Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Jawornica - Lubliniec

ARWIS
ul. Stalowa 8, 42-300 Myszków
tel.: 512 172 805

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół Krzyża Świętego, którego fundatorem był książę opolski Jan, wzniesiono  w 1505 roku na wschód od miasta, tuż za bramą Tarnogórską. 9 stycznia 1661 roku założono  przy  kościele  szpital  pod  tym  samym  wezwaniem,  który  składał  się z dwóch niewielkich pomieszczeń dla ubogich. W czasie wizytacji w 1687 roku nadmieniono, że kościół zbudowany był z drewna. Wewnątrz ściany nie były pomalowane, a kościół zdobiły tylko 3 ołtarze. Do kościoła przylegała niewielka zakrystia,  a  nad  dachem  znajdowała  się  sygnaturka.  W  spisie  wizytacyjnym  z 1834 roku nadmieniono, że kościół z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. W 1842 roku stary kościół rozebrano i przystąpiono do budowy murowanego kościoła, który został pobłogosławiony 14 września 1845 roku przez ks. dziekana Jana Janeczko, proboszcza z Dobrodzienia. Koszty budowy wyniosły 3260 talarów, a głównymi dobrodziejami budowy byli: hrabia Andrzej Renard i starosta lubliniecki von Aulock. Kościół do końca I wojny światowej służył jako kaplica pogrzebowa, a w Wielkim Poście odprawiano tam nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Budynek przy ul. Paderewskiego 7 zbudowano w latach 1894-1895 jako siedzibę "stanów powiatowych". W okresie międzywojennym znajdowało się tu starostwo powiatowe.

Gmina Żydowska utworzyła kirkut w 1845 r. Na jego terenie zbudowano budynek parterowy mieszczący: kaplicę, kostnicę, pomieszczenie rytualnych obmywań, mieszkanie dla grabarza. Kirkut otoczono murem z czerwonej cegły z dwoma bramami, istniejącymi do dnia dzisiejszego oraz podzielono na 3 parcele: osobno chowano dzieci, mężczyzn i kobiety.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 67 (Jawornica » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Jawornica6:52A
2. Lubliniec - Stalmacha7:00A
3. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23A
4. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep7:24A
5. Lubliniec - Kokotek Szkoła7:25A
6. Lubliniec - Posmyk wieś7:29A
7. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana7:31A
8. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:41A
9. Lubliniec - ul. Droniowicka (Szk. Podst. nr 2)7:43A
10. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)7:45A
11. Lubliniec - Stalmacha7:48A
12. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)7:50A
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 67 (Lubliniec » Jawornica)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)13:45A15:35A
2. Lubliniec - Stalmacha13:47A15:37A
3. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)13:50A15:40A
4. Lubliniec - ul. Droniowicka (Szk. Podst. nr 2)13:52A15:42A
5. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)13:54A15:44A
6. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana14:05A15:55A
7. Lubliniec - Posmyk wieś14:07A15:57A
8. Lubliniec - Kokotek Szkoła14:09A15:59A
9. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep14:11A16:01A
10. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP14:12A16:02A
11. Lubliniec - Stalmacha14:35A16:25A
12. Jawornica16:33A

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)