Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: Lubliniec - Gwoździany

MARTIN BUSMARTIN BUS
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

Budynek starej portierni powstał na przełomie XIX/XX w. i założony został na planie zbliżonym do kwadratu. Budynek wzniesiony jest z cegły otynkowanej i nakryty jest wielospadowym dachem z dachówki w którym mieści się ślepa wystawka. Budynek jest jednokondygnacyjny z dwukondygnacyjną wieżą w narożu. W przyziemiu wieży znajduje się małe okno zamknięte łukiem odcinkowym. Powyżej wieża wsparta jest podporą i po obu stronach której mieści dwa okna w półkoliście zamkniętych wnękach. Wieża nakryta jest dachem płaskim. Pozostałe elewacje budynku zawierają proste otwory drzwiowe i okienne zaakcentowane masywnymi parapetami.

Budynek portierni szpitala jest parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony został z cegły i otynkowany. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym z wystawką. Budynek posiada prostokątne otwory okienne i drzwiowe obwiedzione tynkowanymi opaskami.

Powstanie: ok. XVIII wieku.

Budynek dawnego pałacu posiada symetryczną bryłę. Posiada 3 kondygnacje z częściowo widoczną kondygnacją piwnic. Do prostopadłościennej części środkowej przylegają skrzydła. Wszystkie części kryte są dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Skrzydła zwieńczone są frontonem. Od strony południowej nieznacznie wysunięte w formie ryzalitów. 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 52 (Lubliniec » Gwoździany)
PrzystanekKurs 1
1. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)15:30S
2. Lubliniec - M. Skłodowskiej-Curie 215:34S
3. Lubliniec - al. Solidarności 215:37S
4. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)15:41S
5. Lubliniec - Klonowa 216:05S
6. Lubliniec - Powstańców 116:06S
7. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka16:10S
8. Lubliniec - al. Solidarności 116:11S
9. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)16:14S
10. Lipie śląskie - Lubliniecka16:16S
11. Lisowice - Lubliniecka16:18S
12. Lisowice - Napłatki16:20S
13. Pawonków - Lustrzaniec16:22S
14. Pawonków - Lubliniecka16:24S
15. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)16:25S
16. Pawonków - Cegielnia16:28S
17. Gwoździany - ul. Lubliniecka16:31S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 52 (Gwoździany » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Gwoździany - ul. Lubliniecka7:10S
2. Pawonków - Cegielnia7:13S
3. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)7:16S
4. Pawonków - Lubliniecka7:17S
5. Pawonków - Lustrzaniec7:19S
6. Lisowice - Napłatki7:21S
7. Lisowice - Lubliniecka7:23S
8. Lipie śląskie - Lubliniecka7:25S
9. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)7:27S
10. Lubliniec - al. Solidarności 27:29S
11. Lubliniec - Grunwaldzka7:30S
12. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)7:32S
13. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)7:34S
14. Lubliniec - Powstańców 17:35S
15. Lubliniec - Klonowa 27:36S
16. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:39S
17. Lubliniec - al. Solidarności 17:43S
18. Lubliniec - M. Skłodowskiej-Curie 27:46S
19. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:50S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)