do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki

Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 1 (Przewrócony polowy schron piechoty przy drzewie. Obiekt w kolorze szarym z prostokątnym otworem okiennym. W tle drzewa.)Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 2 (Tylnia część przewróconego polowego schronu piechoty. Obiekt w kolorze szarym. Przed nim krzewy, w tle drzewa.)Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 3 (Przewrócony polowy schron piechoty. Obiekt w kolorze szarym. Z lewej strony widoczny otwór w kształcie prostokąta. W tle krzewy.)

Polowy schron piechoty w odmianie stosunkowo rzadko stosowanej na Śląsku - do ognia czołowego. Schron pierwotnie znajdował się na stacji kolejowej, jednakże po nieudanych próbach rozebrania go, został przewieziony koleją poza miasto i zrzucony do rowu. Dzięki temu można przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym zwykle niedostępnym do zwiedzania - płyta wylewki pod fundament czy fragmenty zbrojenia stropowego.

Autor: J. Miniewicz, Polskie i niemieckie schrony bojowe dla dział przeciwpancernych 1934-1939,[w:]"Kwartalnik Historii, Nauki i Techniki", T.2, 1989, Portal Fortyfikacja.pl
Źródło: J. Miniewicz, Polskie i niemieckie schrony bojowe dla dział przeciwpancernych 1934-1939,[w:]"Kwartalnik Historii, Nauki i Techniki", T.2, 1989, Portal Fortyfikacja.pl
Ilość wyświetleń: 106

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa

LINIA NR 34
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 37
MOTOMIX

lub

LINIA NR 46
GAWENDA

lub

LINIA NR 1
SIGMA BUS

lub

LINIA NR 5
SIGMA BUS

lub

LINIA NR 6
GAWENDA

lub

LINIA NR 41
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 45
GAWENDA

następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Klonowa 2 nr 41. Obiekt znajduje się w odleglości 617.40 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa

LINIA NR 3
TKA BUS

lub

LINIA NR 4
TKA BUS

lub

LINIA NR 18
TRANS GREGOR

lub

LINIA NR 31
TRELEK BUS

lub

LINIA NR 47
TRELEK BUS

następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Powstańców 1 nr 44. Obiekt znajduje się w odleglości 638.12 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót