do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Lubliniec Linia: CZĘSTOCHOWA - KŁODZKO

PKS CZĘSTOCHOWA
PKS CZĘSTOCHOWA
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 2
PKS CZĘSTOCHOWA

CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.
KŁODZKO - DWORZEC A.

Objaśnienia:
5-1 - kursuje od piątku do poniedziałku
b - nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych i w dniu 25.XII
P - kurs pośpieszny
Relacja: Kłodzko - Częstochowa
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-03-11 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
PKS Częstochowa S.A. w Częstochowie
ul. Krasińskiego 14/24
42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.
zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 2 (CZĘSTOCHOWA » KŁODZKO)
PrzystanekKurs 1
1. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.7:10P5-1b
2. BLACHOWNIA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (DWORZEC PKP)7:27P5-1b
3. HERBY - CENTRUM7:35P5-1b
4. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:54P5-1b
5. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA8:16P5-1b
6. OZIMEK - DWORZEC PKS8:39P5-1b
7. OPOLE - DWORZEC PKS9:06P5-1b
8. NIEMODLIN - UL. OPOLSKA9:40P5-1b
9. NYSA - DWORZEC A.10:21P5-1b
10. OTMUCHÓW - UL. MICKIEWICZA (D.A.)10:36P5-1b
11. PACZKÓW - UL. STASZICA10:53P5-1b
12. ZŁOTY STOK - UL.SPORTOWA (BAR)11:07P5-1b
13. KŁODZKO - DWORZEC A.11:32P5-1b
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 2 (KŁODZKO » CZĘSTOCHOWA)
PrzystanekKurs 1
1. KŁODZKO - DWORZEC A.14:50P5-1b
2. ZŁOTY STOK - UL.SPORTOWA (BAR)15:15P5-1b
3. PACZKÓW - UL. STASZICA15:29P5-1b
4. OTMUCHÓW - UL. MICKIEWICZA (D.A.)15:46P5-1b
5. NYSA - DWORZEC A.16:01P5-1b
6. NIEMODLIN - UL. OPOLSKA16:37P5-1b
7. OPOLE - UL. WROCŁAWSKA (CMENTARZ)17:07P5-1b
8. OPOLE - DWORZEC PKS17:13P5-1b
9. OZIMEK - DWORZEC PKS17:40P5-1b
10. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA18:03P5-1b
11. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI18:25P5-1b
12. HERBY - CENTRUM18:44P5-1b
13. BLACHOWNIA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (DWORZEC PKP)18:52P5-1b
14. CZĘSTOCHOWA - ŚW. BARBARY19:05P5-1b
15. CZĘSTOCHOWA - DWORZEC A.19:09P5-1b

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ