do góry
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Lubliniec Linia: SIERAKÓW ŚLĄSKI - LUBLINIEC

PARASOL
ul. Dworcowa 1a,
46-300 Olesno
tel.: 605 272 702

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Ośrodek powstał z inicjatywy Jana Myrcika, w oparciu o jego zbiory dotyczące historii Ziemi Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem terenów znajdujących się na mapie powiatu lublinieckiego. Ośrodek mieści się w czterech pomieszczeniach prywatnych właściciela.

Uroczyste otwarcie Ośrodka - z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i nauki a także środków przekazu - miało miejsce 3 maja 2001 roku. Ośrodek Prowadzi „Księgę Gości", w której znajduje się około dwa tysiące pochlebnych wpisów.

Przed Ośrodkiem znajduje się wielka gablota reklamowa, w której ukazane jest piękno Gminy Koszęcin i Powiatu Lublinieckiego.

We wrześniu 2008 roku odsłonięto przy muzeum interesujący i dużych rozmiarów pomnik poświęcony 370 poległym na różnych wojnach Koszęcinianom.

Zwiedzanie kościoła indywidualnie i grup pod opieką przewodnika zgłaszać do Pana Jana Myrcika.
 
Kościół Świętej Trójcy w Koszęcinie jest kościołem parafialnym, związanym z wielowiekową bogatą tradycją religijną. Jest także wielkim zabytkiem naszej kultury.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein mieści się przy ulicy Edyty Stein 2 w Lublińcu, na piętrze domu Courantów – dziadków Edyty Stein, męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca.

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku. Jest to nowoczesny obiekt, składający się z dwóch sal: wystawienniczej – ze stałą ekspozycją poświęconą patronce oraz wielofunkcyjnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe jest organizowanie wystaw, wernisaży oraz pokazów.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (SIERAKÓW ŚLĄSKI » LUBLINIEC)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:05Fx13:55Fx
2. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. LUBLINIECKA8:07Fx13:57Fx
3. MOLNA - UL. SIERAKOWSKA8:09Fx13:59Fx
4. NOWY DWÓR8:10Fx14:00Fx
5. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)8:13Fx14:02Fx
6. PIETRUCHOWE8:15Fx14:04Fx
7. GLINICA - UL. ASFALTOWA8:17Fx14:06Fx
8. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)8:20Fx14:09Fx
9. LUBECKO - GŁÓWNA 28:21Fx14:10Fx
10. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 2)8:22Fx14:11Fx
11. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 1)8:23Fx13:12Fx
12. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 28:24Fx13:13Fx
13. LUBLINIEC - AL. SOLIDARNOŚCI 18:26Fx13:15Fx
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (LUBLINIEC » SIERAKÓW ŚLĄSKI)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. LUBLINIEC - RONDO WŁ. OPOLCZYKA7:45Fx13:35Fx
2. LUBLINIEC - ZWYCIĘSTWA 17:46Fx13:36Fx
3. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 3)7:47Fx13:37Fx
4. LUBLINIEC - UL. OLESKA (STEBLÓW 4)7:49Fx13:39Fx
5. LUBECKO - UL. GLINICKA (GÓRKA)7:49Fx13:40Fx
6. GLINICA - UL. ASFALTOWA7:50Fx13:43Fx
7. PIETRUCHOWE7:51Fx13:45Fx
8. CIASNA - UL. LUBLINIECKA (SZKOŁA)7:53Fx13:47Fx
9. JEŻOWA - ASFALTOWA 1X13:49Fx
10. JEŻOWA - ASFALTOWA 2XX
11. JEŻOWA - ASFALTOWA 3XX
12. PRZYWARY - (NA ŻĄDANIE)XX
13. SIERAKÓW ŚLĄSKI - UL. OLESKA8:04Fx13:54Fx

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ