do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: LUBLINIEC - OLESNO

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

JEZIOROWSKA
JEZIOROWSKA
ul. Kluczborska 30,
46-300 Olesno,
tel.: 34 358 35 62

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 21
JEZIOROWSKA

LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)
OLESNO - DWORZEC A.

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
s - kursuje w dni nauki szkolnej województwa śląskiego
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-03 do 2018-12-08
Za rozkład odpowiada:
Usługi Transportowe Beata Aleksandra Jeziorowska
ul. Kluczborska 30,
46-300 Olesno,
tel.: 34 358 35 62

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach powstało w 2008r. z inicjatywy mieszkańców Lisowic w oparciu o największe polskie odkrycia paleontologiczne. Środki na jego utworzenie, oraz ciągły rozwój pochodzą z budżetu Gminy Pawonków i różnego rodzaju środków UE.

Trwające osiem lat (2006 - 2013) wykopaliska doprowadziły do odkrycia kości pierwszego polskiego dinozaura drapieżnego Smoka z Lisowic ( nazwa potoczna ), oraz największego na świecie dicynodonta, prawdopodobnie jednego z ostatnich przedstawicieli tego wymarłego pod koniec triasu gatunku gadów ssakokształtnych.

Adres strony internetowej: http://www.muzeumlisowice.pl

Historia Pawonkowa nierozerwalnie związana jest z historią miejscowego kościoła. Pierwszy drewniany - modrzewiowy kościół w Pawonkowie istniał już w 1376 roku.

Po pożarze wzniesiono następny ok. 1500 roku, który dotrwał do końca XVIII w. Do parafii należały miejscowości Pludry, Pietraszów, Zawadzkie, Łagiewniki Małe, Skrzydłowice i Dzielna. Pierwszym proboszczem o którym istnieje zapis w dokumentach parafialnych jest ksiądz proboszcz Jerzy Częstochomista. W XVII wieku fundatorem kościoła był ówczesny właściciel części Pawonkowa von Lassota, który miał decydujący głos w sprawie obsadzenia ówczesnej parafii.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 21 (LUBLINIEC » OLESNO)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)15:28s
2. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA15:32s
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 115:36s
4. LUBLINIEC - KLONOWA 214:20sX
5. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI8:38s14:25s15:41s
6. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA8:41s14:28s15:48s
7. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 28:44s14:31s15:54s
8. LUBLINIEC - M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 18:46s14:33s15:56s
9. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA8:50s14:37s16:00s
10. LISOWICE - LUBLINIECKA8:52s14:39s16:02s
11. LISOWICE - NAPŁATKI8:54s14:41s16:04s
12. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC8:56s14:43s16:06s
13. PAWONKÓW - LUBLINIECKA8:58s14:45s16:08s
14. PAWONKÓW - CEGIELNIA9:01s14:48s16:11s
15. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA9:03s14:50s16:13s
16. WYSTRZYCA9:05s14:52s16:15s
17. GOSŁAWICE9:08s14:55s16:18s
18. DOBRODZIEŃ - HADASIKI9:10sX16:20s
19. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA9:13sX16:23s
20. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN14:58s16:25s
21. RZĘDOWICE - BZIONKÓW16:30s
22. WARŁÓW - MALICHÓW16:33s
23. KOCURY16:35s
24. NOWY WACHÓW16:40s
25. WACHÓW16:43s
26. WACHOWICE16:45s
27. OLESNO - OPOLSKA16:49s
28. OLESNO - KRASICKIEGO16:51s
29. OLESNO - DWORZEC A.16:52s
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 21 (OLESNO » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. OLESNO - DWORZEC A.6:25s
2. OLESNO - KRASICKIEGO6:27s
3. OLESNO - OPOLSKA6:29s
4. WACHOWICE6:33s
5. WACHÓW6:34s
6. NOWY WACHÓW6:37s
7. KOCURY6:42s
8. WARŁÓW - MALICHÓW6:44s
9. RZĘDOWICE - BZIONKÓW6:47s
10. DOBRODZIEŃ - UL. EDYTY STEIN6:51s11:40s14:58s
11. DOBRODZIEŃ - UL. SOLNA6:52s11:41s14:59s
12. DOBRODZIEŃ - HADASIKI6:55s11:44s15:02s
13. GOSŁAWICE6:57s11:46s15:04s
14. WYSTRZYCA7:00s11:49s15:07s
15. GWOŹDZIANY - UL. LUBLINIECKA7:02s11:51s15:09s
16. PAWONKÓW - CEGIELNIA7:04s11:53s15:11s
17. PAWONKÓW - LUBLINIECKA7:07s11:56s15:14s
18. PAWONKÓW - LUSTRZANIEC7:09s11:58s15:16s
19. LISOWICE - NAPŁATKI7:11s12:00s15:18s
20. LISOWICE - LUBLINIECKA7:13s12:02s15:20s
21. LIPIE ŚLĄSKIE - LUBLINIECKA7:15s12:04s15:22s
22. LUBLINIEC - M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 17:20s12:09sX
23. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:23sXX
24. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:26s12:12sX
25. LUBLINIEC - CZĘSTOCHOWSKA7:32sX
26. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 17:37sX
27. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:40sX
28. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)7:45s15:27s
29. LUBLINIEC - KLONOWA 27:50s

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ