do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Kapliczki pw. św Floriana oraz św Jana Nepomucena

Kapliczka św. Floriana (widok małej przydrożnej kapliczki, w środku figura św. Floriana)Kapliczki pw. św Floriana oraz św Jana Nepomucena nr 2 (Przydrożna kapliczka, we wnętrzu figura św. Jana Nepomucena, w tle drzewa)

Dwie kapliczki, z połowy XIX w., w obrębie wsi przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej z drogą do Ostrowa. Kapliczki są murowane, zamknięte trójbocznie, wewnątrz znajdują się ludowe rzeźby św. Jana Nepomucena i św. Floriana.

Obie kapliczki są związane z legendą o dwóch braciach i mają odbicie w herbie naszej gminy. Według legendy mają upamiętniać pojedynek dwóch braci wiodących spór o majątek lub pannę. Bracia mieli na imię Jan i Florian – stąd święci patronowie obu miejsc.

Autor: gmina Kochanowice
Źródło: gmina Kochanowice
Ilość wyświetleń: 102

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa

LINIA NR 1
SIGMA BUS

lub

LINIA NR 5
SIGMA BUS

następnie wysiądź na przystanku Kochanowice - ul. Częstochowska (Szkoła) nr 26. Obiekt znajduje się w odleglości 243.13 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa

LINIA NR 18
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 34
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 41
TRANS GREGOR

następnie wysiądź na przystanku Kochanowice - ul. Wolności (centrum) nr 374. Obiekt znajduje się w odleglości 296.54 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót