Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: Niwy - Woźniki

TRELEK BUSTRELEK BUS
ul. Kwiatowa 11, 42-283 Boronów
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 42
TRELEK BUS

NiwyWoźniki - Szkoła

Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-09-02 do 2020-12-31
Za rozkład odpowiada:
TRELEK BUS Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 11, 42-283 Boronów
tel.: 696 885 169
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

Budynek wzniesiony został w roku 1754 w stylu zborów ewangelickich z XVIII wieku. Kościół zwrócony częścią ołtarzową ku przodowi. Wieżę w kształcie kwadratu dobudowano od strony wschodniej w 1820 roku, natomiast w 1865 roku nadbudowano jej górną część o konstrukcji szkieletowej, zakańczając strzelistą wieżyczką. Cały budynek oparty na rzucie prostokąta, murowany, potynkowany, przykryty wysokim dachem czterospadowym. Wewnątrz ołtarz ambonowy, rokokowy, flankowany, z dwiema skośnie ustawionymi kolumnami, zwieńczony Okiem Opatrzności. Do bardziej interesujących elementów wyposażenia należy także metalowa chrzcielnica z 1855 roku, oraz organy z rokokowym ornamentem.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 42 (Niwy » Woźniki)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Niwy7:08S
2. Okrąglik7:09S
3. Drogobycza7:12S
4. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:15S
5. Kamienica śl. - ul. Częstochowska7:16S
6. Kamienica śl.7:18S
7. Pakuły - ul. Wolna7:22S
8. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska7:24S
9. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)7:26S
10. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)7:28S
11. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:30S
12. Kamienica śl. - ul. Częstochowska7:32S
13. Lubsza7:35S
14. Lubsza - Skrzyżowanie7:36S
15. Piasek - (Spółdzielnia)7:38S
16. Piasek - pl. Powstańców7:40S
17. Mzyki - ul. Słoneczna7:48S
18. Babienica - Główna7:53S
19. Psary - Główna 2 (Szkoła)7:55S
20. Psary - Skrzyżowanie7:59S
21. Bukowiec7:24S8:01S
22. Psary - Skrzyżowanie7:26S
23. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:30S
24. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:32S
25. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:33S
26. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:35S
27. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:37S
28. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:39S
29. Woźniki - Szkoła7:42S
30. Woźniki - Przedszkole7:47S
31. Woźniki - Szkoła7:52S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 42 (Woźniki » Niwy)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6
1. Woźniki - Szkoła13:20S
2. Woźniki - Przedszkole13:25S
3. Woźniki - Szkoła13:30S14:35S15:10S
4. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)13:33S14:38S15:13S
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)13:35S14:40S15:15S
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)13:37S14:42S15:17S
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)13:39S14:44S15:19S
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)13:40S14:45S15:20S
9. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)13:42S14:47S15:22S
10. Psary - Skrzyżowanie13:46S14:51S15:26S
11. Bukowiec13:14S13:48S14:09S14:53S15:28S15:34S
12. Psary - Skrzyżowanie13:16S14:11S15:36S
13. Psary - Główna 2 (Szkoła)13:20S14:15S15:40S
14. Babienica - Główna13:22S14:17S15:42S
15. Mzyki - ul. Słoneczna13:27S14:22S15:47S
16. Piasek - pl. Powstańców13:35S14:30S15:55S
17. Piasek - (Spółdzielnia)13:37S14:32S15:57S
18. Lubsza - Skrzyżowanie13:39S14:34S15:59S
19. Lubsza13:40S14:35S16:00S
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska13:43S14:38S16:03S
21. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)13:45S14:40S16:05S
22. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)13:47S14:42S16:07S
23. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)13:49S14:44S16:09S
24. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska13:51S14:46S16:11S
25. Pakuły - ul. Wolna13:53S14:48S16:13S
26. Kamienica śl.13:57S14:52S16:17S
27. Kamienica śl. - ul. Częstochowska13:59S14:54S16:19S
28. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)14:00S14:55S16:20S
29. Drogobycza14:03S14:58S16:23S
30. Okrąglik14:06S15:01S16:26S
31. Niwy14:07S15:02S16:27S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)