do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: Niwy - Woźniki

TRELEK BUS
TRELEK BUS
ul. Kwiatowa 11,
42-283 Boronów
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 42
TRELEK BUS

Niwy
Woźniki - Szkoła - brak przystanku

Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-09-02 do 2019-12-31
Za rozkład odpowiada:
TRELEK BUS Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 11,
42-283 Boronów
tel.: 696 885 169

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

Kaplica Góra Oliwna – zbudowana w 1910 r. z cegły na zboczu Coglowej Góry (365 m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia w granicach miasta. Służyła niegdyś jako kaplica przedpogrzebowa. Nazwa wywodzi się od obrazu, w ołtarzyku kaplicy, przedstawiającego Jezusa modlącego się na Górze Oliwnej w towarzystwie śpiących Uczniów.

W 1755 r. koloniści niemieccy wznieśli w Piasku kaplicę ewangelicką oraz uruchomili szkołę. Kaplica wkrótce uległa ona spaleniu. W 1760 r. w jej miejsce zbudowali kościół, który w pierwotnej postaci zachował się do dzisiaj. Na wyposażeniu kościoła oryginalny ołtarz ambonowy.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 42 (Niwy » Woźniki)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Niwy7:08S
2. Okrąglik7:09S
3. Drogobycza7:12S
4. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:15S
5. Kamienica śl. - ul. Częstochowska7:16S
6. Kamienica śl.7:18S
7. Pakuły - ul. Wolna7:22S
8. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska7:24S
9. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)7:26S
10. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)7:28S
11. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)7:30S
12. Kamienica śl. - ul. Częstochowska7:32S
13. Lubsza7:35S
14. Lubsza - Skrzyżowanie7:36S
15. Piasek - (Spółdzielnia)7:38S
16. Piasek - pl. Powstańców7:40S
17. Mzyki - ul. Słoneczna7:48S
18. Babienica - Główna7:53S
19. Psary - Główna 2 (Szkoła)7:55S
20. Psary - Skrzyżowanie7:59S
21. Bukowiec7:24S8:01S
22. Psary - Skrzyżowanie7:26S
23. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:30S
24. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)7:32S
25. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)7:33S
26. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)7:35S
27. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)7:37S
28. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)7:39S
29. Woźniki - Szkoła - brak przystanku7:42S
30. Woźniki - Przedszkole - brak przystanku7:47S
31. Woźniki - Szkoła - brak przystanku7:52S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 42 (Woźniki » Niwy)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6
1. Woźniki - Szkoła - brak przystanku13:20S
2. Woźniki - Przedszkole - brak przystanku13:25S
3. Woźniki - Szkoła - brak przystanku13:30S14:35S15:10S
4. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)13:33S14:38S15:13S
5. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)13:35S14:40S15:15S
6. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)13:37S14:42S15:17S
7. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)13:39S14:44S15:19S
8. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)13:40S14:45S15:20S
9. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)13:42S14:47S15:22S
10. Psary - Skrzyżowanie13:46S14:51S15:26S
11. Bukowiec13:14S13:48S14:09S14:53S15:28S15:34S
12. Psary - Skrzyżowanie13:16S14:11S15:36S
13. Psary - Główna 2 (Szkoła)13:20S14:15S15:40S
14. Babienica - Główna13:22S14:17S15:42S
15. Mzyki - ul. Słoneczna13:27S14:22S15:47S
16. Piasek - pl. Powstańców13:35S14:30S15:55S
17. Piasek - (Spółdzielnia)13:37S14:32S15:57S
18. Lubsza - Skrzyżowanie13:39S14:34S15:59S
19. Lubsza13:40S14:35S16:00S
20. Kamienica śl. - ul. Częstochowska13:43S14:38S16:03S
21. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)13:45S14:40S16:05S
22. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)13:47S14:42S16:07S
23. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)13:49S14:44S16:09S
24. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska13:51S14:46S16:11S
25. Pakuły - ul. Wolna13:53S14:48S16:13S
26. Kamienica śl.13:57S14:52S16:17S
27. Kamienica śl. - ul. Częstochowska13:59S14:54S16:19S
28. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)14:00S14:55S16:20S
29. Drogobycza14:03S14:58S16:23S
30. Okrąglik14:06S15:01S16:26S
31. Niwy14:07S15:02S16:27S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ