do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: JAWORNICA - LUBLINIEC

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58
42-700 Jawornica (Lubliniec)

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Steblów od dawien dawna był częścią parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Jednak mieszkańcy pragnęli mieć własny kościół, z powodu znacznej odległości do kościoła parafialnego. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w 1981 r., kiedy uzyskano zezwolenie na przeniesienie zabytkowego kościoła pw. św. Anny z centrum Lublińca na teren dzielnicy Steblów, i otrzymano zgodę na wybudowanie nowego kościoła.

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Kościół p.w. św. Urbana w Wędzinie jest obiektem nowym, wybudowanym przed kilku lat, w nowym miejscu przy ulicy Lompy w Wędzinie. W miejscu gdzie znajdował się już nieistniejący  budynek kościoła znajduje się przepiękna kapliczka z krzyżem w centralnej części.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (JAWORNICA » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. JAWORNICA6:55S
2. LUBLINIEC - SOKOŁA (SZK. PODST. NR 1)X13:40S15:25S
3. LUBLINIEC - STALMACHA7:05S13:42S15:27S
4. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)X13:45S15:30S
5. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (GIMNAZJUM 2)X13:47S15:32S
6. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)X13:49S15:34S
7. LUBLINIEC - POSMYK OSIEDLE SILESIANAX14:00S15:45S
8. LUBLINIEC - POSMYK WIEŚX14:02S15:47S
9. LUBLINIEC - KOKOTEK SZKOŁAX14:04S15:49S
10. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA SKLEPX14:06S15:51S
11. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA ZHP7:23S14:07S15:52S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (LUBLINIEC » JAWORNICA)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA ZHP7:23S14:10S15:55S
2. LUBLINIEC - PUSTA KUŹNICA SKLEP7:24SX15:56S
3. LUBLINIEC - KOKOTEK SZKOŁA7:25SX15:57S
4. LUBLINIEC - POSMYK WIEŚ7:29SX15:59S
5. LUBLINIEC - POSMYK OSIEDLE SILESIANA7:31SX16:01S
6. LUBLINIEC - UL. STALMACHA (ZAKŁAD GŁUCHYCH)7:41SX16:11S
7. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (GIMNAZJUM 2)7:43SX16:13S
8. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)7:45SX16:15S
9. LUBLINIEC - STALMACHA7:48SX16:18S
10. LUBLINIEC - SOKOŁA (SZK. PODST. NR 1)7:50SX16:20S
11. JAWORNICA14:42S16:30S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ