do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: LUBLINIEC - WOŹNIKI

TRELEK
TRELEK
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 40
TRELEK

LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI
WOŹNIKI

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31 XII
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-02-25 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
Firma Usługowo-Handlowa „TRELEK” Bartłomiej Macioł
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pałac w miejscowości Czarny Las w powiecie lublinieckim wzniesiony przez Ferdinanda Zieglera na przełomie XIX i XX wieku.

Przed 1886 rokiem posiadłość Helenenthal nabył Ferdinand Ziegler, kupiec z Wrocławia. Na jego zlecenie na przełomie XIX i XX wieku wzniesiono tu rezydencję. W 1902 roku jako właściciel majątku Helenenthal wzmiankowany był G. Hoffmeister. W jego imieniu gospodarstwem zarządzał inspektor Bytomski. Przed 1905 rokiem dobra wróciły w ręce Ferdynanda Zieglera. Do kupca z Wrocławia należały przynajmniej do 1912 roku.

Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec. Cały kościół, prócz wieży został otynkowany. Kościół jest orientowany. Zbudowany został w stylu gotyckim z cechami renesansowymi, które zostały wprowadzone w późniejszym czasie. Pierwotnie cały dach pokryty był gontami. Teren kościoła w 1827 r. powiększono o nowy cmentarz.

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 40 (LUBLINIEC » WOŹNIKI)
PrzystanekKurs 1
1. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI20:40Dm
2. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA20:41Dm
3. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 120:43Dm
4. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA20:44Dm
5. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)20:46Dm
6. LUBLINIEC - UL. DRONIOWICKA (PRZEDSZKOLE 6)20:49Dm
7. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 120:51Dm
8. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 220:53Dm
9. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (PRZEDSZKOLE)20:55Dm
10. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SZKOŁA)20:56Dm
11. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SKRZYŻOWANIE)20:58Dm
12. WIERZBIE - UL. GŁÓWNA21:00Dm
13. IRKI21:04Dm
14. KOSZĘCIN - UL. LUBLINIECKA21:06Dm
15. KOSZĘCIN - RYNEK21:07Dm
16. KOSZĘCIN - UL. LIGONIA (RSP)21:09Dm
17. STRZEBIŃ - PRĄDY21:11Dm
18. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA21:13Dm
19. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA (ZA WIADUKTEM)21:14Dm
20. STRZEBIŃ STARY - UL. LUBLINIECKA21:16Dm
21. BUKOWIEC - (NA ŻĄDANIE)21:18Dm
22. BUKOWIEC21:19Dm
23. PSARY - SKRZYŻOWANIE21:20Dm
24. PIASEK - PL. POWSTAŃCÓW21:22Dm
25. PSARY - GŁÓWNA 121:25Dm
26. PSARY - GŁÓWNA 2 (SZKOŁA)21:26Dm
27. BABIENICA - GŁÓWNA21:28Dm
28. BABIENICA - GŁÓWNA 121:29Dm
29. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA21:31Dm
30. LUBSZA21:34Dm
31. LUBSZA - UL. LIGOCKA21:36Dm
32. WOŹNIKI - UL. KWIATOWA (LIGOTA WOŹNICKA)21:39Dm
33. WOŹNIKI - UL. FLORIANEK21:42Dm
34. WOŹNIKI21:43Dm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 40 (WOŹNIKI » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. WOŹNIKI6:40D9:20D11:40D14:10D21:50Dm
2. WOŹNIKI - UL. FLORIANEK6:41D9:21D11:41D14:11D21:51Dm
3. WOŹNIKI - UL. KWIATOWA (LIGOTA WOŹNICKA)6:44D9:24D11:44D14:14D21:54Dm
4. LUBSZA - UL. LIGOCKA6:47D9:27D11:47D14:17D21:57Dm
5. LUBSZA6:49D9:29D11:49D14:19D21:59Dm
6. KAMIENICA - UL. CZĘSTOCHOWSKA6:52D9:32D11:52D14:22D22:02Dm
7. BABIENICA - GŁÓWNA 16:54D9:34D11:54D14:24D22:04Dm
8. BABIENICA - GŁÓWNA6:55D9:35D11:55D14:25D22:05Dm
9. PSARY - GŁÓWNA 2 (SZKOŁA)6:57D9:37D11:57D14:27D22:07Dm
10. PSARY - GŁÓWNA 16:58D9:38D11:58D14:28D22:08Dm
11. PIASEK - PL. POWSTAŃCÓW7:01D9:41D12:01D14:31D22:11Dm
12. PSARY - SKRZYŻOWANIE7:03D9:43D12:03D14:33D22:13Dm
13. BUKOWIEC7:04D9:44D12:04D14:34D22:14Dm
14. BUKOWIEC - (NA ŻĄDANIE)7:05D9:45D12:05D14:35D22:15Dm
15. STRZEBIŃ STARY - UL. LUBLINIECKA7:07D9:47D12:07D14:37D22:17Dm
16. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA (ZA WIADUKTEM)7:09D9:49D12:09D14:39D22:19Dm
17. STRZEBIŃ - UL. JULIUSZA LIGONIA7:10D9:50D12:10D14:40D22:20Dm
18. STRZEBIŃ - PRĄDY7:12D9:52D12:12D14:42D22:22Dm
19. KOSZĘCIN - UL. LIGONIA (RSP)7:14D9:54D12:14D14:44D22:24Dm
20. KOSZĘCIN - RYNEK7:15D9:55D12:15D14:45D22:25Dm
21. KOSZĘCIN - UL. LUBLINIECKA7:17D9:57D12:17D14:47D22:27Dm
22. IRKI7:19D9:59D12:19D14:49D22:29Dm
23. WIERZBIE - UL. GŁÓWNA7:23D10:03D12:23D14:53D22:33Dm
24. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SKRZYŻOWANIE)7:25D10:05D12:25D14:55D22:35Dm
25. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (SZKOŁA)7:27D10:07D12:27D14:57D22:37Dm
26. SADÓW - UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH (PRZEDSZKOLE)7:28D10:08D12:28D14:58D22:38Dm
27. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 27:30D10:10D12:30D15:00D22:40Dm
28. LUBLINIEC - POWSTAŃCÓW 17:32D10:12D12:32D15:02D22:42Dm
29. LUBLINIEC - PLEBISCYTOWA7:34D10:14D12:34D15:04D22:44Dm
30. LUBLINIEC - UL. SOBIESKIEGO (LICEUM)7:37D10:17D12:37D15:07D22:47Dm
31. LUBLINIEC - GRUNWALDZKA7:39D10:19D12:39D15:09D22:49Dm
32. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 27:40D10:20D12:40D15:10D22:50Dm
33. LUBLINIEC - NIEPODLEGŁOŚCI7:42D10:22D12:42D15:12D22:52Dm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ