Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

UNI METALUNI METAL
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 13
UNI METAL

Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt;
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2020-04-28 do 2020-12-31
Za rozkład odpowiada:
P.P.H.U. Uni Metal Joanna Michalska
ul.Tarchalskiego 2, 42-230 Koniecpol
Infolinia: 703 403 323
Koszt połączenia wynosi 2,58 zł brutto/min
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

Pierwsze wzmianki o parafii w Lubszy pochodzą z 1374 roku i związane są z poborem świętopietrza. Pierwszy kościół zbudowany na przełomie XIV i XV wieku spłonął albo w czasie wojen husyckich albo w okresie wojny między Władysławem Jagiełłą a skięciem Władysławem Opolczykiem. Następny kościół murowany powstał prawdopodobnie w połowie XV wieku. Jego fundatorem był Piotr z Lubszy, właściciel tutejszych dóbr.

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1347 i 1490 roku, choć parafia istnieje od XIII wieku. Jeszcze w 1569 roku kościół był drewniany, kryty gontem wspomina się również o belkach i drewnie użytym do naprawy. Na początku XVII wieku, w latach 1607-1608 na miejscu starego drewnianego zbudowano nowy kościół murowany, z wykorzystaniem pozostałości po starej budowli. Przebudowany w 1756 roku, uległ spaleniu w 1789 roku. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w 1811 roku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1
1. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)4:15D
2. Częstochowa - Jagiellońska4:21D
3. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej4:22D
4. Częstochowa - Sabinów4:25D
5. Częstochowa - Gronowa4:27D
6. Częstochowa - Brzeziny4:29D
7. Sobuczyna - Szafirowa4:31D
8. Nierada - Targowa 1444:34D
9. Łysiec - Górny4:36D
10. Łysiec4:37D
11. Łysiec - Skrzyżowanie4:38D
12. Łysiec - Osiedle4:39D
13. Klepaczka4:40D
14. Starcza - Kościół4:42D
15. Starcza - Szkoła4:43D
16. Starcza - Spacerowa4:44D
17. Starcza - Górka4:45D
18. Starcza - Brzozowa4:46D
19. Starcza - Sklep4:47D
20. Starcza - Zimna woda4:49D
21. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna4:50D
22. Drogobycza4:51D
23. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)4:52D
24. Babienica - Główna 14:54D
25. Babienica - Główna4:55D
26. Psary - Główna 2 (Szkoła)4:56D
27. Psary - Lompy4:58D
28. Lubsza5:00D
29. Lubsza - Skrzyżowanie5:02D
30. Lubsza - ul. Ligocka5:03D
31. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)5:06D
32. Woźniki - ul. Florianek5:08D
33. Woźniki5:09D
34. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)5:11D
35. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)5:14D
36. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)5:16D
37. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)5:17D
38. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)5:18D
39. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:20D
40. Kalety - Miotek skrzyżowanie I5:23D
41. Miasteczko śląskie - Rynek5:31D
42. Tarnowskie góry - Dworzec5:38D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 13 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1
1. Tarnowskie góry - Dworzec15:15D
2. Miasteczko śląskie - Rynek15:22D
3. Kalety - Miotek kościół15:30D
4. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)15:33D
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)15:35D
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)15:36D
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)15:37D
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)15:39D
9. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)15:42D
10. Woźniki15:44D
11. Woźniki - ul. Florianek15:45D
12. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)15:47D
13. Lubsza - ul. Ligocka15:50D
14. Lubsza - Skrzyżowanie15:51D
15. Lubsza15:53D
16. Psary - Lompy15:55D
17. Psary - Główna 2 (Szkoła)15:56D
18. Babienica - Główna15:58D
19. Babienica - Główna 115:59D
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)16:01D
21. Drogobycza16:02D
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna16:03D
23. Starcza - Zimna woda16:04D
24. Starcza - Sklep16:06D
25. Starcza - Brzozowa16:07D
26. Starcza - Górka16:08D
27. Starcza - Spacerowa16:09D
28. Starcza - Szkoła16:10D
29. Starcza - Kościół16:11D
30. Klepaczka16:13D
31. Łysiec - Osiedle16:14D
32. Łysiec - Skrzyżowanie16:15D
33. Łysiec16:16D
34. Łysiec - Górny16:17D
35. Nierada - Targowa 14416:19D
36. Sobuczyna - Szafirowa16:22D
37. Częstochowa - Brzeziny16:24D
38. Częstochowa - Gronowa16:26D
39. Częstochowa - Sabinów16:28D
40. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej16:31D
41. Częstochowa - Jagiellońska16:33D
42. Częstochowa - Rondo Mickiewicza16:36D
43. Częstochowa - Dworzec PKP (ul. Wolności)16:38D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)