Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Lubliniec - Tarnowskie góry

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA

Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)Tarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2021-08-02 do 2022-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół Krzyża Świętego, którego fundatorem był książę opolski Jan, wzniesiono  w 1505 roku na wschód od miasta, tuż za bramą Tarnogórską. 9 stycznia 1661 roku założono  przy  kościele  szpital  pod  tym  samym  wezwaniem,  który  składał  się z dwóch niewielkich pomieszczeń dla ubogich. W czasie wizytacji w 1687 roku nadmieniono, że kościół zbudowany był z drewna. Wewnątrz ściany nie były pomalowane, a kościół zdobiły tylko 3 ołtarze. Do kościoła przylegała niewielka zakrystia,  a  nad  dachem  znajdowała  się  sygnaturka.  W  spisie  wizytacyjnym  z 1834 roku nadmieniono, że kościół z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. W 1842 roku stary kościół rozebrano i przystąpiono do budowy murowanego kościoła, który został pobłogosławiony 14 września 1845 roku przez ks. dziekana Jana Janeczko, proboszcza z Dobrodzienia. Koszty budowy wyniosły 3260 talarów, a głównymi dobrodziejami budowy byli: hrabia Andrzej Renard i starosta lubliniecki von Aulock. Kościół do końca I wojny światowej służył jako kaplica pogrzebowa, a w Wielkim Poście odprawiano tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Rok powstania: XVIII w.

Figura na dwuwarstwowym, schodkowym stopniu. Święty przedstawiony w kontrapoście, w standardowym stroju, bez stuły. Głowę zwraca w kierunku dużego krzyża trzymanego na lewym ramieniu i podtrzymywanego prawą ręką. Postument w formie słupa o prostokątnym przekroju, na płaskiej stopce. Wydatny, płaski, daszkowy gzyms, ku dołowi zwężający się esowatym profilem. Figura stoi pośrodku wyłożonego kostką rynku, ocieniona przez rozłożysty klon.

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 59 (Lubliniec » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10
1. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)5:15Dmz7:25Dmz8:45Dmz12:05Dmz13:20Dmz14:35Dmz15:35Dmz
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka5:16Dmz7:26Dmz8:46Dmz12:06Dmz13:21Dmz14:36Dmz15:36Dmz
3. Lubliniec - al. Solidarności 15:17Dmz7:27Dmz8:47Dmz12:07Dmz13:22Dmz14:37Dmz15:37Dmz
4. Lubliniec - Grunwaldzka5:18Dmz7:28Dmz8:48Dmz12:08Dmz13:23Dmz14:38Dmz15:38Dmz
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)5:19Dmz7:29Dmz8:49Dmz12:09Dmz13:24Dmz14:39Dmz15:39Dmz
6. Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole)5:21Dmz7:31Dmz8:51Dmz12:11Dmz13:26Dmz14:41Dmz15:41Dmz
7. Lubliniec - Powstańców 15:23Dmz7:33Dmz8:53Dmz12:13Dmz13:28Dmz14:43Dmz15:43Dmz
8. Lubliniec - Powstańców 25:25Dmz7:35Dmz8:55Dmz12:15Dmz13:30Dmz14:45Dmz15:45Dmz
9. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)5:27Dmz7:37Dmz8:57Dmz12:17Dmz13:32Dmz14:47Dmz15:47Dmz
10. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)5:28Dmz7:38Dmz8:58Dmz12:18Dmz13:33Dmz14:48Dmz15:48Dmz
11. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)5:29Dmz7:39Dmz8:59Dmz12:19Dmz13:34Dmz14:49Dmz15:49Dmz
12. Wierzbie - ul. Główna5:31Dmz7:41Dmz9:01Dmz12:21Dmz13:36Dmz14:51Dmz15:51Dmz
13. Irki5:33Dmz7:43Dmz9:03Dmz12:23Dmz13:38Dmz14:53Dmz15:53Dmz
14. Koszęcin - ul. Lubliniecka5:35Dmz7:45Dmz9:05Dmz12:25Dmz13:40Dmz14:55Dmz15:55Dmz
15. Koszęcin - Rynek5:37Dmz6:42Dmz7:47Dmz9:07Dmz12:27Dmz13:42Dmz14:57Dmz15:57Dmz19:04Dmz
16. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)5:38Dmz6:43Dmz7:48Dmz9:08Dmz12:28Dmz13:43Dmz14:58Dmz15:58Dmz19:05Dmz
17. Strzebiń - Prądy5:40Dmz6:45Dmz7:50Dmz9:10Dmz12:30Dmz13:45Dmz15:00Dmz16:00Dmz19:07Dmz
18. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia5:42Dmz6:47Dmz7:52Dmz9:12Dmz12:32Dmz13:47Dmz15:02Dmz16:02Dmz19:09Dmz
19. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia (za wiaduktem)5:43Dmz6:48Dmz7:53Dmz9:13Dmz12:33Dmz13:48Dmz15:03Dmz16:03Dmz19:10Dmz
20. Strzebiń stary - ul. Lubliniecka5:45Dmz6:50Dmz7:55Dmz9:15Dmz12:35Dmz13:50Dmz15:05Dmz16:05Dmz19:12Dmz
21. Bukowiec - (na żądanie)5:47Dmz6:52Dmz7:57Dmz9:17Dmz12:37Dmz13:52Dmz15:07Dmz16:07Dmz19:14Dmz
22. Bukowiec5:48Dmz6:53Dmz7:58Dmz9:18Dmz12:38Dmz13:53Dmz15:08Dmz16:08Dmz19:15Dmz
23. Psary - Skrzyżowanie5:50Dmz6:55Dmz8:00Dmz9:20Dmz12:40Dmz13:55Dmz15:10Dmz16:10Dmz19:17Dmz
24. Piasek - pl. Powstańców5:52Dmz6:57Dmz8:02Dmz9:22Dmz12:42Dmz13:57Dmz15:12Dmz16:12Dmz17:00Dmz19:19Dmz
25. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:55Dmz7:00Dmz8:10Dmz9:25Dmz12:45Dmz14:00Dmz15:15Dmz17:03Dmz19:21Dmz
26. Kalety - Mokrus5:57Dmz7:02Dmz8:12Dmz9:27Dmz12:47Dmz14:02Dmz15:17Dmz17:05Dmz19:24Dmz
27. Kalety - Miotek kościół5:58Dmz7:03Dmz8:13Dmz9:28Dmz12:48Dmz14:03Dmz15:18Dmz17:06Dmz19:25Dmz
28. Kalety - Miotek, Zarach6:00Dmz7:05Dmz8:15Dmz9:30Dmz12:50Dmz14:05Dmz15:20Dmz17:08Dmz19:27Dmz
29. Miasteczko śląskie - Rynek6:06Dmz7:11Dmz8:21Dmz9:36Dmz12:56Dmz14:11Dmz15:26Dmz17:14Dmz19:34Dmz
30. Tarnowskie góry - Lasowice i6:12Dmz7:17Dmz8:27Dmz9:42Dmz13:02Dmz14:17Dmz15:32Dmz17:20Dmz19:40Dmz
31. Tarnowskie góry - Dworzec6:14Dmz7:19Dmz8:29Dmz9:44Dmz13:04Dmz14:19Dmz15:34Dmz17:22Dmz19:42Dmz
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 59 (Tarnowskie góry » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10
1. Tarnowskie góry - Dworzec6:25Dmz7:40Dmz10:00Dmz12:20Dmz13:25Dmz14:30Dmz15:40Dmz17:30Dmz18:25Dmz22:30Dmz
2. Tarnowskie góry - Lasowice II6:27Dmz7:42Dmz10:02Dmz12:22Dmz13:27Dmz14:32Dmz15:42Dmz17:32Dmz18:27Dmz22:32Dmz
3. Miasteczko śląskie - Rynek6:33Dmz7:48Dmz10:08Dmz12:28Dmz13:33Dmz14:38Dmz15:48Dmz17:38Dmz18:33Dmz22:38Dmz
4. Kalety - Miotek, Zarach6:39Dmz7:54Dmz10:14Dmz12:34Dmz13:39Dmz14:44Dmz15:54Dmz17:44Dmz18:40Dmz22:44Dmz
5. Kalety - Miotek kościół6:41Dmz7:56Dmz10:16Dmz12:36Dmz13:41Dmz14:46Dmz15:56Dmz17:46Dmz18:42Dmz22:46Dmz
6. Kalety - Mokrus6:42Dmz7:57Dmz10:17Dmz12:37Dmz13:42Dmz14:47Dmz15:57Dmz17:47Dmz18:43Dmz22:47Dmz
7. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)6:44Dmz7:59Dmz10:19Dmz12:39Dmz13:44Dmz14:49Dmz15:59Dmz17:49Dmz18:46Dmz22:49Dmz
8. Piasek - pl. Powstańców6:47Dmz8:03Dmz10:22Dmz12:42Dmz13:47Dmz14:52Dmz16:07Dmz17:52Dmz18:49Dmz
9. Psary - Skrzyżowanie6:49Dmz8:05Dmz10:24Dmz12:44Dmz13:49Dmz14:54Dmz16:09Dmz18:51Dmz
10. Bukowiec6:51Dmz8:07Dmz10:26Dmz12:46Dmz13:51Dmz14:56Dmz16:11Dmz18:53Dmz
11. Bukowiec - (na żądanie)6:52Dmz8:08Dmz10:27Dmz12:47Dmz13:52Dmz14:57Dmz16:12Dmz18:54Dmz
12. Strzebiń stary - ul. Lubliniecka6:54Dmz8:10Dmz10:29Dmz12:49Dmz13:54Dmz14:59Dmz16:14Dmz18:56Dmz
13. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia (za wiaduktem)6:56Dmz8:12Dmz10:31Dmz12:51Dmz13:56Dmz15:01Dmz16:16Dmz18:58Dmz
14. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia6:57Dmz8:13Dmz10:32Dmz12:52Dmz13:57Dmz15:02Dmz16:17Dmz18:59Dmz
15. Strzebiń - Prądy6:59Dmz8:15Dmz10:34Dmz12:54Dmz13:59Dmz15:04Dmz16:19Dmz19:01Dmz
16. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)7:01Dmz8:17Dmz10:36Dmz12:56Dmz14:01Dmz15:06Dmz16:21Dmz19:03Dmz
17. Koszęcin - Rynek7:02Dmz8:18Dmz10:37Dmz12:57Dmz14:02Dmz15:07Dmz16:28Dmz19:04Dmz
18. Koszęcin - ul. Lubliniecka7:04Dmz8:20Dmz10:39Dmz12:59Dmz14:04Dmz15:09Dmz16:30Dmz
19. Irki7:06Dmz8:22Dmz10:41Dmz13:01Dmz14:06Dmz15:11Dmz16:32Dmz
20. Wierzbie - ul. Główna7:08Dmz8:24Dmz10:43Dmz13:03Dmz14:08Dmz15:13Dmz16:34Dmz
21. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)7:10Dmz8:26Dmz10:45Dmz13:05Dmz14:10Dmz15:15Dmz16:36Dmz
22. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)7:11Dmz8:27Dmz10:46Dmz13:06Dmz14:11Dmz15:16Dmz16:37Dmz
23. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)7:12Dmz8:28Dmz10:47Dmz13:07Dmz14:12Dmz15:17Dmz16:38Dmz
24. Lubliniec - Powstańców 27:14Dmz8:30Dmz10:49Dmz13:09Dmz14:14Dmz15:19Dmz16:40Dmz
25. Lubliniec - Powstańców 17:16Dmz8:32Dmz10:51Dmz13:11Dmz14:16Dmz15:21Dmz16:42Dmz
26. Lubliniec - Plebiscytowa7:18Dmz8:34Dmz10:53Dmz13:13Dmz14:18Dmz15:23Dmz16:44Dmz
27. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)X8:36Dmz10:55DmzX14:20Dmz15:25Dmz16:46Dmz
28. Lubliniec - GrunwaldzkaX8:37Dmz10:56DmzX14:21Dmz15:26Dmz16:47Dmz
29. Lubliniec - al. Solidarności 2X8:38Dmz10:57DmzX14:22Dmz15:27Dmz16:48Dmz
30. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX8:39Dmz10:58DmzX14:23Dmz15:28Dmz16:49Dmz
31. Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP)7:21Dmz8:40Dmz10:59Dmz13:16Dmz14:24Dmz15:29Dmz16:50Dmz

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)