do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Lubliniec - Łagiewniki wielkie

GAWENDA
ul. K. Świerczewskiego 15,
42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

Adaptacja miejskiego lasu na potrzeby rekreacji mieszkańców rozpoczęła się w latach 70-tych XIX wieku. Wtedy wytyczono pierwsze ścieżki, zbudowano krąg taneczny „Grzybek”, stoły i ławki. Szczególnie lubianym miejscem spacerowiczów była grobla obsadzona dębami, niektóre z nich liczą już 300 lat. Przed I wojną światową utworzono boisko sportowe, staw kąpielowy wraz z kabinami, kanał z mostkiem oraz plac zabaw dla dzieci.

W centrum wsi ulokowany jest kościół pw. św. Jana Chrzciciela z przylegającym cmentarzem, wybudowany w latach 60. XX w.

 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 45 (Lubliniec » Łagiewniki wielkie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Lubliniec - Klonowa 213:56S3514:46S124
2. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)XX
3. Lubliniec - GrunwaldzkaXX
4. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka14:01S3514:51S124
5. Lubliniec - al. Solidarności 114:02S3514:52S124
6. Lisowice - Lubliniecka14:04S3514:54S124
7. Lisowice - Napłatki14:06S3514:56S124
8. Pawonków - Lustrzaniec14:08S3514:58S124
9. Pawonków - Lubliniecka14:12S3515:02S124
10. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)14:15S3515:05S124
11. Pawonków - Szkoła14:20S3515:10S124
12. Kośmidry - ul. Lubliniecka 214:25S3515:15S124
13. Kośmidry - ul. Lubliniecka 314:27S3515:17S124
14. Koszwice - ul. Lubliniecka14:30S3515:20S124
15. Koszwice - Strażacka14:35S3515:25S124
16. Pawonków - Szkoła14:40S3515:30S124
17. Łagiewniki wielkie - Pietraszowice ul. Główna 214:46S3515:36S124
18. Łagiewniki wielkie - Remiza OSP14:51S3515:41S124
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 45 (Łagiewniki wielkie » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Łagiewniki wielkie - Remiza OSP7:20S
2. Łagiewniki wielkie - Pietraszowice ul. Główna 27:25S
3. Pawonków - Szkoła7:37S
4. Koszwice - Strażacka7:44S
5. Koszwice - ul. Lubliniecka7:46S
6. Kośmidry - ul. Lubliniecka 37:48S
7. Kośmidry - ul. Lubliniecka 27:49S
8. Pawonków - Szkoła7:55S
9. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)8:00S
10. Pawonków - Lubliniecka8:02S
11. Pawonków - Lustrzaniec8:04S
12. Lisowice - Napłatki8:06S
13. Lisowice - Lubliniecka8:08S
14. Lubliniec - al. Solidarności 18:13S
15. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX
16. Lubliniec - Grunwaldzka8:15S
17. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:16S
18. Lubliniec - Klonowa 28:19S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ