Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Sadów - Brusiek

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 76
GTVBUS POLSKA

Sadów - (kopce)Brusiek - ul. Kościelna

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
S - kursuje w dni nauki szkolnej
H - kursuje od poniedziałku do piątku w dni wolne od nauki szkolnej oprócz świąt
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2024-01-01 do 2024-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

KOŚCIÓŁ ZAMKOWY

Najstarszym koszęcińskim kościołem był tzw. kościół zamkowy pw. Matki Bożej Wniebowziętej i śś. Męczenników Dionizego i Witalisa. Jego budowę w 1609 roku rozpoczął właściciel Koszęcina Andrzej Kochcicki. Przechodząc jednak na luteranizm i popierając Szwedów w wojnie trzydziestoletniej (1618-1648) nie dokończył budowy, a zlicytowany majątek kupił Mikołaj Filip von Rauthen. On to zakończył budowę kaplicy i całego kompleksu pałacowego. 29 lipca 1647 bp wrocławski Karol Franciszek Neander poświęcił kościół. Przy tej okazji ustalono też, że obowiązek utrzymania kaplicy i jej kapelana miał spoczywać na właścicielu zamku. W myśl fundacji ustanowionej przez hr. von Rauthena roztaczał on opiekę religijną nad poddanymi. W 1791 roku fundację, potwierdzając jej moc w sądzie w Brzegu, odnowił królewski radca handlowy hr. Teodor Muetzel. Pozwalała ona koszęcińskim katolikom każdorazowo odwoływać się do sądów, wtedy gdy ich prawa były łamane przez protestanckich właścicieli. Kaplica zamkowa była w rękach katolików do 1908 roku. Wtedy to na mocy ustaleń po wybudowaniu nowego kościoła parafialnego, przeszła w posiadanie protestantów, którymi opiekował się każdorazowy pastor ewangelicki z Piasku.

Ośrodek powstał z inicjatywy Jana Myrcika, w oparciu o jego zbiory dotyczące historii Ziemi Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem terenów znajdujących się na mapie powiatu lublinieckiego. Ośrodek mieści się w czterech pomieszczeniach prywatnych właściciela.

Uroczyste otwarcie Ośrodka - z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i nauki a także środków przekazu - miało miejsce 3 maja 2001 roku. Ośrodek Prowadzi „Księgę Gości", w której znajduje się około dwa tysiące pochlebnych wpisów.

Przed Ośrodkiem znajduje się wielka gablota reklamowa, w której ukazane jest piękno Gminy Koszęcin i Powiatu Lublinieckiego.

We wrześniu 2008 roku odsłonięto przy muzeum interesujący i dużych rozmiarów pomnik poświęcony 370 poległym na różnych wojnach Koszęcinianom.

Historia Bruśka jest ciekawa nie tylko dla znawców „dzieła żelaznego”, ale również ze względu na znajdujące się tutaj zabytki. Szczególnie piękny jest drewniany kościół z połowy XVII wieku p.w. św. Jana Chrzciciela.

Bruśkowski drewniany kościółek pamiętający dawne świetne czas kuźniczego trudu stoi na skraju wioski. Do dzisiaj nie wiadomo kiedy wybudowano pierwszą świątynie w tej miejscowości – prawdopodobnie było to w XV wieku w miejscu dzisiejszego kościółka. Nie wiemy także, co się stało z pierwotnym kościołem, czy pochłonął go pożar, czy zniszczyła burza, czy też po prostu „zestarzał się” i trzeba go było zastąpić nowym.
Dzisiejszy kościółek został zbudowany w połowie XVII wieku na pewno przed 1670 rokiem. Sadowskie księgi pogrzebowe zanotowały, że w latach 1675 – 1758 pochowano w części prezbiterialnej około 10 osób zasłużonych dla tego kościoła. Również pod wieżą znajduje się grób byłego dozorcy huty Liszczyka, który zabił się spadając z wieży kościelnej.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 76 (Sadów » Brusiek)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10
1. Sadów - (kopce)5:55D7:45D9:40S9:40H
2. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)5:57D7:47D9:42S9:42H12:17D13:32D14:47H14:47S15:57Hm15:57S
3. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)5:58D7:48D9:43S9:43H12:18D13:33D14:48H14:48S15:58Hm15:58S
4. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)5:59D7:49D9:44S9:44H12:19D13:34D14:49H14:49S15:59Hm15:59S
5. Rusinowice - ul. Dworcowa (Dworzec PKP)6:03D7:53D9:48S9:48H12:23D13:38D14:53H14:53S16:03Hm16:03S
6. Rusinowice - ul. Piaskowa (Straż)6:04D7:54D9:49S9:49H12:24D13:39D14:54H14:54S16:04Hm16:04S
7. PiłkaXX9:53S9:53HX13:43D14:58H14:58S16:08Hm16:08S
8. Rusinowice - ul. Piaskowa (Straż)XX9:57S9:57HX13:47D15:02H15:02S16:12Hm16:12S
9. Rusinowice - ul. Dworcowa (Dworzec PKP)XX9:58S9:58HX13:48D15:03H15:03S16:13Hm16:13S
10. Wierzbie - ul. Główna6:10D8:00D10:04S10:04H12:30D13:54D15:09H15:09S16:19Hm16:19S
11. Wierzbie - ul. Główna (Las)6:12D8:02D10:06S10:06H12:32D13:56D15:11H15:11S16:21Hm16:21S
12. Irki6:13D8:03D10:07S10:07H12:33D13:57D15:12H15:12S16:22Hm16:22S
13. Koszęcin - ul. Lubliniecka6:14D8:04D10:08S10:08H12:34D13:58D15:13H15:13S16:23Hm16:23S
14. Koszęcin - Rynek6:16D8:06D10:10S10:10H12:36D14:00D15:15H15:15S16:25Hm16:25S
15. Cieszowa - ul. Koszęcińska 1XXX10:16SXXXX16:31Hm16:31S
16. Koszęcin - RynekXXX10:22SXXXX16:37Hm16:37S
17. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)6:17D8:07D10:11S10:23H12:37D14:01D15:16H15:16S16:38Hm16:38S
18. Koszęcin - SzkołaXXXXXXX15:17SX16:39S
19. Koszęcin - ul. Dworcowa6:19D8:09D10:13S10:25H12:39D14:03D15:18H15:18S16:40Hm16:40S
20. Koszęcin - ul. Kolejowa6:20D8:10D10:14S10:26H12:40D14:04D15:19H15:19S16:41Hm16:41S
21. Koszęcin - Św. Trójca6:21D8:11D10:15S10:27H12:41D14:05D15:20H15:20S16:42Hm16:42S
22. Brusiek6:31D8:21D10:25S10:37H12:51D14:15D15:30H15:30S16:52Hm16:52S
23. Brusiek - ul. Kościelna6:32D8:22D10:26S10:38H12:52D14:16D15:31H15:31S16:53Hm16:53S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 76 (Brusiek » Sadów)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10
1. Brusiek - ul. Kościelna6:32D8:29S8:19H10:40D12:54D14:19H14:19S15:31H15:31S16:53D
2. Brusiek6:33D8:30S8:20H10:41D12:55D14:20H14:20S15:32H15:32S16:54D
3. Koszęcin - Św. Trójca6:43D8:40S8:30H10:51D13:05D14:30H14:30S15:42H15:42S17:04D
4. Koszęcin - ul. Kolejowa6:44D8:41S8:31H10:52D13:06D14:31H14:31S15:43H15:43S17:05D
5. Koszęcin - ul. Dworcowa6:45D8:42S8:32H10:53D13:07D14:32H14:32S15:44H15:44S17:06D
6. Koszęcin - SzkołaXXXXXX14:33SX15:45SX
7. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)6:47D8:44S8:34H10:55D13:09D14:34H14:34S15:46H15:46S17:08D
8. Koszęcin - Rynek6:48D8:45S8:35H10:56D13:10D14:35H14:35S15:47H15:47S17:09D
9. Cieszowa - ul. Koszęcińska 16:54DX8:41H11:02DXXXXX
10. Koszęcin - Rynek7:00DX8:46H11:08DXXXXX
11. Koszęcin - ul. Lubliniecka7:02D8:47S8:48H11:10D13:12D14:37H14:37S15:49H15:49S
12. Irki7:03D8:48S8:49H11:11D13:13D14:38H14:38S15:50H15:50S
13. Wierzbie - ul. Główna (Las)7:04D8:49S8:50H11:12D13:14D14:39H14:39S15:51H15:51S
14. Wierzbie - ul. Główna7:06D8:51S8:52H11:14D13:16D14:41H14:41S15:53H15:53S
15. Rusinowice - ul. Dworcowa (Dworzec PKP)7:12D8:57S8:58H11:20D13:22DXXXX
16. Rusinowice - ul. Piaskowa (Straż)7:13D8:58S8:59H11:21D13:23DXXXX
17. Piłka7:17D9:02S9:03HXXXXXX
18. Rusinowice - ul. Piaskowa (Straż)7:21D9:06S9:07HXXXXXX
19. Rusinowice - ul. Dworcowa (Dworzec PKP)7:22D9:07S9:08HXXXXXX
20. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)7:26D9:11S9:12H11:25D13:27D14:43H14:43S15:55H15:55S
21. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)7:27D9:12S9:13H11:26D13:28D14:44H14:44S15:56H15:56S
22. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)7:28D9:13S9:14H11:27D13:29D14:45H14:45S15:57H15:57S
23. Sadów - (kopce)7:30D9:15S9:16H

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)