Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Jawornica - Lubliniec

ARWIS
ul. Stalowa 8, 42-300 Myszków
tel.: 512 172 805

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Tablica pamiątkowa poświęcona rocznicy otwarcia linii kolejowej Lubliniec – Wrocław Mikołajów.

W Cesarstwie Habsburgów Zamek Lubliniecki oraz inne dobra miasta przez 55 lat były przedmiotem zastawów, a od 1587 roku kolejno własnością rodów, m. in. Kochcickich. od 1645 roku hr. Cellarych, a od 1727 roku de Garnier. W 1742 r. w wyniku I wojny śląskiej, Dolny Śląsk i Księstwo Opolskie weszły w skład Królestwa Prus. Dlatego zamek stał się własnością kolejnych rodów m. in. hr. F. Grotowskiego i hr. A. Renarda, az wreszcie państwa pruskiego.

Budynek starej portierni powstał na przełomie XIX/XX w. i założony został na planie zbliżonym do kwadratu. Budynek wzniesiony jest z cegły otynkowanej i nakryty jest wielospadowym dachem z dachówki w którym mieści się ślepa wystawka. Budynek jest jednokondygnacyjny z dwukondygnacyjną wieżą w narożu. W przyziemiu wieży znajduje się małe okno zamknięte łukiem odcinkowym. Powyżej wieża wsparta jest podporą i po obu stronach której mieści dwa okna w półkoliście zamkniętych wnękach. Wieża nakryta jest dachem płaskim. Pozostałe elewacje budynku zawierają proste otwory drzwiowe i okienne zaakcentowane masywnymi parapetami.

Budynek portierni szpitala jest parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony został z cegły i otynkowany. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym z wystawką. Budynek posiada prostokątne otwory okienne i drzwiowe obwiedzione tynkowanymi opaskami.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 67 (Jawornica » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Jawornica6:52A
2. Lubliniec - Stalmacha7:00A
3. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP7:23A
4. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep7:24A
5. Lubliniec - Kokotek Szkoła7:25A
6. Lubliniec - Posmyk wieś7:29A
7. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana7:31A
8. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)7:41A
9. Lubliniec - ul. Droniowicka (Szk. Podst. nr 2)7:43A
10. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)7:45A
11. Lubliniec - Stalmacha7:48A
12. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)7:50A
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 67 (Lubliniec » Jawornica)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1)13:45A15:35A
2. Lubliniec - Stalmacha13:47A15:37A
3. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)13:50A15:40A
4. Lubliniec - ul. Droniowicka (Szk. Podst. nr 2)13:52A15:42A
5. Lubliniec - ul. Stalmacha (zakład głuchych)13:54A15:44A
6. Lubliniec - Posmyk osiedle silesiana14:05A15:55A
7. Lubliniec - Posmyk wieś14:07A15:57A
8. Lubliniec - Kokotek Szkoła14:09A15:59A
9. Lubliniec - Pusta Kuźnica sklep14:11A16:01A
10. Lubliniec - Pusta Kuźnica ZHP14:12A16:02A
11. Lubliniec - Stalmacha14:35A16:25A
12. Jawornica16:33A

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)