Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Lubliniec Linia: Lubliniec - Jawornica

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58, 42-700 Jawornica (Lubliniec)
tel.: 660 929 741

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Powstanie: ok. XVIII wieku.

Budynek dawnego pałacu posiada symetryczną bryłę. Posiada 3 kondygnacje z częściowo widoczną kondygnacją piwnic. Do prostopadłościennej części środkowej przylegają skrzydła. Wszystkie części kryte są dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Skrzydła zwieńczone są frontonem. Od strony południowej nieznacznie wysunięte w formie ryzalitów. 

Budynek starej portierni powstał na przełomie XIX/XX w. i założony został na planie zbliżonym do kwadratu. Budynek wzniesiony jest z cegły otynkowanej i nakryty jest wielospadowym dachem z dachówki w którym mieści się ślepa wystawka. Budynek jest jednokondygnacyjny z dwukondygnacyjną wieżą w narożu. W przyziemiu wieży znajduje się małe okno zamknięte łukiem odcinkowym. Powyżej wieża wsparta jest podporą i po obu stronach której mieści dwa okna w półkoliście zamkniętych wnękach. Wieża nakryta jest dachem płaskim. Pozostałe elewacje budynku zawierają proste otwory drzwiowe i okienne zaakcentowane masywnymi parapetami.

Budynek portierni szpitala jest parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony został z cegły i otynkowany. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym z wystawką. Budynek posiada prostokątne otwory okienne i drzwiowe obwiedzione tynkowanymi opaskami.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Lubliniec » Jawornica)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:10S15:55S
2. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep7:24SX15:56S
3. Lubliniec - Kokotek Szkoła7:25SX15:57S
4. Lubliniec - Posmyk wieś7:29SX15:59S
5. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana7:31SX16:01S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:41SX16:11S
7. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)7:43SX16:13S
8. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)7:45SX16:15S
9. Lubliniec - Stalmacha7:48SX16:18S
10. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)7:50SX16:20S
11. Jawornica14:42S16:30S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 36 (Jawornica » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3
1. Jawornica6:55S
2. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)X13:40S15:25S
3. Lubliniec - Stalmacha7:05S13:42S15:27S
4. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)X13:45S15:30S
5. Lubliniec - ul. Droniowicka (Gimnazjum 2)X13:47S15:32S
6. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)X13:49S15:34S
7. Lubliniec - Posmyk osiedle silesianaX14:00S15:45S
8. Lubliniec - Posmyk wieśX14:02S15:47S
9. Lubliniec - Kokotek SzkołaX14:04S15:49S
10. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklepX14:06S15:51S
11. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23S14:07S15:52S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)