Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: Lubliniec - Częstochowa

TRANS GREGOR
ul. Tylna 58, 42-700 Jawornica (Lubliniec)
tel.: 660 929 741

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 53
TRANS GREGOR

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Częstochowa - Korczaka

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje 24,31 XII
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2020-10-01 do 2020-12-31
Za rozkład odpowiada:
TRANS GREGOR Grzegorz Berak
ul. Tylna 58, 42-700 Jawornica (Lubliniec)
tel.: 660 929 741
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół Krzyża Świętego, którego fundatorem był książę opolski Jan, wzniesiono  w 1505 roku na wschód od miasta, tuż za bramą Tarnogórską. 9 stycznia 1661 roku założono  przy  kościele  szpital  pod  tym  samym  wezwaniem,  który  składał  się z dwóch niewielkich pomieszczeń dla ubogich. W czasie wizytacji w 1687 roku nadmieniono, że kościół zbudowany był z drewna. Wewnątrz ściany nie były pomalowane, a kościół zdobiły tylko 3 ołtarze. Do kościoła przylegała niewielka zakrystia,  a  nad  dachem  znajdowała  się  sygnaturka.  W  spisie  wizytacyjnym  z 1834 roku nadmieniono, że kościół z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. W 1842 roku stary kościół rozebrano i przystąpiono do budowy murowanego kościoła, który został pobłogosławiony 14 września 1845 roku przez ks. dziekana Jana Janeczko, proboszcza z Dobrodzienia. Koszty budowy wyniosły 3260 talarów, a głównymi dobrodziejami budowy byli: hrabia Andrzej Renard i starosta lubliniecki von Aulock. Kościół do końca I wojny światowej służył jako kaplica pogrzebowa, a w Wielkim Poście odprawiano tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Herby były niewielką miejscowością graniczną, powstałą pomiędzy dawnym  zaborem pruskim i rosyjskim. Część miejscowości, nazywana Herby Polskie (Herby Stare – tak jak dawna stacja kolejowa), należała do parafii w Blachowni (obecnie archidiecezja częstochowska), a druga część, zwana Herby Śląskie (Herby Nowe), należała do parafii w Kochanowicach, później zaś  do  parafii  w  Olszynie.  Pierwszymi budynkami nadgranicznymi były: drewniana gospoda z 1866 roku oraz budynki celne powstałe po pruskiej stronie w 1887 roku. W 1913 roku w Herbach Śląskich wystawiono pomnik upamiętniający 100-lecie Bitwy  Narodów  pod  Lipskiem, w 1925 roku przebudowano go na pomnik poświęcony Powstańcom Śląskim. W 1954 roku obie miejscowości połączono ze sobą. W latach 1958–1972 Herby posiadały status osiedla, a w 1973 roku nadano im status gminy.

 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 53 (Lubliniec » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)6:30D7:50Dm9:20D13:20Dm15:30D
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka6:31D7:51Dm9:21D13:21Dm15:31D
3. Lubliniec - al. Solidarności 16:32D7:52Dm9:22D13:22Dm15:32D
4. Lubliniec - Grunwaldzka6:33D7:53Dm9:23D13:23Dm15:33D
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)6:34D7:54Dm9:24D13:24Dm15:34D
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)6:36D7:56Dm9:26D13:26Dm15:36D
7. Lubliniec - Powstańców 16:38D7:58Dm9:28D13:28Dm15:38D
8. Lubliniec - Klonowa 26:39D7:59Dm9:29D13:29Dm15:39D
9. Lubliniec - Klonowa 16:41D8:01Dm9:31D13:31Dm15:41D
10. Jawornica6:43D8:03Dm9:33D13:33Dm15:43D
11. Kochanowice - ul. Główna (rondo)6:46D8:06Dm9:36D13:36Dm15:46D
12. Kochanowice - ul. Wolności (centrum)6:48D8:08Dm9:38D13:38Dm15:48D
13. Lisów - Bruk6:53D8:13Dm9:43D13:43Dm15:53D
14. Lisów - Centrum6:56D8:16Dm9:46D13:46Dm15:56D
15. Kolonia lisów6:58D8:18Dm9:48D13:48Dm15:58D
16. Herby nowe7:02D8:22Dm9:52D13:52Dm16:02D
17. Herby - Centrum7:03D8:23Dm9:53D13:53Dm16:03D
18. Herby - Nadleśnictwo7:05D8:25Dm9:55D13:55Dm16:05D
19. Pietrzaki7:08D8:28Dm9:58D13:58Dm16:08D
20. Trzepizury - ul. Lubliniecka7:11D8:31Dm10:01D14:01Dm16:01D
21. Blachownia - ul. Częstochowska (dworzec PKP)7:14D8:34Dm10:04D14:04Dm16:04D
22. Wyrazów - ul. Częstochowska7:18D8:38Dm10:08D14:08Dm16:08D
23. Częstochowa - Energetyków7:22D8:42Dm10:12D14:12Dm16:12D
24. Częstochowa - Św. Barbary7:28D8:48Dm10:18D14:18Dm16:18D
25. Częstochowa - Korczaka7:30D8:50Dm10:20D14:20Dm16:20D
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 53 (Częstochowa » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. Częstochowa - Korczaka7:40D9:10D10:30Dm14:30D16:30Dm
2. Częstochowa - Św. Barbary (szpital)7:42D9:12D10:32Dm14:32D16:32Dm
3. Częstochowa - Energetyków7:48D9:18D10:38Dm14:38D16:38Dm
4. Wyrazów - ul. Częstochowska7:52D9:22D10:42Dm14:42D16:42Dm
5. Blachownia - ul. Częstochowska (dworzec PKP)7:56D9:26D10:46Dm14:46D16:46Dm
6. Trzepizury - ul. Lubliniecka7:59D9:29D10:49Dm14:49D16:49Dm
7. Pietrzaki8:02D9:32D10:52Dm14:52D16:52Dm
8. Herby - Nadleśnictwo8:05D9:35D10:55Dm14:55D16:55Dm
9. Herby - Centrum8:07D9:37D10:57Dm14:57D16:57Dm
10. Herby nowe8:08D9:38D10:58Dm14:58D16:58Dm
11. Kolonia lisów8:12D9:42D11:02Dm15:02D17:02Dm
12. Lisów - Centrum8:14D9:44D11:04Dm15:04D17:04Dm
13. Lisów - Bruk8:17D9:47D11:07Dm15:07D17:07Dm
14. Kochanowice - ul. Wolności (centrum)8:22D9:52D11:12Dm15:12D17:12Dm
15. Kochanowice - ul. Główna (rondo)8:24D9:54D11:14Dm15:14D17:14Dm
16. Jawornica8:27D9:57D11:17Dm15:17D17:17Dm
17. Lubliniec - Klonowa 18:29D9:59D11:19Dm15:19D17:19Dm
18. Lubliniec - Klonowa 28:31D10:01D11:21Dm15:21D17:21Dm
19. Lubliniec - Powstańców 18:32D10:02D11:22Dm15:22D17:22Dm
20. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:36D10:06D11:26Dm15:26D17:26Dm
21. Lubliniec - Grunwaldzka8:37D10:07D11:27Dm15:27D17:27Dm
22. Lubliniec - al. Solidarności 28:38D10:08D11:28Dm15:28D17:28Dm
23. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)8:40D10:10D11:30Dm15:30D17:30Dm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)