do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: JAWORNICA - KOCHANOWICE

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 33
TRANS GREGOR

JAWORNICA
KOCHANOWICE - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-03 do 2019-06-30
Za rozkład odpowiada:
TRANS GREGOR Grzegorz Berak
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Zespół „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie - śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Dziś „Słoneczna Republika” nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego. Rozwój Zespołu tworzyła także Elwira Kamińska - baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowego dziedzictwa kulturowego oraz spuścizny regionalnej.

Zespół przez dziesięciolecia dąży do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” tworzy łącznie blisko 300 osób, z czego ponad sto należy do zespołu artystycznego, składającego się z chóru, baletu i orkiestry. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. W swojej bogatej ofercie posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, okolicznościowe, a także niepowtarzalne widowiska.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

KOŚCIÓŁ ZAMKOWY

Najstarszym koszęcińskim kościołem był tzw. kościół zamkowy pw. Matki Bożej Wniebowziętej i śś. Męczenników Dionizego i Witalisa. Jego budowę w 1609 roku rozpoczął właściciel Koszęcina Andrzej Kochcicki. Przechodząc jednak na luteranizm i popierając Szwedów w wojnie trzydziestoletniej (1618-1648) nie dokończył budowy, a zlicytowany majątek kupił Mikołaj Filip von Rauthen. On to zakończył budowę kaplicy i całego kompleksu pałacowego. 29 lipca 1647 bp wrocławski Karol Franciszek Neander poświęcił kościół. Przy tej okazji ustalono też, że obowiązek utrzymania kaplicy i jej kapelana miał spoczywać na właścicielu zamku. W myśl fundacji ustanowionej przez hr. von Rauthena roztaczał on opiekę religijną nad poddanymi. W 1791 roku fundację, potwierdzając jej moc w sądzie w Brzegu, odnowił królewski radca handlowy hr. Teodor Muetzel. Pozwalała ona koszęcińskim katolikom każdorazowo odwoływać się do sądów, wtedy gdy ich prawa były łamane przez protestanckich właścicieli. Kaplica zamkowa była w rękach katolików do 1908 roku. Wtedy to na mocy ustaleń po wybudowaniu nowego kościoła parafialnego, przeszła w posiadanie protestantów, którymi opiekował się każdorazowy pastor ewangelicki z Piasku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 33 (JAWORNICA » KOCHANOWICE)
PrzystanekKurs 1
1. JAWORNICA7:00S
2. KOCHANOWICE - LUBLINIECKA (PRZEDSZKOLE)7:05S
3. KOCHANOWICE - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)7:09S
4. LUBOCKIE - LEŚNA (LUBOCKIE I)7:15S
5. LUBOCKIE - LEŚNA (LUBOCKIE II)7:16S
6. LUBOCKIE - WIECZORKA (LUBOCKIE III)7:17S
7. LUBOCKIE - WIECZORKA (SKLEP)7:18S
8. LUBOCKIE - SZKOLNA (SZKOŁA)7:19S
9. OSTRÓW - WIEJSKA (OSTRÓW-WIEŚ)7:21S
10. KOCHANOWICE - OSTROWSKA (LIPKA)7:24S
11. KOCHANOWICE - LUBLINIECKA (PRZEDSZKOLE)7:27S
12. KOCHANOWICE - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)7:30S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ