do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: LUBLINIEC - KOCHANOWICE

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubecku - kościół w Lubecku, od 1994 sanktuarium maryjne z niewielkim obrazem Matki Boskiej o charakterze medalionu.

Kościół wzmiankowany jest od XIV wieku, gdzie wówczas istniała parafia, do której należały miejscowości Ciasna i Zborowskie. Ze względu na ponad dwustuletnią tradycję pielgrzymowania do tego kościoła mieszkańców Górnego Śląska, w roku 1994 biskup Jan Wieczorek ustanowił ten kościół sanktuarium.

W Cesarstwie Habsburgów Zamek Lubliniecki oraz inne dobra miasta przez 55 lat były przedmiotem zastawów, a od 1587 roku kolejno własnością rodów, m. in. Kochcickich. od 1645 roku hr. Cellarych, a od 1727 roku de Garnier. W 1742 r. w wyniku I wojny śląskiej, Dolny Śląsk i Księstwo Opolskie weszły w skład Królestwa Prus. Dlatego zamek stał się własnością kolejnych rodów m. in. hr. F. Grotowskiego i hr. A. Renarda, az wreszcie państwa pruskiego.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 18 (LUBLINIEC » KOCHANOWICE)
PrzystanekKurs 1
1. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA15:10S
2. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 115:14S
3. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA15:16S
4. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)15:19S
5. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 115:21S
6. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (PRZEDSZKOLE)15:23S
7. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SZKOŁA)15:26S
8. SADÓW - LEŚNA15:28S
9. HARBUŁTOWICE15:30S
10. DRONIOWICE15:32S
11. MOCHAŁA15:35S
12. HADRA - SZKOŁA15:37S
13. CHWOSTEK15:41S
14. LISÓW - BRUK15:44S
15. KOCHANOWICE - UL. WOLNOŚCI (CENTRUM)15:47S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 18 (KOCHANOWICE » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1
1. KOCHANOWICE - UL. WOLNOŚCI (CENTRUM)7:10S
2. LISÓW - BRUK7:13S
3. CHWOSTEK7:16S
4. HADRA - SZKOŁA7:20S
5. MOCHAŁA7:22S
6. DRONIOWICE7:25S
7. HARBUŁTOWICE7:27S
8. SADÓW - LEŚNA7:30S
9. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SZKOŁA)7:32S
10. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (PRZEDSZKOLE)7:34S
11. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:37S
12. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:39S
13. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:41S
14. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:43S
15. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:45S
16. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)7:47S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ