Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Zawadzkie Linia: Łagiewniki wielkie - Lubliniec

MARTIN BUSMARTIN BUS
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Wieża ciśnień została wybudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wykonawcom udało się ukończyć inwestycję przed wybuchem drugiej wojny światowej. Zanim do Lublińca wkroczyły wojska niemieckie na dachu wieży było ulokowane stanowisko polskiego wojska tj. żołnierzy 74 GPP. Niemieckim samolotom nie udało się 1 września 1939r. zniszczyć budowli. Zrzucone bomby zamiast trafić w więżę uderzyły w przydrożny krzyż umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej oraz Kochcickiej.

W 1849 roku kupiec Salomon Courant i restaurator Łazarz Radlauer na skrzyżowaniu obecnej ul. Mickiewicza i Św. Anny wybudowali restaurację i kręgielnię. Restauracja z salą wykorzystywana była do celów kulturalnych i rozrywkowych, odbywały się w niej imprezy teatralne i operetkowe, koncerty i występy, a także działał tu sklep towarzyski. W skład posesji wchodziły również zabudowania gospodarskie oraz budynek mieszkalny, w którym na początku 1884 r. zamieszkali rodzice i rodzeństwo Edyty Stein.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 45 (Łagiewniki wielkie » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Łagiewniki wielkie - Remiza OSP7:20S
2. Łagiewniki wielkie - Pietraszowice ul. Główna 27:25S
3. Pawonków - Szkoła7:37S
4. Koszwice - Strażacka7:44S
5. Koszwice - ul. Lubliniecka7:46S
6. Kośmidry - ul. Lubliniecka 37:48S
7. Kośmidry - ul. Lubliniecka 27:49S
8. Pawonków - Szkoła7:55S
9. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)8:00S
10. Pawonków - Lubliniecka8:02S
11. Pawonków - Lustrzaniec8:04S
12. Lisowice - Napłatki8:06S
13. Lisowice - Lubliniecka8:08S
14. Lubliniec - al. Solidarności 18:13S
15. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX
16. Lubliniec - Grunwaldzka8:15S
17. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:16S
18. Lubliniec - Klonowa 28:19S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 45 (Lubliniec » Łagiewniki wielkie)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Lubliniec - Klonowa 213:56S3514:46S124
2. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)XX
3. Lubliniec - GrunwaldzkaXX
4. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka14:01S3514:51S124
5. Lubliniec - al. Solidarności 114:02S3514:52S124
6. Lisowice - Lubliniecka14:04S3514:54S124
7. Lisowice - Napłatki14:06S3514:56S124
8. Pawonków - Lustrzaniec14:08S3514:58S124
9. Pawonków - Lubliniecka14:12S3515:02S124
10. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)14:15S3515:05S124
11. Pawonków - Szkoła14:20S3515:10S124
12. Kośmidry - ul. Lubliniecka 214:25S3515:15S124
13. Kośmidry - ul. Lubliniecka 314:27S3515:17S124
14. Koszwice - ul. Lubliniecka14:30S3515:20S124
15. Koszwice - Strażacka14:35S3515:25S124
16. Pawonków - Szkoła14:40S3515:30S124
17. Łagiewniki wielkie - Pietraszowice ul. Główna 214:46S3515:36S124
18. Łagiewniki wielkie - Remiza OSP14:51S3515:41S124

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)