do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Zawadzkie Linia: LUBLINIEC - KOŚMIDRY

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 17
GAWENDA

LUBLINIEC - KLONOWA 2
KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 3

Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-10-15 do 2018-12-31
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pałac Ludwika Karola von Ballestrema znajdujący się w miejscowości Kochcice w powiecie lublinieckim w województwie śląskim.

Kochcice i przylegający do nich majątek ziemski zostały nabyte przez Franciszka von Ballestrema na przełomie XIX i XX wieku. Ofiarował je swojemu synowi, Karolowi Ludwikowi von Ballestremowi, na którego polecenie w latach 1903-1909 zbudowano pałac w stylu neobarokowym. Wokół pałacu założono park – od północy w typie angielskim z dwoma zarybionymi stawami i bogatym drzewostanem, a od południa w stylu francuskim. Ponadto zbudowano gorzelnię i stajnię dla 30 koni. Hrabia Ballestrem uciekł z Górnego Śląska w 1945 roku. Pałac trafia w ręce miejscowej ludności i żołnierzy radzieckich, zostaje ograbiony z dzieł sztuki i częściowo zniszczony. Do roku 1952 w pałacu mieścił się ośrodkiem kolonijnym. Do roku 1962 był ośrodkiem szkolenia Kadr Rolniczych.

Od 20 marca 1963 roku w pałacu funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Rehabilitacji. Pałac jest zachowany w dobrym stanie. Dyrekcja Ośrodka została nagrodzona w 1992 roku Złotym Medalem Ministra Kultury i Sztuki za utrzymanie przypałacowego parku. W sąsiedztwie parku znajduje się kilka budynków gospodarczych z lat 1902-1903.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 17 (LUBLINIEC » KOŚMIDRY)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. LUBLINIEC - KLONOWA 214:20S15:15S17:10S
2. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 114:21S15:16S17:11S
3. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA14:25S15:20S17:15S
4. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI14:26S15:21S17:16S
5. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA14:28S15:23S17:18S
6. LUBLINIEC - LICEUM14:29S15:24S17:19S
7. LUBLINIEC - ZACHODNIA14:32S15:27S17:22S
8. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA14:34S15:29S17:24S
9. LISOWICE - LUBLINIECKA14:36S15:31S17:26S
10. LISOWICE - NAPŁATKI14:38S15:33S17:28S
11. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC14:40S15:35S17:30S
12. ŁAGIEWNIKI WIELKIE - REMIZA OSP14:43S15:38S17:33S
13. ŁAGIEWNIKI WIELKIE - PIETRASZOWICE UL. GŁÓWNA 214:45S15:40S17:35S
14. PAWONKÓW - LUBLINIECKA14:47S15:42S17:37S
15. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)14:48S15:43S17:38S
16. PAWONKÓW - SZKOŁA14:50S15:45S
17. KOSZWICE - UL. ZAWADZKIEGO14:52S15:47S
18. KOSZWICE - UL. LUBLINIECKA14:54S15:49S
19. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 114:55S15:50S
20. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 214:57S15:52S
21. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 314:59S15:54S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 17 (KOŚMIDRY » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 37:05S8:00S
2. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 27:07S8:02S
3. KOŚMIDRY - UL. LUBLINIECKA 17:08S8:03S
4. KOSZWICE - UL. LUBLINIECKA7:09S8:04S
5. KOSZWICE - UL. ZAWADZKIEGO7:11S8:06S
6. PAWONKÓW - SZKOŁA7:13S8:08S
7. PAWONKÓW - UL. ZAWADZKIEGO (URZĄD GMINY)7:15S8:10S17:40S
8. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:16S8:11S17:41S
9. ŁAGIEWNIKI WIELKIE - REMIZA OSP7:19S8:14SX
10. ŁAGIEWNIKI WIELKIE - PIETRASZOWICE UL. GŁÓWNA 27:21S8:16SX
11. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:23S8:18S17:43S
12. LISOWICE - NAPŁATKI7:25S8:20S17:45S
13. LISOWICE - LUBLINIECKA7:27S8:22S17:47S
14. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:29S8:24S17:49S
15. LUBLINIEC - ZACHODNIA7:31S8:26S17:51S
16. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI7:33S8:28S17:53S
17. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:35S8:30S
18. LUBLINIEC - LICEUM7:36S8:31S
19. LUBLINIEC - PRZEDSZKOLE7:38S8:33S
20. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:40S8:35S
21. LUBLINIEC - KLONOWA 27:41S8:36S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ