Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Ciasna - Zborowskie

MOTOMIXMOTOMIX
ul. Kluczborska 30, 46-300 Olesno,
tel.: 693 597 319

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Polowy schron piechoty w odmianie stosunkowo rzadko stosowanej na Śląsku - do ognia czołowego. Schron pierwotnie znajdował się na stacji kolejowej, jednakże po nieudanych próbach rozebrania go, został przewieziony koleją poza miasto i zrzucony do rowu. Dzięki temu można przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym zwykle niedostępnym do zwiedzania - płyta wylewki pod fundament czy fragmenty zbrojenia stropowego.

Rok powstania: XVIII w.

Figura na dwuwarstwowym, schodkowym stopniu. Święty przedstawiony w kontrapoście, w standardowym stroju, bez stuły. Głowę zwraca w kierunku dużego krzyża trzymanego na lewym ramieniu i podtrzymywanego prawą ręką. Postument w formie słupa o prostokątnym przekroju, na płaskiej stopce. Wydatny, płaski, daszkowy gzyms, ku dołowi zwężający się esowatym profilem. Figura stoi pośrodku wyłożonego kostką rynku, ocieniona przez rozłożysty klon.

Kościół Krzyża Świętego, którego fundatorem był książę opolski Jan, wzniesiono  w 1505 roku na wschód od miasta, tuż za bramą Tarnogórską. 9 stycznia 1661 roku założono  przy  kościele  szpital  pod  tym  samym  wezwaniem,  który  składał  się z dwóch niewielkich pomieszczeń dla ubogich. W czasie wizytacji w 1687 roku nadmieniono, że kościół zbudowany był z drewna. Wewnątrz ściany nie były pomalowane, a kościół zdobiły tylko 3 ołtarze. Do kościoła przylegała niewielka zakrystia,  a  nad  dachem  znajdowała  się  sygnaturka.  W  spisie  wizytacyjnym  z 1834 roku nadmieniono, że kościół z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. W 1842 roku stary kościół rozebrano i przystąpiono do budowy murowanego kościoła, który został pobłogosławiony 14 września 1845 roku przez ks. dziekana Jana Janeczko, proboszcza z Dobrodzienia. Koszty budowy wyniosły 3260 talarów, a głównymi dobrodziejami budowy byli: hrabia Andrzej Renard i starosta lubliniecki von Aulock. Kościół do końca I wojny światowej służył jako kaplica pogrzebowa, a w Wielkim Poście odprawiano tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Ciasna » Zborowskie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)14:08S
2. Glinica - ul. Asfaltowa14:18S15:52S
3. Lubliniec - Zwycięstwa 214:28S16:00S
4. Lubliniec - al. Solidarności 214:31S16:03S
6. Lubliniec - Powstańców 114:37S16:11S
7. Lubliniec - Klonowa 114:43S16:17S
8. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)14:47S16:21S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)14:49S16:23S
10. Kochcice - ul. Zamkowa (Kochcice-PGR)14:51S16:25S
11. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały Ług)14:52S16:26S
12. Pawełki - Kulińskie14:53S16:27S
13. Pawełki - Główna14:55S16:29S
14. Glinica - Brzezinkowe 114:57S16:31S
15. Zborowskie - Głowna 314:59S16:33S
16. Zborowskie - Głowna 215:01S16:35S
17. Zborowskie - Głowna 115:03S16:37S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 37 (Zborowskie » Ciasna)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Zborowskie - Głowna 16:47S7:50S
2. Zborowskie - Głowna 26:49S7:52S
3. Zborowskie - Głowna 36:51S7:54S
4. Glinica - Brzezinkowe 16:54S7:56S
5. Pawełki - Główna6:56S7:58S
6. Pawełki - Kulińskie6:58S8:00S
7. Kochcice - ul. Kochcicka (Biały Ług)7:00S8:02S
8. Kochcice - ul. Zamkowa (Kochcice-PGR)7:03S8:05S
9. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (skrzyżowanie)7:06S8:08S
10. Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła)7:08S8:10S
11. Lubliniec - Zwycięstwa 27:16S8:14S
12. Lubliniec - al. Solidarności 17:19S8:17S
14. Lubliniec - Powstańców 1X8:24S
15. Lubliniec - Klonowa 2X8:27S
16. Glinica - ul. Asfaltowa7:39S8:39S
17. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)8:49S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)