Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Dobrodzień Linia: Lubliniec - Pludry

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

MARTIN BUSMARTIN BUS
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 7
MARTIN BUS

Lubliniec - PlebiscytowaPludry - (dworzec PKP)

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31 XII
e - nie kursuje w okresie ferii letnich
t - nie kursuje w okresie szkolnych przerw świątecznych
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-09-03 do 2023-04-13
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Północne obrzeże Lublińca zamyka wzniesienie zwane "Kochcicką Górką" (wys. 285 m). Na samym szczycie tego wzgórza stoi masywny bunkier obronny (jeden z czterech znajdujących się w Lublińcu). Powstał on niemal przed samym wybuchem wojny, kiedy to latem 1939 roku rozpoczęto gorączkowe prace przy budowie fortyfikacji dla 7. Dywizji Piechoty.

Historia Pawonkowa nierozerwalnie związana jest z historią miejscowego kościoła. Pierwszy drewniany - modrzewiowy kościół w Pawonkowie istniał już w 1376 roku.

Po pożarze wzniesiono następny ok. 1500 roku, który dotrwał do końca XVIII w. Do parafii należały miejscowości Pludry, Pietraszów, Zawadzkie, Łagiewniki Małe, Skrzydłowice i Dzielna. Pierwszym proboszczem o którym istnieje zapis w dokumentach parafialnych jest ksiądz proboszcz Jerzy Częstochomista. W XVII wieku fundatorem kościoła był ówczesny właściciel części Pawonkowa von Lassota, który miał decydujący głos w sprawie obsadzenia ówczesnej parafii.

Przy kościele w Lisowicach powstał ogród. Nie jest to jednak zwykły ogród, oprócz wartości estetycznych ma również przekaz duchowy „będziesz miłował, nie hejtował”.

Odwiedzając to miejsce poznacie wiele ciekawostek o św. Janie Nepomucenie, przeczytacie cenne refleksje dotyczące daru mowy, zdobędziecie też sposobność wyciszenia i skupienia w otoczeniu bogatej roślinności.

Św. Jan Nepomucen niewątpliwie jest postacią niezwykle popularną i czczoną, o czym świadczy niezliczona ilość jego figurek, przydrożnych kaplic i malowideł. Przede wszystkim jest on jednak  patronem tajemnicy spowiedzi św., o czym mówi już jego aureola. Nie lada ciekawostką jest fakt, że tylko Jan Nepomucen w swej aureoli ma wpisane 5 gwiazd. Każda z nich odpowiada jednej literce łacińskiego słowa "TACUI" tzn. "MILCZAŁEM". Można więc powiedzieć, że zachowanie tajemnicy spowiedzi św. jest wręcz wpisane w aureolę! Ponieważ ks. Nepomucen oddał życie, aby nie zgrzeszyć słowem,  jest także patronem dobrego używania mowy. Dobrego czyli nie krzywdzącego drugiego człowieka. Dziś niezwykle często słyszymy o oczernianiu, niesłusznym oskarżaniu, obmawianiu, niszczeniu reputacji, fake newsach, hejcie. Nikt jak św. Jan Nepomucen nie może być lepszym orędownikiem w tych, jakże krzywdzących i na długo raniących człowieka, wymiarach. On jest też patronem wszystkich ofiar zranionych mową.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 7 (Lubliniec » Pludry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
1. Lubliniec - Plebiscytowa7:32Det8:35Det14:25Det15:25Detm
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:35Det8:38Det14:28Det15:28Detm
3. Lubliniec - al. Solidarności 17:36Det8:39Det14:29Det15:29Detm
4. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)7:38Det8:41Det14:31Det15:31Detm
5. Lipie śląskie - Lubliniecka7:40Det8:43Det14:33Det15:33Detm
6. Lisowice - Lubliniecka7:42Det8:45Det14:35Det15:35Detm
7. Lisowice - Napłatki7:44Det8:47Det14:37Det15:37Detm
8. Pawonków - Lustrzaniec7:46Det8:49Det14:39Det15:39Detm
9. Pawonków - Lubliniecka7:48Det8:51Det14:41Det15:41Detm
10. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)7:49Det8:52Det14:42Det15:42Detm
11. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)7:52Det8:55Det14:45Det15:45Detm
12. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)7:55Det8:58Det14:48Det15:48Detm
13. Pludry7:58Det9:01Det14:51Det15:51Detm
14. Pludry - (dworzec PKP)8:01Det9:04Det14:54Det15:54Detm
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 7 (Pludry » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5
1. Pludry - (dworzec PKP)7:02Det8:04D9:10Det13:56Det14:56Detm
2. Pludry7:05Det8:07D9:13Det13:59Det14:59Detm
3. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)7:08Det8:10D9:16Det14:02Det15:02Detm
4. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)7:11Det8:13D9:19Det14:05Det15:05Detm
5. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)7:14Det8:16D9:22Det14:08Det15:08Detm
6. Pawonków - Lubliniecka7:15Det8:17D9:23Det14:09Det15:09Detm
7. Pawonków - Lustrzaniec7:17Det8:19D9:25Det14:11Det15:11Detm
8. Lisowice - Napłatki7:19Det8:21D9:27Det14:13Det15:13Detm
9. Lisowice - Lubliniecka7:21Det8:23D9:29Det14:15Det15:15Detm
10. Lipie śląskie - Lubliniecka7:23Det8:25D9:31Det14:17Det15:17Detm
11. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)7:25Det8:27D9:33Det14:19Det15:19Detm
12. Lubliniec - al. Solidarności 17:27Det8:29D9:35Det14:21Det15:21Detm
13. Lubliniec - Plebiscytowa7:30Det8:32D9:38Det14:24Det15:24Detm

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)