do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: LUBLINIEC - WOŹNIKI

TRELEK
TRELEK
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 39
TRELEK

LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI
WOŹNIKI

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-02-25 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
Firma Usługowo-Handlowa „TRELEK” Bartłomiej Macioł
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec. Cały kościół, prócz wieży został otynkowany. Kościół jest orientowany. Zbudowany został w stylu gotyckim z cechami renesansowymi, które zostały wprowadzone w późniejszym czasie. Pierwotnie cały dach pokryty był gontami. Teren kościoła w 1827 r. powiększono o nowy cmentarz.

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

Pałac w miejscowości Czarny Las w powiecie lublinieckim wzniesiony przez Ferdinanda Zieglera na przełomie XIX i XX wieku.

Przed 1886 rokiem posiadłość Helenenthal nabył Ferdinand Ziegler, kupiec z Wrocławia. Na jego zlecenie na przełomie XIX i XX wieku wzniesiono tu rezydencję. W 1902 roku jako właściciel majątku Helenenthal wzmiankowany był G. Hoffmeister. W jego imieniu gospodarstwem zarządzał inspektor Bytomski. Przed 1905 rokiem dobra wróciły w ręce Ferdynanda Zieglera. Do kupca z Wrocławia należały przynajmniej do 1912 roku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 39 (LUBLINIEC » WOŹNIKI)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI8:00D10:30D12:55D15:30D
2. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA8:01D10:31D12:56D15:31D
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 18:03D10:33D12:58D15:33D
4. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA8:04D10:34D12:59D15:34D
5. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)8:06D10:36D13:01D15:36D
6. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)8:09D10:39D13:04D15:39D
7. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 18:11D10:41D13:06D15:41D
8. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 28:13D10:43D13:08D15:43D
9. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (PRZEDSZKOLE)8:15D10:45D13:10D15:45D
10. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SZKOŁA)8:16D10:46D13:11D15:46D
11. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SKRZYŻOWANIE)8:18D10:48D13:13D15:48D
12. WIERZBIE - UL. GŁÓWNA8:20D10:50D13:15D15:50D
13. IRKI8:24D10:54D13:19D15:54D
14. KOSZĘCIN - UL. LUBLINIECKA8:26D10:56D13:21D15:56D
15. KOSZĘCIN - RYNEK8:27D10:57D13:22D15:57D
16. KOSZĘCIN - UL. LIGONIA (RSP)8:29D10:59D13:24D15:59D
17. STRZEBIŃ - PRĄDY8:31D11:01D13:26D16:01D
18. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA8:33D11:03D13:28D16:03D
19. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA (ZA WIADUKTEM)8:34D11:04D13:29D16:04D
20. STRZEBIŃ STARY - UL. LUBLINIECKA8:36D11:06D13:31D16:06D
21. BUKOWIEC - (NA ŻĄDANIE)8:38D11:08D13:33D16:08D
22. BUKOWIEC8:39D11:09D13:34D16:09D
23. PSARY - SKRZYŻOWANIE8:40D11:10D13:35D16:10D
24. PIASEK - PL. POWSTAŃCÓW8:42D11:12D13:37D16:12D
25. PSARY - GŁÓWNA 18:45D11:15D13:40D16:15D
26. PSARY - GŁÓWNA 2 (SZKOŁA)8:46D11:16D13:41D16:16D
27. BABIENICA - GŁÓWNA8:48D11:18D13:43D16:18D
28. BABIENICA - GŁÓWNA 18:49D11:19D13:44D16:19D
29. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA8:51D11:21D13:46D16:21D
30. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA (SZKOŁA)8:53D11:23D13:48D16:23D
31. KAMIEŃSKIE MŁYNY - UL. TYSIĄCLECIA (SKRZYŻOWANIE)8:55D11:25D13:50D16:25D
32. KAMIEŃSKIE MŁYNY - UL. TYSIĄCLECIA (KOŚCIÓŁ)8:57D11:27D13:52D16:27D
33. KAMIEŃSKIE MŁYNY - UL. ROMANOWSKA8:58D11:28D13:53D16:28D
34. PAKUŁY - UL. WOLNA9:00D11:30D13:55D16:30D
35. SKRZESÓWKA9:02D11:32D13:57D16:32D
36. LIGOTA WOŹNICKA - UL. KAROLA MIARKI 19:04D11:34D13:59D16:34D
37. LIGOTA WOŹNICKA - UL. KAROLA MIARKI 29:05D11:35D14:00D16:35D
38. WOŹNIKI - UL. FLORIANEK9:08D11:38D14:03D16:38D
39. WOŹNIKI9:09D11:39D14:04D16:39D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ