Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Częstochowa Linia: Lubliniec - Częstochowa

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Częstochowa - Dworzec a. (na żądanie)

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz śwIąt
S - kursuje w dni nauki szkolnej
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2022-03-07 do 2022-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Historia Boronowa sięga początków XIII w. Nie jest jednak znana data wybudowania pierwszego kościoła. Według tradycji, pierwszy kościółek wybudowali w 1221 lub 1291 r. ówcześni właściciele wsi - Boronowscy. Taką hipotezę zdaje się potwierdzać wyryta na belce ołtarza głównego data: A.D. 1291. Niestety, w sto lat po wybudowaniu kościółek spłonął, prawdopodobnie od uderzenia pioruna. Nie jest również znana dokładna data powstania obecnego kościoła. Jako datę ukończenia jego budowy przyjmuje się rok 1611.

 

Wieża ciśnień została wybudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wykonawcom udało się ukończyć inwestycję przed wybuchem drugiej wojny światowej. Zanim do Lublińca wkroczyły wojska niemieckie na dachu wieży było ulokowane stanowisko polskiego wojska tj. żołnierzy 74 GPP. Niemieckim samolotom nie udało się 1 września 1939r. zniszczyć budowli. Zrzucone bomby zamiast trafić w więżę uderzyły w przydrożny krzyż umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej oraz Kochcickiej.

Budynek starej portierni powstał na przełomie XIX/XX w. i założony został na planie zbliżonym do kwadratu. Budynek wzniesiony jest z cegły otynkowanej i nakryty jest wielospadowym dachem z dachówki w którym mieści się ślepa wystawka. Budynek jest jednokondygnacyjny z dwukondygnacyjną wieżą w narożu. W przyziemiu wieży znajduje się małe okno zamknięte łukiem odcinkowym. Powyżej wieża wsparta jest podporą i po obu stronach której mieści dwa okna w półkoliście zamkniętych wnękach. Wieża nakryta jest dachem płaskim. Pozostałe elewacje budynku zawierają proste otwory drzwiowe i okienne zaakcentowane masywnymi parapetami.

Budynek portierni szpitala jest parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony został z cegły i otynkowany. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym z wystawką. Budynek posiada prostokątne otwory okienne i drzwiowe obwiedzione tynkowanymi opaskami.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 54 (Lubliniec » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)05:15Dmz06:15S07:25Dmz09:10Dmz10:10Dmz11:55Dmz12:55Dmz14:25Dmz15:20Dmz17:00Dmz19:05Dmz
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka05:16Dmz06:16S07:26Dmz09:11Dmz10:11Dmz11:56Dmz12:56Dmz14:26Dmz15:21Dmz17:01Dmz19:06Dmz
3. Lubliniec - al. Solidarności 105:17Dmz06:17S07:27Dmz09:12Dmz10:12Dmz11:57Dmz12:57Dmz14:27Dmz15:22Dmz17:02Dmz19:07Dmz
4. Lubliniec - Grunwaldzka05:18Dmz06:18S07:28Dmz09:13Dmz10:13Dmz11:58Dmz12:58Dmz14:28Dmz15:23Dmz17:03Dmz19:08Dmz
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)05:19Dmz06:19S07:29Dmz09:14Dmz10:14Dmz11:59Dmz12:59Dmz14:29Dmz15:24Dmz17:04Dmz19:09Dmz
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)05:21Dmz06:21S07:31Dmz09:16Dmz10:16Dmz12:01Dmz13:01Dmz14:31Dmz15:26Dmz17:06Dmz19:11Dmz
7. Lubliniec - Powstańców 105:23Dmz06:23S07:33Dmz09:18Dmz10:18Dmz12:03Dmz13:03Dmz14:33Dmz15:28Dmz17:08Dmz19:13Dmz
8. Lubliniec - Powstańców 205:25Dmz06:25S07:35Dmz09:20Dmz10:20Dmz12:05Dmz13:05Dmz14:35Dmz15:30Dmz17:10Dmz19:15Dmz
9. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)05:27Dmz06:27S07:37Dmz09:22Dmz10:22Dmz12:07Dmz13:07Dmz14:37Dmz15:32Dmz17:12Dmz19:17Dmz
10. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)05:38Dmz06:38S07:48Dmz09:33Dmz10:33Dmz12:18Dmz13:18Dmz14:48Dmz15:43Dmz17:23Dmz19:28Dmz
11. Boronów - ul. Wojska polskiego (RSP)05:45Dmz06:45S07:55Dmz09:40Dmz10:40Dmz12:25Dmz13:25Dmz14:55Dmz15:50Dmz17:30Dmz19:35Dmz20:17Dmz
12. Dębowa góra 105:51Dmz06:51S08:01Dmz09:46Dmz10:46Dmz12:31Dmz13:31Dmz15:01Dmz15:56Dmz17:36Dmz19:41Dmz20:23Dmz
13. Leśniaki05:54Dmz06:54S08:04Dmz09:49Dmz10:49Dmz12:34Dmz13:34Dmz15:04Dmz15:59Dmz17:39Dmz19:44Dmz20:26Dmz
14. Konopiska - Rynek06:10Dmz07:03S08:13Dmz10:00Dmz11:00Dmz12:45Dmz13:43Dmz15:13Dmz16:08Dmz17:50Dmz19:53Dmz20:35Dmz
15. Konopiska - SKR06:12Dmz07:05S08:15Dmz10:02Dmz11:02Dmz12:47Dmz13:45Dmz17:52Dmz20:37Dmz
16. Wygoda - Osiedle06:13Dmz07:06S08:16Dmz10:03Dmz11:03Dmz12:48Dmz13:46Dmz17:53Dmz20:38Dmz
17. Wygoda06:15Dmz07:08S08:18Dmz10:05Dmz11:05Dmz12:50Dmz13:48Dmz17:55Dmz20:40Dmz
18. Częstochowa - Przyjemna06:17Dmz07:10S08:20Dmz10:07Dmz11:07Dmz12:52Dmz13:50Dmz17:57Dmz20:42Dmz
19. Częstochowa - Dźbów06:19Dmz07:12S08:22Dmz10:09Dmz11:09Dmz12:54Dmz13:52Dmz17:59Dmz20:44Dmz
20. Częstochowa - Sabinów06:23Dmz07:16S08:26Dmz10:13Dmz11:13Dmz12:58Dmz13:56Dmz18:03Dmz20:48Dmz
21. Częstochowa - Jagiellońska06:27Dmz07:20S08:30Dmz10:17Dmz11:17Dmz13:02Dmz14:00Dmz18:07Dmz20:52Dmz
22. Częstochowa - I Urząd Skarbowy06:29Dmz07:22S08:32Dmz10:19Dmz11:19Dmz13:04Dmz14:02Dmz18:09Dmz20:54Dmz
23. Częstochowa - Rondo Mickiewicza06:30Dmz07:23S08:33Dmz10:20Dmz11:20Dmz13:05Dmz14:03Dmz18:10Dmz20:55Dmz
24. Częstochowa - Dworzec a. (na żądanie)06:32Dmz07:25S08:35Dmz10:22Dmz11:22Dmz13:07Dmz14:05Dmz18:12Dmz20:57Dmz
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 54 (Częstochowa » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Częstochowa - Orzechowskiego06:45Dmz08:40Dmz10:30Dmz11:45Dmz12:35Dmz14:10Dmz15:15S15:40Dmz16:25Dmz17:25Dmz19:35Dmz
2. Częstochowa - Rondo Mickiewicza06:47Dmz08:42Dmz10:32Dmz11:47Dmz12:37Dmz14:12Dmz15:17S15:42Dmz16:27Dmz17:27Dmz19:37Dmz
3. Częstochowa - I Urząd Skarbowy06:48Dmz08:43Dmz10:33Dmz11:48Dmz12:38Dmz14:13Dmz15:18S15:43Dmz16:28Dmz17:28Dmz19:38Dmz
4. Częstochowa - Jagiellońska06:50Dmz08:45Dmz10:35Dmz11:50Dmz12:40Dmz14:15Dmz15:20S15:45Dmz16:30Dmz17:30Dmz19:40Dmz
5. Częstochowa - Sabinów06:54Dmz08:49Dmz10:39Dmz11:54Dmz12:44Dmz14:19Dmz15:24S15:49Dmz16:34Dmz17:34Dmz19:44Dmz
6. Częstochowa - Dźbów06:58Dmz08:53Dmz10:43Dmz11:58Dmz12:48Dmz14:23Dmz15:28S15:53Dmz16:38Dmz17:38Dmz19:48Dmz
7. Częstochowa - Przyjemna07:00Dmz08:55Dmz10:45Dmz12:00Dmz12:50Dmz14:25Dmz15:30S15:55Dmz16:40Dmz17:40Dmz19:50Dmz
8. Wygoda07:02Dmz08:57Dmz10:47Dmz12:02Dmz12:52Dmz14:27Dmz15:32S15:57Dmz16:42Dmz17:42Dmz19:52Dmz
9. Wygoda - Osiedle07:04Dmz08:59Dmz10:49Dmz12:04Dmz12:54Dmz14:29Dmz15:34S15:59Dmz16:44Dmz17:44Dmz19:54Dmz
10. Konopiska - SKR07:05Dmz09:00Dmz10:50Dmz12:05Dmz12:55Dmz14:30Dmz15:35S16:00Dmz16:45Dmz17:45Dmz19:55Dmz
11. Konopiska - Rynek06:02Dmz07:07Dmz09:02Dmz10:52Dmz12:07Dmz12:57Dmz14:32Dmz15:37S16:02Dmz16:47Dmz17:47Dmz19:57Dmz
12. Leśniaki06:11Dmz07:16Dmz09:11Dmz11:01Dmz12:16Dmz13:06Dmz14:41Dmz15:46S16:11Dmz16:56Dmz17:56Dmz20:06Dmz
13. Dębowa góra 106:14Dmz07:19Dmz09:14Dmz11:04Dmz12:19Dmz13:09Dmz14:44Dmz15:49S16:14Dmz16:59Dmz17:59Dmz20:09Dmz
14. Boronów - ul. Wojska polskiego (RSP)06:20Dmz07:25Dmz09:20Dmz11:10Dmz12:25Dmz13:15Dmz14:50Dmz15:55S16:20Dmz17:05Dmz18:05Dmz20:15Dmz
15. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)06:27Dmz07:32Dmz09:27Dmz11:17Dmz12:32Dmz13:22Dmz14:57Dmz16:02S16:27Dmz17:12Dmz18:12Dmz
16. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)06:38Dmz07:43Dmz09:38Dmz11:28Dmz12:43Dmz13:33Dmz15:08Dmz16:13S16:38Dmz17:23Dmz18:23Dmz
17. Lubliniec - Powstańców 206:40Dmz07:45Dmz09:40Dmz11:30Dmz12:45Dmz13:35Dmz15:10Dmz16:15S16:40Dmz17:25Dmz18:25Dmz
18. Lubliniec - Powstańców 106:42Dmz07:47Dmz09:42Dmz11:32Dmz12:47Dmz13:37Dmz15:12Dmz16:17S16:42Dmz17:27Dmz18:27Dmz
19. Lubliniec - Plebiscytowa06:44Dmz07:49Dmz09:44Dmz11:34Dmz12:49Dmz13:39Dmz15:14Dmz16:19S16:44Dmz17:29Dmz18:29Dmz
20. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)06:46Dmz07:51Dmz09:46Dmz11:36Dmz12:51Dmz13:41Dmz15:16Dmz16:21S16:46Dmz17:31Dmz18:31Dmz
21. Lubliniec - Grunwaldzka06:47Dmz07:52Dmz09:47Dmz11:37Dmz12:52Dmz13:42Dmz15:17Dmz16:22S16:47Dmz17:32Dmz18:32Dmz
22. Lubliniec - al. Solidarności 206:48Dmz07:53Dmz09:48Dmz11:38Dmz12:53Dmz13:43Dmz15:18Dmz16:23S16:48Dmz17:33Dmz18:33Dmz
23. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka06:49Dmz07:54Dmz09:49Dmz11:39Dmz12:54Dmz13:44Dmz15:19Dmz16:24S16:49Dmz17:34Dmz18:34Dmz
24. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)06:50Dmz07:55Dmz09:50Dmz11:40Dmz12:55Dmz13:45Dmz15:20Dmz16:25S16:50Dmz17:35Dmz18:35Dmz

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)