła w 1827 r. powiększono o nowy cmentarz.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)4:15D13:40D
2. Częstochowa - Jagiellońska4:21D13:46D
3. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej4:22D13:47D
4. Częstochowa - Sabinów4:25D13:50D
5. Częstochowa - Gronowa4:27D13:52D
6. Częstochowa - Brzeziny4:29D13:54D
7. Sobuczyna - Szafirowa4:31D13:56D
8. Nierada - Targowa 1444:34D13:59D
9. Łysiec - Górny4:36D14:01D
10. Łysiec4:37D14:02D
11. Łysiec - Skrzyżowanie4:38D14:03D
12. Łysiec - Osiedle4:39D14:04D
13. Klepaczka4:40D14:05D
14. Starcza - Kościół4:42D14:07D
15. Starcza - Szkoła4:43D14:08D
16. Starcza - Spacerowa4:44D14:09D
17. Starcza - Górka4:45D14:10D
18. Starcza - Brzozowa4:46D14:11D
19. Starcza - Sklep4:47D14:12D
20. Starcza - Zimna woda4:49D14:14D
21. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna4:50D14:15D
22. Drogobycza4:51D14:16D
23. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)4:52D14:17D
24. Babienica - Główna 14:54D14:19D
25. Babienica - Główna4:55D14:20D
26. Psary - Główna 2 (Szkoła)4:56D14:21D
27. Psary - Lompy4:58D14:23D
28. Lubsza5:00D14:25D
29. Lubsza - Skrzyżowanie5:02D14:27D
30. Lubsza - ul. Ligocka5:03D14:28D
31. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)5:06D14:31D
32. Woźniki - ul. Florianek5:08D14:33D
33. Woźniki5:09D14:34D
34. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)5:11D14:36D
35. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)5:14D14:39D
36. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)5:16D14:41D
37. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)5:17D14:42D
38. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)5:18D14:43D
39. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:20D14:45D
40. Kalety - Miotek skrzyżowanie I5:23D14:48D
41. Miasteczko śląskie - Rynek5:31D14:56D
42. Tarnowskie góry - Dworzec5:38D15:03D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Tarnowskie góry - Dworzec7:00D15:15D
2. Miasteczko śląskie - Rynek7:07D15:22D
3. Kalety - Miotek kościół7:15D15:30D
4. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:18D15:33D
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:20D15:35D
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:21D15:36D
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:22D15:37D
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:24D15:39D
9. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:27D15:42D
10. Woźniki7:29D15:44D
11. Woźniki - ul. Florianek7:30D15:45D
12. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)7:32D15:47D
13. Lubsza - ul. Ligocka7:35D15:50D
14. Lubsza - Skrzyżowanie7:36D15:51D
15. Lubsza7:38D15:53D
16. Psary - Lompy7:40D15:55D
17. Psary - Główna 2 (Szkoła)7:41D15:56D
18. Babienica - Główna7:43D15:58D
19. Babienica - Główna 17:44D15:59D
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:46D16:01D
21. Drogobycza7:47D16:02D
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna7:48D16:03D
23. Starcza - Zimna woda7:49D16:04D
24. Starcza - Sklep7:51D16:06D
25. Starcza - Brzozowa7:52D16:07D
26. Starcza - Górka7:53D16:08D
27. Starcza - Spacerowa7:54D16:09D
28. Starcza - Szkoła7:55D16:10D
29. Starcza - Kościół7:56D16:11D
30. Klepaczka7:58D16:13D
31. Łysiec - Osiedle7:59D16:14D
32. Łysiec - Skrzyżowanie8:00D16:15D
33. Łysiec8:01D16:16D
34. Łysiec - Górny8:02D16:17D
35. Nierada - Targowa 1448:04D16:19D
36. Sobuczyna - Szafirowa8:07D16:22D
37. Częstochowa - Brzeziny8:09D16:24D
38. Częstochowa - Gronowa8:11D16:26D
39. Częstochowa - Sabinów8:13D16:28D
40. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej8:16D16:31D
41. Częstochowa - Jagiellońska8:18D16:33D
42. Częstochowa - Rondo Mickiewicza8:21D16:36D
43. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)8:23D16:38D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ