do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Rynek - Plac Konrada Mańki

Rynek - Plac Konrada Mańki (Rynek w Lublińcu. Brązowe ławki ustawione wokół dwóch drzew. Przy jednej z nich widoczna tablica z planem miasta. Z prawej biały pomnik. W tle budynki)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 2 (Posąg)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 4 (Świetlik znajdujący się w posadzce na rynku. Świetliki oświetlają drogę od fontanny ze św. Edytą Stain do muzeum św. Edyty Stein)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 3 (Fontanna w środku posąg św. Edyty Stein z dzieciństwa)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 5 (Świetlik znajdujący się w posadzce na rynku. Świetliki oświetlają drogę od fontanny ze św. Edytą Stain do muzeum św. Edyty Stein)

Warto zobaczyć Stare Miasto wraz z Rynkiem – placem Konrada Mańki, który początkowo miał kształt prostokąta położonego na osi wschód-zachód. Na patrona placu wybrano działacza harcerskiego i członka konspiracyjnej organizacji „Orzeł Biały”, który za swą działalność został aresztowany i skazany na śmierć przez okupanta hitlerowskiego w 1942 r.

Obecny kwadratowy kształt rynek uzyskał po pożarze w 1821 r. Współczesną zabudowę tworzą odrestaurowane kamienice z XIX i XX wieku – najstarsza z nich została wybudowana w latach 1792-1793 i należała do skarbnika miejskiego Franciszka Pyrkosza. Na jej fasadzie znajduje się tablica poświęcona Pawłowi Golasiowi, wybitnemu dowódcy z okresu Powstań Śląskich. Rynek zyskał nowe, stylowe oświetlenie, nawierzchnię z kostki brukowej oraz elementy małej architektury. Zostały również odmalowane wszystkie kamieniczki. Miejsce to stało się prawdziwym centrum chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów.

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Gmina Lubliniec
Ilość wyświetleń: 167

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa

LINIA NR 37
MOTOMIX

lub

LINIA NR 43
ARWIS

następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 217.42 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa

LINIA NR 1
SIGMA BUS

lub

LINIA NR 3
TKA BUS

lub

LINIA NR 4
TKA BUS

lub

LINIA NR 5
SIGMA BUS

lub

LINIA NR 6
GAWENDA

lub

LINIA NR 7
GAWENDA

lub

LINIA NR 9
PARASOL

lub

LINIA NR 10
PARASOL

lub

LINIA NR 18
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 31
TRELEK BUS

lub

LINIA NR 34
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 41
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 45
GAWENDA

lub

LINIA NR 46
GAWENDA

lub

LINIA NR 47
TRELEK BUS

następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 225.10 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa

LINIA NR 19
ARWIS

lub

LINIA NR 36
TRANS GREGOR

następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1) nr 417. Obiekt znajduje się w odleglości 398.02 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót