Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Ciasna - Zborowskie

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

MOTOMIXMOTOMIX
ul. Kluczborska 30, 46-300 Olesno,
tel.: 693 597 319

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Stawy Brzoza to obiekty cenne pod względem przyrodniczym oraz historycznym. Stawy Brzoza to zarastający zbiornik wodny oraz sąsiadujące z nim podmokłe łąki.
Zbiornik wodny powstał w latach 1923-1925 z inicjatywy hrabiego Ludwika von Ballestrema, wybudowany jako jeden z pięciu stawów hodowlanych.

Od połowy XVII wieku przez kolejne trzy stulecia jeżowianie należeli do parafii w Sierakowie, a jeszcze wcześniej do Lubecka. Proboszczom lubeckim i sierakowskim świadczyli snopowe – inaczej dziesięcinę, znaną też tutaj jako podatek kościelny w pieniądzu i zbożu. Czynili tak do roku 1871, kiedy razem z mieszkańcami Sierakowa, Molnej, Wędziny i Panoszowa wykupili swoje zobowiązanie za ogólną sumę 1280 talarów. Zgodnie z urzędowym cennikiem (nie było „co łaska”) płacili również za różnorodne czynności duszpasterskie np. od chrztu 4 srebrne grosze czyli czeskie, od ślubu drugiej klasy 1 talar (ok. 32 grosze), od pogrzebu trzeciej klasy – 15, czwartej – 6 czeskich (połowa XVIII wieku). Parafianie przekazywali też kościołowi pieniądze w formie tzw. Fundacji, czyli kwot podlegających normalnemu oprocentowaniu, z czego ksiądz otrzymując pewną część zobowiązany był odprawić określoną ilość mszy.

Czas powstania: ok. XX wieku.

Budynek szpitala jest murowany, podpiwniczony, czterokondygnacyjny usytuowany kalenicowo w ciągu zabudowy ulicy. Elewacja frontowa otynkowana pięcioosiową. W środkowej osi znajdują się współczesne drzwi wejściowe oraz klatka schodowa. Stolarka okienna współczesna. W budynku mieści się odział szpitalny.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Ciasna » Zborowskie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)14:08S15:42S
2. Glinica - ul. Asfaltowa14:18S15:52S
3. Lubliniec - al. Solidarności 214:26S16:00S
4. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)14:28S16:02S
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka14:30S16:05S
6. Lubliniec - Powstańców 114:32S16:09S
7. Lubliniec - Klonowa 214:33S16:14S
8. Jawornica14:35S16:16S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)14:37S16:18S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)14:39S16:20S
11. Kochcice - ul. Zamkowa (Kochcice-PGR)14:41S16:22S
12. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały Ług)14:42S16:23S
13. Pawełki - Kulińskie14:43S16:24S
14. Pawełki - Główna14:45S16:26S
15. Glinica - Brzezinkowe 114:47S16:28S
16. Zborowskie - Głowna 314:49S16:30S
17. Zborowskie - Głowna 114:51S16:32S
18. Zborowskie - Zapiece16:34S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Zborowskie » Ciasna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Zborowskie - Zapiece6:47S
2. Zborowskie - Głowna 16:50S7:55S
3. Zborowskie - Głowna 36:52S7:57S
4. Glinica - Brzezinkowe 16:55S7:59S
5. Pawełki - Główna6:57S8:01S
6. Pawełki - Kulińskie6:59S8:03S
7. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały Ług)7:00S8:04S
8. Kochcice - ul. Zamkowa (Kochcice-PGR)7:01S8:05S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)7:04S8:08S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)7:06S8:10S
11. Jawornica7:08S8:12S
12. Lubliniec - Klonowa 27:12S8:14S
13. Lubliniec - Powstańców 17:15S8:15S
14. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:18S8:17S
15. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:22S8:19S
16. Lubliniec - al. Solidarności 17:30S8:26S
17. Glinica - ul. Asfaltowa7:40S8:36S
18. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)8:46S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)