do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Jawornica - Lubliniec

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Budynek przy ul. Paderewskiego 7 zbudowano w latach 1894-1895 jako siedzibę "stanów powiatowych". W okresie międzywojennym znajdowało się tu starostwo powiatowe.

Warto zobaczyć Stare Miasto wraz z Rynkiem – placem Konrada Mańki, który początkowo miał kształt prostokąta położonego na osi wschód-zachód. Na patrona placu wybrano działacza harcerskiego i członka konspiracyjnej organizacji „Orzeł Biały”, który za swą działalność został aresztowany i skazany na śmierć przez okupanta hitlerowskiego w 1942 r.

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Jawornica » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Jawornica6:55S
2. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)X13:40S15:25S
3. Lubliniec - Stalmacha7:05S13:42S15:27S
4. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)X13:45S15:30S
5. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)X13:47S15:32S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)X13:49S15:34S
7. Lubliniec - Posmyk osiedle silesianaX14:00S15:45S
8. Lubliniec - Posmyk wieśX14:02S15:47S
9. Lubliniec - Kokotek SzkołaX14:04S15:49S
10. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklepX14:06S15:51S
11. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:07S15:52S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Lubliniec » Jawornica)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:10S15:55S
2. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep7:24SX15:56S
3. Lubliniec - Kokotek Szkoła7:25SX15:57S
4. Lubliniec - Posmyk wieś7:29SX15:59S
5. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana7:31SX16:01S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:41SX16:11S
7. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)7:43SX16:13S
8. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)7:45SX16:15S
9. Lubliniec - Stalmacha7:48SX16:18S
10. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)7:50SX16:20S
11. Jawornica14:42S16:30S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ