Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: Lubliniec - Częstochowa

SIGMA BUSSIGMA BUS
ul. Sąspów 204 A, 32-048 Jerzmanowice
tel.: 508 314 466, 508 324 664

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 1
SIGMA BUS

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Częstochowa - Orzechowskiego

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku
6 - kursuje w soboty
+ kursuje w dni wolne od pracy (niedziele i święta)
d - nie kursuje w dniu 1.I w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25.XII
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-03-11 do 2020-12-31
Za rozkład odpowiada:
SIGMA BUS Dratwa, Wawro
ul. Sąspów 204 A, 32-048 Jerzmanowice
tel.: 508 314 466, 508 324 664
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Wieża ciśnień została wybudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wykonawcom udało się ukończyć inwestycję przed wybuchem drugiej wojny światowej. Zanim do Lublińca wkroczyły wojska niemieckie na dachu wieży było ulokowane stanowisko polskiego wojska tj. żołnierzy 74 GPP. Niemieckim samolotom nie udało się 1 września 1939r. zniszczyć budowli. Zrzucone bomby zamiast trafić w więżę uderzyły w przydrożny krzyż umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej oraz Kochcickiej.

Pierwsza wzmianka o miejscowości, która nosiła nazwę „Lessovie Polonicalis”, pochodzi z 1292 roku. Miejscowość pierwotnie należała do parafii  Lubecko.  Życie religijne skupiało się wokół drewnianego, filialnego kościółka, który nosił wezwanie św. Wawrzyńca, a wzniesiony został z inicjatywy Piotra Bujakowskiego w  1618  roku.  Dzięki  dobremu  uposażeniu  rezydował  przy  nim  duszpasterz   w randze lokalisty. W 1803 roku wybudowano szkołę w Lisowie, do której uczęszczały także dzieci z Chwostka i Koloni Lisowskiej. W 1818 roku, na podstawie układu pomiędzy Prusami a Rosją, ustanowiono przejście graniczne Lisów – Herby, a w wiosce zamieszkał celnik o nazwisku Jonas. Za czasów Sylwiusza von Aulocka, właściciela okolicznych dóbr, wybudowano w Lisowie liczne zakłady: młyny, huty szkła, cegielnię, gorzelnię, tartak i trzy piece do wytopu  rudy.  Z  chwilą  wybudowania  nowego  kościoła  w  Kochanowicach      w 1823 roku  hrabia  Alfred  von  Aulock  zrzekł  się  patronatu  nad  kościółkiem w Lisowie, co sprawiło, że budowla popadła w ruinę. Od tego czasu mieszkańcy Lisowa uczęszczali na nabożeństwa do Kochanowic. W 1889 roku  kościółek  został rozebrany, a pozostałe po nim materiały z rozbiórki sprzedano ogrodnikowi  Kadziochowi  z  Kochanowic,  który  wybudował  z  nich  dom  mieszkalny.  W 1892 roku wybudowano w Lisowie dworzec kolejowy.

 

Najstarszym zapisem, świadczącym o istnieniu lublinieckiego kościoła, jest krótkie stwierdze­nie, które znalazło się w części „C” Registrum Wyadsense (Rejestr Ujazdowski), stanowiącej rozdział „Liber fundationis episkopatus Wratislaviensis” – tj. Księgi uposażenia (dochodów) biskupstwa wroc­ławskiego z tytułu dziesięciny płaconej przez wsie i miasta określone w tej księdze. Część „C” owej księgi, to rejestr sporządzony w miejscowości Ujazd, która – wraz z okolicznymi terenami położonymi w pobliżu Góry Św. Anny – była własnością biskupstwa wrocławskiego. Pozycja 208 tego rejestru, to łaciński zapis: ”208 item in Lublin – sunt XXX mansi solventes fertones exteptis marcis, quas habet ecclesia”, co w wolnym tłumaczeniu na język polski znaczy: „jest 30 łanów uprawnych przynoszących dochód oprócz tych, które miał kościół…”. Księga, z której pochodzi powyższy fragment była tworzona w okresie od 1295 do 1305 roku. Wynika z tego, że w Lublińcu (najstarsza nazwa Lublin), co najmniej od tego okresu, istniał kościół.

W niedzielę 8 listopada 1936 roku obchodzono uroczyście 600-lecie kościoła parafialnego św. Mikołaja w Lublińcu. Niestety, nie wiadomo jaki dokument przyjęto za podstawę do ustalenia rocznicy.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 1 (Lubliniec » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12Kurs 13Kurs 14Kurs 15Kurs 16Kurs 17Kurs 18
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)5:30D6:006+d6:35D8:00D8:106+d9:00D10:10D10:106+d11:00D12:406+d12:45D13:45D14:406+d15:10D16:10D17:006+d17:10D18:08D
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka5:32D6:026+d6:37D8:02D8:126+d9:02D10:12D10:126+d11:02D12:426+d12:47D13:47D14:426+d 15:12D16:12D17:026+d17:12D18:10D
3. Lubliniec - al. Solidarności 15:33D6:036+d6:38D8:03D8:136+d9:03D10:13D10:136+d11:03D12:436+d12:48D13:48D14:436+d15:13D16:13D17:036+d17:13D18:11D
4. Lubliniec - Grunwaldzka5:34D6:046+d6:39D8:04D8:146+d9:04D10:14D10:146+d11:04D12:446+d12:49D13:49D14:446+d15:14D16:14D17:046+d17:14D18:12D
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)5:35D6:056+d6:40D8:05D8:156+d9:05D10:15D10:156+d11:05D12:456+d12:50D13:50D14:456+d15:15D16:15D17:056+d17:15D18:13D
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)5:37D6:066+d6:41D8:06D8:166+d9:06D10:16D10:166+d11:06D12:466+d12:51D13:56D14:466+d15:16D16:16D17:066+d17:16D18:14D
7. Lubliniec - Powstańców 15:39D6:096+d6:44D8:09D8:196+d9:09D10:19D10:196+d11:09D12:496+d12:54D13:54D14:496+d15:19D16:19D17:096+d17:19D18:17D
8. Lubliniec - Klonowa 25:43D6:146+d6:49D8:14D8:246+d9:14D10:24D10:246+d11:14D12:546+d12:59D13:59D14:546+d15:24D16:24D17:146+d17:24D18:22D
9. Lubliniec - Klonowa 15:40D6:116+d6:46D8:11D8:216+d9:11D10:21D10:216+d11:11D12:516+d12:56D13:56D14:516+d15:21D16:21D17:116+d17:21D18:19D
10. Jawornica5:45D6:156+d6:50D8:15D8:256+d9:15D10:25D10:256+d11:15D12:556+d13:00D14:00D14:556+d15:25D16:25D17:156+d17:25D18:23D
11. Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła)5:50D6:206+d6:55D8:20D8:306+d9:20D10:30D10:306+d11:20D13:006+d13:05D14:05D15:006+d15:30D16:30D17:206+d17:30D18:28D
12. Lisów - Bruk5:53D6:236+d6:58D8:23D8:336+d9:23D10:33D10:336+d11:23D13:036+d13:08D14:08D15:036+d15:33D16:33D17:236+d17:33D18:31D
13. Lisów - Centrum5:54D6:246+d6:59D8:24D8:346+d9:24D10:34D10:346+d11:24D13:046+d13:09D14:09D15:046+d15:34D16:34D17:246+d17:34D18:32D
14. Kolonia lisów5:57D6:276+d7:02D8:27D8:376+d9:27D10:37D10:376+d11:27D13:076+d13:12D14:12D15:076+d15:37D16:37D17:276+d17:37D18:35D
15. Herby nowe6:00D6:306+d7:05D8:30D8:406+d9:30D10:40D10:406+d11:30D13:106+d13:15D14:15D15:106+d15:40D16:40D17:306+d17:40D18:38D
16. Herby - Centrum6:01D6:316+d7:06D8:31D8:416+d9:31D10:41D10:416+d11:31D13:116+d13:16D14:16D15:116+d15:41D16:41D17:316+d17:41D18:39D
17. Herby - Nadleśnictwo6:02D6:326+d7:08D8:32D8:426+d9:32D10:42D10:426+d11:32D13:126+d13:17D14:17D15:126+d15:42D16:42D17:326+d17:42D18:40D
18. Pietrzaki - ul. Częstochowska6:05D6:356+d7:10D8:35D8:456+d9:35D10:45D10:456+d11:35D13:156+d13:20D14:20D15:156+d15:45D16:45D17:356+d17:45D18:43D
19. Trzepizury - ul. Lubliniecka6:08D6:386+d7:13D8:38D8:486+d9:38D10:48D10:486+d11:38D13:186+d13:23D14:23D15:186+d15:48D16:48D17:386+d17:48D18:46D
20. Blachownia - ul. Częstochowska III6:10D6:406+d7:15D8:40D8:506+d9:40D10:50D10:506+d11:40D13:206+d13:25D14:25D15:206+d15:50D16:50D17:406+d17:50D18:48D
21. Blachownia - ul. Częstochowska II6:11D6:416+d7:16D8:41D8:516+d9:41D10:51D10:516+d11:41D13:216+d13:26D14:26D15:216+d15:51D16:51D17:416+d17:51D18:49D
22. Blachownia - ul. Częstochowska I6:12D6:426+d7:17D8:42D8:526+d9:42D10:52D10:526+d11:42D13:226+d13:27D14:27D15:226+d15:52D16:52D17:426+d17:52D18:50D
23. Wyrazów - ul. Częstochowska6:13D6:436+d7:18D8:43D8:536+d9:43D10:53D10:536+d11:43D13:236+d13:28D14:28D15:236+d15:53D16:53D17:436+d17:53D18:51D
24. Częstochowa - ul. Przejazdowa6:14D6:446+d7:19D8:44D8:546+d9:44D10:54D10:546+d11:44D13:246+d13:29D14:29D15:246+d15:54D16:54D17:446+d17:54D18:52D
25. Częstochowa - ul. Przejazdowa (Marynarska)6:15D6:456+d7:20D8:45D8:556+d9:45D10:55D10:556+d11:45D13:256+d13:30D14:30D15:256+d15:55D16:55D17:456+d17:55D18:53D
26. Częstochowa - Gnaszyn -dworzec PKP6:16D6:466+d7:21D8:46D8:566+d9:46D10:56D10:566+d11:46D13:266+d13:31D14:31D15:266+d15:56D16:56D17:466+d17:56D18:54D
27. Częstochowa - Energetyków6:17D6:476+d7:23D8:47D8:576+d9:47D10:57D10:576+d11:47D13:276+d13:32D14:32D15:276+d15:57D16:57D17:476+d17:57D18:55D
28. Częstochowa - Gnaszyn-dospel6:19D6:496+d7:24D8:49D8:596+d9:49D10:59D10:596+d11:49D13:296+d13:33D14:33D15:296+d15:59D16:59D17:496+d17:59D18:57D
29. Częstochowa - Kawodrza dolna6:20D6:506+d7:25D8:50D9:006+d9:50D11:00D11:006+d11:50D13:306+d13:35D14:35D15:306+d16:00D17:00D17:506+d18:00D18:58D
30. Częstochowa - Przestrzenna6:21D6:516+d7:26D8:51D9:016+d9:51D11:01D11:016+d11:51D13:316+d13:36D14:36D15:316+d16:01D17:01D17:516+d18:01D18:59D
31. Częstochowa - Św. Jadwigii6:22D6:526+d7:27D8:52D9:026+d9:52D11:02D11:026+d11:52D13:326+d13:37D14:37D15:326+d16:02D17:02D17:526+d18:02D19:00D
32. Częstochowa - Św. Kingi6:23D6:536+d7:28D8:53D9:036+d9:53D11:03D11:036+d11:53D13:336+d13:38D14:38D15:336+d16:03D17:03D17:536+d18:03D19:01D
33. Częstochowa - Św. Barbary6:24D6:546+d7:29D8:54D9:046+d9:54D11:04D11:046+d11:54D13:346+d13:39D14:39D15:346+d16:04D17:04D17:546+d18:04D19:02D
34. Częstochowa - Św. Augustyna6:25D6:556+d7:30D8:55D9:056+d9:55D11:05D11:056+d11:55D13:356+d13:40D14:40D15:356+d16:05D17:05D17:556+d18:04D19:03D
35. Częstochowa - Skwer sokołów6:26D6:566+d7:31D8:56D9:066+d9:56D11:06D11:066+d11:56D13:366+d13:41D14:41D15:366+d16:06D17:06D17:566+d18:05D19:04D
36. Częstochowa - Korczaka6:27D6:576+d7:32D8:57D9:076+d9:57D11:07D11:076+d11:57D13:376+d13:42D14:42D15:376+d16:07D17:07D17:576+d18:07D19:05D
37. Częstochowa - Orzechowskiego6:28D6:586+d7:33D8:58D9:086+d9:58D11:08D11:086+d11:58D13:386+d13:43D14:43D15:386+d16:08D17:08D17:586+d18:08D19:06D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 1 (Częstochowa » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12Kurs 13Kurs 14Kurs 15Kurs 16Kurs 17Kurs 18
1. Częstochowa - Orzechowskiego5:30D7:00D7:006+d7:35D9:10D9:106+d10:00D11:10D11:406+d12:40D13:406+d14:05D15:15D16:006+d16:15D17:10D18:006+d19:10D
2. Częstochowa - Korczaka5:32D7:02D7:026+d7:37D9:12D9:126+d10:02D11:12D11:426+d12:42D13:426+d14:07D15:17D16:026+d16:17D17:12D18:026+d19:12D
3. Częstochowa - Skwer sokołów5:33D7:03D7:036+d7:38D9:13D9:136+d10:03D11:13D11:436+d12:43D13:436+d14:08D15:18D16:036+d16:18D17:13D18:036+d19:13D
4. Częstochowa - Św. Kazimierza5:35D7:05D7:056+d7:40D9:15D9:156+d10:05D11:15D11:456+d12:45D13:456+d14:10D15:12D16:056+d16:20D17:15D18:056+d19:15D
5. Częstochowa - Św. Barbary (szpital)5:36D7:06D7:066+d7:41D9:16D9:166+d10:06D11:16D11:466+d12:46D13:466+d14:11D15:21D16:066+d16:21D17:16D18:066+d19:16D
6. Częstochowa - Św. Kingi5:37D7:07D7:076+d7:42D9:17D9:176+d10:07D11:17D11:476+d12:47D13:476+d14:12D15:22D16:076+d16:22D17:17D18:076+d19:17D
7. Częstochowa - Św. Jadwigii5:38D7:08D7:086+d7:43D9:18D9:186+d10:08D11:18D11:486+d12:48D13:486+d14:13D15:23D16:086+d16:23D17:18D18:086+d19:18D
8. Częstochowa - Przestrzenna5:39D7:09D7:096+d7:44D9:19D9:196+d10:09D11:19D11:496+d12:49D13:496+d14:14D15:24D16:096+d16:24D17:19D18:096+d19:19D
9. Częstochowa - Kawodrza dolna5:40D7:10D7:106+d7:45D9:20D9:206+d10:10D11:20D11:506+d12:50D13:506+d14:15D15:25D16:106+d16:25D17:20D18:106+d19:20D
10. Częstochowa - Gnaszyn-Dospel5:41D7:11D7:116+d7:46D9:21D9:216+d10:11D11:21D11:516+d12:51D13:516+d14:16D15:26D16:116+d16:26D17:21D18:116+d19:21D
11. Częstochowa - Energetyków5:42D7:12D7:126+d7:47D9:22D9:226+d10:12D11:22D11:526+d12:52D13:526+d14:17D15:27D16:126+d16:27D17:22D18:126+d19:22D
12. Częstochowa - Gnaszyn-dworzec PKP5:43D7:13D7:136+d7:48D9:23D9:236+d10:13D11:23D11:536+d12:53D13:536+d14:18D15:28D16:136+d16:28D17:23D18:136+d19:23D
13. Częstochowa - ul. Przejazdowa  (Marynarska)5:44D7:14D7:146+d7:49D9:24D9:246+d10:14D11:24D11:546+d12:54D13:546+d14:19D15:29D16:146+d16:29D17:24D18:146+d19:24D
14. Częstochowa - ul. Przejazdowa5:45D7:15D7:156+d7:50D9:25D9:256+d10:15D11:25D11:556+d12:55D13:556+d14:20D15:30D16:156+d16:30D17:25D18:156+d19:25D
15. Blachownia - ul. Częstochowska I5:46D7:16D7:166+d7:51D9:26D9:266+d10:16D11:26D11:566+d12:56D13:566+d14:21D15:31D16:166+d16:31D17:26D18:166+d19:26D
16. Blachownia - ul. Częstochowska II5:47D7:17D7:176+d7:52D9:27D9:276+d10:17D11:27D11:576+d12:57D13:576+d14:22D15:32D16:176+d16:32D17:27D18:176+d19:27D
17. Blachownia - ul. Częstochowska III5:48D7:18D7:186+d7:53D9:28D9:286+d10:15D11:25D11:586+d12:58D13:586+d14:23D15:33D16:186+d16:33D17:28D18:186+d19:28D
18. Blachownia - ul. Częstochowska (dworzec PKP)5:49D7:19D7:196+d7:54D9:29D9:296+d10:19D11:29D11:596+d12:59D13:596+d14:24D15:34D16:196+d16:34D17:29D18:196+d19:29D
19. Trzepizury - ul. Lubliniecka5:51D7:21D7:216+d7:56D9:31D9:316+d10:21D11:31D12:016+d13:01D14:016+d14:26D15:36D16:216+d16:36D17:31D18:216+d19:31D
20. Pietrzaki - ul. Częstochowska5:52D7:22D7:226+d7:57D9:32D9:326+d10:22D11:32D12:026+d13:02D14:026+d14:27D15:37D16:226+d16:37D17:32D18:226+d19:32D
21. Herby - Nadleśnictwo5:56D7:26D7:266+d8:01D9:36D9:366+d10:26D11:36D12:066+d13:06D14:066+d14:31D15:41D16:266+d16:41D17:36D18:266+d19:36D
22. Herby - Centrum5:58D7:28D7:286+d8:03D9:38D9:386+d10:28D11:38D12:086+d13:08D14:086+d14:33D15:43D16:286+d16:43D17:38D18:286+d19:38D
23. Herby nowe6:00D7:30D7:306+d8:05D9:40D9:406+d10:30D11:40D12:106+d13:10D14:106+d14:35D15:45D16:306+d16:45D17:40D18:306+d19:40D
24. Kolonia lisów6:02D7:32D7:326+d8:07D9:42D9:426+d10:32D11:42D12:126+d13:12D14:126+d14:37D15:47D16:326+d16:47D17:42D18:326+d19:42D
25. Lisów - Centrum6:05D7:35D7:356+d8:10D9:45D9:456+d10:35D11:45D12:156+d13:15D14:156+d14:40D15:50D16:356+d16:50D17:45D18:356+d19:45D
26. Lisów - Bruk6:06D7:36D7:366+d8:11D9:46D9:466+d10:36D11:46D12:166+d13:16D14:166+d14:41D15:51D16:366+d16:51D17:46D18:366+d19:46D
27. Kochanowice - ul. Wolności (centrum)6:09D7:39D7:396+d8:14D9:49D9:496+d10:39D11:49D12:156+d13:19D14:196+d14:44D15:54D16:396+d16:54D17:49D18:396+d19:49D
28. Kochanowice - ul. Główna (rondo)6:11D7:41D7:416+d8:16D9:51D9:516+d10:41D11:51D12:216+d13:21D14:216+d14:46D15:56D16:416+d16:56D17:51D18:416+d19:51D
29. Jawornica6:13D7:43D7:436+d8:18D9:53D9:536+d10:43D11:53D12:236+d13:23D14:236+d14:48D15:58D16:436+d16:58D17:53D18:436+d19:53D
30. Lubliniec - Klonowa 16:15D7:45D7:456+d8:20D9:55D9:556+d10:45D11:55D12:256+d13:25D14:256+d14:50D16:00D16:456+d17:00D17:55D18:456+d19:55D
31. Lubliniec - Klonowa 26:17D7:47D7:476+d8:22D9:57D9:576+d10:47D11:57D12:276+d13:27D14:276+d14:52D16:02D16:476+d17:02D17:57D18:476+d19:57D
32. Lubliniec - Powstańców 16:18D7:48D7:486+d8:23D9:58D9:586+d10:48D11:58D12:286+d13:28D14:286+d14:53D16:03D16:486+d17:03D17:58D18:486+d19:58D
33. Lubliniec - Plebiscytowa6:20D7:50D7:506+d8:25D10:00D10:006+d10:50D12:00D12:306+d13:30D14:306+d14:55D16:05D16:506+d17:05D18:00D18:506+d 20:00D
34. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)6:22D7:52D7:526+d8:27D10:02D10:026+d10:52D12:02D12:326+d13:32D14:326+d14:57D16:07D16:526+d17:07D18:02D18:526+d20:02D
35. Lubliniec - Grunwaldzka6:23D7:53D7:536+d8:28D10:03D10:036+d10:53D12:03D12:336+d13:33D14:336+d14:58D16:08D16:536+d17:08D18:03D18:536+d20:03D
36. Lubliniec - al. Solidarności 16:24D7:54D7:546+d8:29D10:04D10:046+d10:54D12:04D12:346+d13:34D14:346+d14:59D16:09D16:546+d17:09D18:04D18:546+d20:04D
37. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)6:26D7:56D7:566+d8:31D10:06D10:066+d10:56D12:06D12:366+d13:36D14:366+d15:01D16:11D16:566+d17:11D18:06D18:566+d20:06D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)