do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 1 (Frontowa część kapliczki. Wejście w kształcie łuku z ozdobną kratą. Nad wejściem wiszący krzyż. W tle drzewo.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 2 (Wejście do kapliczki w kształcie łuku z ozdobną kratą. W tle dwie figury oraz dwa świeczniki.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 3 (Wnętrze Kapliczki. Figura Św. Jana Nepomucena. Postać zwrócona głową w lewo, trzymająca krzyż.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 4 (Wnętrze kapliczki. Figura Matki Bożej Niepokalanej. W tle figura Św. Jana Nepomucena, kwiaty oraz jeden świecznik.)

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy powstała pod koniec XVIII wieku.

Kapliczka stoi na terenie ogrodów parafii p.w. Św. Jakuba Starszego z wejściem na ulicę. Obok rośnie stary jawor. Kapliczka ustawiona jest na wzniesieniu, tylna jej część jest niższa, by zachować poziom.

Kapliczka na rzucie prostokąta, z wydatnym dwuspadowym dachem. Kapliczka nie posiada okien. Obszerne wejście o łukowym zwieńczeniu, zamknięte ozdobną kratą.

Sklepienie kolebkowe, podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi. Na półce figura św. Jana Nepomucena w wyraźnym kontrapoście. Święty, w dosyć skromnym stroju, skręca głowę w prawo, rękami nienaturalnie sięgając w lewo. Prawą ręką przyciska do piersi krzyż. W kapliczce stoi też ceramiczna figura Matki Bożej Niepokalanej.

Autor: Jacek Kuczowic
Źródło: Górnośląskie krzyże i kapliczki
Ilość wyświetleń: 99

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa

LINIA NR 13
UNI METAL

lub

LINIA NR 14
UNI METAL

lub

LINIA NR 42
TRELEK BUS

lub

LINIA NR 47
TRELEK BUS

następnie wysiądź na przystanku Lubsza nr 52. Obiekt znajduje się w odleglości 36.72 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót