Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Lubliniec Linia: Lubliniec - Koszęcin

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2021-05-31 do 2024-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu działa w czasie pokoju, kryzysu i wojny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Rodowód jednostki sięga 1957 roku, kiedy to w Krakowie powstała kampania rozpoznawcza stacjonująca w koszarach 16. Batalionu Szturmowo-Rozpoznawczego. Na przestrzeni lat jednostka zmieniała swoją lokalizację (Dziwnów na Wyspie Wolin) oraz charakter organizacyjny (z kampanii przeistaczając się w 1. Batalion Szturmowy). W 1986 roku została przeniesiona do Lublińca.

Budynek przy ul. Paderewskiego 5 zbudowano w 1909-10 r. W budynku mieścił się dawniej główny urząd statystyczny. Budynek murowany jest z cegły i wzniesiony na planie podobnym do prostokąta (niesymetryczny). Jest dwukondygnacyjny z wysokim użytkowym poddaszem. Budynek posiada elewację dziewięcioosiową i pokryty jest czterospadowym dachem (nad ryzalitami dwuspadowym) wykonanym z dachówki ceramicznej karpiówki. W osi środkowej piętra znajduje się balkon z płytową balustradą podparty dwiema gładkimi kolumnami. Osłania on wejście główne do budynku tworząc sklepienie łukowe pełne. Szczyty ryzalitów zakończone zostały wolutowo.

Pałac w Koszęcinie jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od początku istnienia zespołu, w którym niegdyś królowa Marysieńka miała oczekiwać przez kilka tygodni na powrót małżonka Jana III Sobieskiego z odsieczy wiedeńskiej. Jest to jeden z największych w Polsce Zespołów Pałacowo-Parkowych z okresu neoklasycyzmu, zaliczony do I kategorii zabytków. Pałac jest budowlą składającą się z trzech niesymetrycznych skrzydeł. Najpiękniejsze, zachodnie - mieści Salę Balową i wychodzący na park taras, Salę Kominkową oraz Salę Zieloną, w której zachował się okrągły piec kaflowy w stylu empire. Wnętrza Pałacu wykorzystywane są do organizacji różnorodnych spotkań: bankietów, konferencji oraz szkoleń. Przy Kaplicy Pałacowej - obecnie kameralnej sali koncertowej, znajduje się wieża z tarasem widokowym. W obrębie siedziby mieści się także Pawilon im. Elwiry Kamińskiej oraz Dom Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza, które służą jako obiekty widowiskowo-dydaktyczne. Pałac otacza park krajobrazowy w stylu angielskim, założony w połowie XIX wieku, z pomnikami przyrody i malowniczo położonym stawem. Miejsce to znają wszyscy uczestnicy wielkoformatowych imprez plenerowych jak: „Święto Śląska” czy „Cietrzewisko”, które przyciągają corocznie kilka tysięcy osób.

Zarówno zrewitalizowane wnętrza jak i atmosfera historycznego miejsca, w którym od ponad pół wieku pracują i mieszkają artyści oraz „smaczna kuchnia” sprawiła, iż Pałac w Koszęcinie stał się miejscem komfortowego wypoczynku. Dodatkową atrakcją dla gości jest boisko do koszykówki, kort tenisowy oraz wypożyczalnia kijków do Nordic Walking. Wycieczki do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, są popularną formą spędzenia wolnego czasu zarówno dla mieszkańców Powiatu Lublinieckiego, jak i turystów z całej Polski.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 56 (Lubliniec » Koszęcin)
PrzystanekKurs 1
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:40Dmz
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:41Dmz
3. Lubliniec - al. Solidarności 17:42Dmz
4. Lubliniec - GrunwaldzkaX
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)X
6. Lubliniec - Plebiscytowa7:44Dmz
7. Lubliniec - Powstańców 17:46Dmz
8. Lubliniec - Powstańców 27:48Dmz
9. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)7:50Dmz
10. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)7:51Dmz
11. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)7:52Dmz
12. Wierzbie - ul. Główna7:54Dmz
13. Irki7:56Dmz
14. Koszęcin - ul. Lubliniecka7:58Dmz
15. Koszęcin - Rynek8:00Dmz
16. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)8:01Dmz
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 56 (Koszęcin » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)8:07Dmz
2. Koszęcin - Rynek8:08Dmz
3. Koszęcin - ul. Lubliniecka8:10Dmz
4. Irki8:12Dmz
5. Wierzbie - ul. Główna8:14Dmz
6. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)8:16Dmz
7. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)8:17Dmz
8. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)8:18Dmz
9. Lubliniec - Powstańców 28:20Dmz
10. Lubliniec - Powstańców 18:22Dmz
11. Lubliniec - Plebiscytowa8:24Dmz
12. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:26Dmz
13. Lubliniec - Grunwaldzka8:27Dmz
14. Lubliniec - al. Solidarności 28:28Dmz
15. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka8:29Dmz
16. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)8:30Dmz

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)