Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: Lubliniec - Woźniki

TRELEK BUSTRELEK BUS
ul. Kwiatowa 11, 42-283 Boronów
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 47
TRELEK BUS

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Woźniki

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31 XII
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2020-01-13 do 2020-12-31
Za rozkład odpowiada:
TRELEK BUS Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 11, 42-283 Boronów
tel.: 696 885 169
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Najstarszym zapisem, świadczącym o istnieniu lublinieckiego kościoła, jest krótkie stwierdze­nie, które znalazło się w części „C” Registrum Wyadsense (Rejestr Ujazdowski), stanowiącej rozdział „Liber fundationis episkopatus Wratislaviensis” – tj. Księgi uposażenia (dochodów) biskupstwa wroc­ławskiego z tytułu dziesięciny płaconej przez wsie i miasta określone w tej księdze. Część „C” owej księgi, to rejestr sporządzony w miejscowości Ujazd, która – wraz z okolicznymi terenami położonymi w pobliżu Góry Św. Anny – była własnością biskupstwa wrocławskiego. Pozycja 208 tego rejestru, to łaciński zapis: ”208 item in Lublin – sunt XXX mansi solventes fertones exteptis marcis, quas habet ecclesia”, co w wolnym tłumaczeniu na język polski znaczy: „jest 30 łanów uprawnych przynoszących dochód oprócz tych, które miał kościół…”. Księga, z której pochodzi powyższy fragment była tworzona w okresie od 1295 do 1305 roku. Wynika z tego, że w Lublińcu (najstarsza nazwa Lublin), co najmniej od tego okresu, istniał kościół.

W niedzielę 8 listopada 1936 roku obchodzono uroczyście 600-lecie kościoła parafialnego św. Mikołaja w Lublińcu. Niestety, nie wiadomo jaki dokument przyjęto za podstawę do ustalenia rocznicy.

Zespół „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie - śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Dziś „Słoneczna Republika” nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego. Rozwój Zespołu tworzyła także Elwira Kamińska - baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowego dziedzictwa kulturowego oraz spuścizny regionalnej.

Zespół przez dziesięciolecia dąży do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” tworzy łącznie blisko 300 osób, z czego ponad sto należy do zespołu artystycznego, składającego się z chóru, baletu i orkiestry. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. W swojej bogatej ofercie posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, okolicznościowe, a także niepowtarzalne widowiska.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 47 (Lubliniec » Woźniki)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)08:00D12:04D15:04D20:00Dm
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka08:01D12:41D15:41D20:01Dm
3. Lubliniec - al. Solidarności 108:03D12:43D15:43D20:03Dm
4. Lubliniec - Grunwaldzka08:04D12:44D15:44D20:04Dm
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)08:06D12:46D15:46D20:05Dm
6. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)08:09D12:49D15:49D20:07Dm
7. Lubliniec - Powstańców 108:11D12:51D15:51D20:09Dm
8. Lubliniec - Powstańców 208:13D12:53D15:53D20:11Dm
9. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)08:15D12:55D15:55D20:13Dm
10. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)08:16D12:56D15:56D20:14Dm
11. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)08:18D12:58D15:58D20:16Dm
12. Wierzbie - ul. Główna08:02D13:00D16:00D20:18Dm
13. Irki08:24D13:04D16:04D20:22Dm
14. Koszęcin - ul. Lubliniecka08:26D13:06D16:06D20:24Dm
15. Koszęcin - Rynek08:27D13:07D16:07D20:25Dm
16. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)08:28D13:08D16:08D20:26Dm
17. Strzebiń - Prądy08:03D13:01D16:01D20:28Dm
18. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia08:32D13:12D16:12D20:03Dm
19. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia (za wiaduktem)08:33D13:13D16:13D20:31Dm
20. Strzebiń stary - ul. Lubliniecka08:35D13:15D16:15D20:33Dm
21. Bukowiec - (na żądanie)08:37D13:17D16:17D20:35Dm
22. Bukowiec08:38D13:18D16:18D20:36Dm
23. Psary - Skrzyżowanie08:39D13:19D16:19D20:37Dm
24. Piasek - pl. Powstańców08:41D13:21D16:21D20:39Dm
25. Psary - ul. Powstańców08:43D13:23D16:23D20:41Dm
26. Psary - Główna 108:44D13:24D16:24D20:42Dm
27. Psary - Główna 2 (Szkoła)08:45D13:25D16:25D20:43Dm
28. Babienica - Główna08:47D13:27D16:27D20:45Dm
29. Babienica - Główna 108:48D13:28D16:28D20:46Dm
30. Kamienica śl. - ul. Częstochowska08:05D13:03D16:03DX
31. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)08:52D13:32D16:32DX
32. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)08:54D13:34D16:34DX
33. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)08:56D13:36D16:36DX
34. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska08:58D13:38D16:38DX
35. Pakuły - ul. Wolna09:00D13:04D16:04DX
36. Kamienica śl. - ul. Częstochowska09:05D13:45D16:45D20:48Dm
37. Lubsza09:08D13:48D16:48D20:51Dm
38. Lubsza - ul. Ligocka09:01D13:05D16:05D20:53Dm
39. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota woźnicka)09:13D13:53D16:53D20:56Dm
40. Woźniki - ul. Florianek09:16D13:56D16:56D20:58Dm
41. Woźniki09:17D13:57D16:57D20:59Dm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 47 (Woźniki » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. Woźniki6:30D9:20D14:20D21:00Dm
2. Woźniki - ul. Florianek6:31D9:21D14:21D21:01Dm
3. Woźniki - ul. Kwiatowa (Ligota Woźnicka)6:34D9:24D14:24D21:03Dm
4. Lubsza - ul. Ligocka6:37D9:27D14:27D21:06Dm
5. Lubsza6:39D9:29D14:29D21:08Dm
6. Kamienica śl. - ul. Częstochowska6:42D9:32D14:32D21:11Dm
7. Pakuły - ul. Wolna6:47D9:37D14:37DX
8. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska6:49D9:39D14:39DX
9. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)6:51D9:41D14:41DX
10. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)6:53D9:43D14:43DX
11. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)6:55D9:45D14:45DX
12. Kamienica śl. - ul. Częstochowska6:57D9:47D14:47DX
13. Babienica - Główna 16:59D9:49D14:49D21:13Dm
14. Babienica - Główna7:00D9:50D14:50D21:14Dm
15. Psary - Główna 2 (Szkoła)7:02D9:52D14:52D21:16Dm
16. Psary - Główna 17:03D9:53D14:53D21:17Dm
17. Psary - ul. Powstańców7:04D9:54D14:54D21:18Dm
18. Piasek - pl. Powstańców7:06D9:56D14:56D21:20Dm
19. Psary - Skrzyżowanie7:08D9:58D14:58D21:22Dm
20. Bukowiec7:09D9:59D14:59D21:23Dm
21. Bukowiec - (na żądanie)7:10D10:00D15:00D21:24Dm
22. Strzebiń stary - ul. Lubliniecka7:12D10:02D15:02D21:26Dm
23. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia (za wiaduktem)7:14D10:04D15:04D21:28Dm
24. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia7:15D10:05D15:05D21:29Dm
25. Strzebiń - Prądy7:17D10:07D15:07D21:31Dm
26. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)7:19D10:09D15:09D21:33Dm
27. Koszęcin - Rynek7:20D10:10D15:10D21:34Dm
28. Koszęcin - ul. Lubliniecka7:21D10:11D15:11D21:35Dm
29. Irki7:23D10:13D15:13D21:37Dm
30. Wierzbie - ul. Główna7:27D10:17D15:17D21:41Dm
31. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)7:29D10:19D15:19D21:43Dm
32. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)7:31D10:21D15:21D21:45Dm
33. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)7:32D10:22D15:22D21:46Dm
34. Lubliniec - Powstańców 27:34D10:24D15:24D21:48Dm
35. Lubliniec - Powstańców 17:36D10:26D15:26D21:50Dm
36. Lubliniec - Plebiscytowa7:38D10:28D15:28D21:52Dm
37. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)7:41D10:31D15:31D21:54Dm
38. Lubliniec - Grunwaldzka7:43D10:33D15:33D21:55Dm
39. Lubliniec - al. Solidarności 27:44D10:34D15:34D21:56Dm
40. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:46D10:36D15:36D21:58Dm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)