Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Pajęczno - Katowice

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

PKS CZĘSTOCHOWAPKS CZĘSTOCHOWA
ul. Krasińskiego 14/24, 42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 30
PKS CZĘSTOCHOWA

Pajęczno - ul. 3 maja (d. a.)Katowice - Dworzec a.

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
n - nie kursuje w Wielką Sobotę oraz w dniach 24 i 31.XII
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2018-06-24 do 2019-06-22
Za rozkład odpowiada:
PKS Częstochowa S.A. w Częstochowie
ul. Krasińskiego 14/24, 42-200 Częstochowa
Informacje o aktualnym kursowaniu:
tel.: 34 379 11 45 (w godzinach 7:00 - 15:00)
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1347 i 1490 roku, choć parafia istnieje od XIII wieku. Jeszcze w 1569 roku kościół był drewniany, kryty gontem wspomina się również o belkach i drewnie użytym do naprawy. Na początku XVII wieku, w latach 1607-1608 na miejscu starego drewnianego zbudowano nowy kościół murowany, z wykorzystaniem pozostałości po starej budowli. Przebudowany w 1756 roku, uległ spaleniu w 1789 roku. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w 1811 roku.

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

Decyzję o budowie ratusza podjęto w 1848 roku, kiedy to zakupiono działkę pod ten cel. Projekt wykonał architekt Niedner. Sama jednak budowa rozpoczęła się dopiero po wielkim pożarze miasta. Kamień węgielny położono z datą: 24.05.1862r. Jest to również rok ukończenia budowy.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 30 (Pajęczno » Katowice)
PrzystanekKurs 1
1. Pajęczno - ul. 3 maja (d. a.)6:05En
2. Pajęczno - ul. Wieluńska6:07En
3. Dylów - Rządowy6:09En
4. Trębaczew - Park6:13En
5. Trębaczew - Kościół6:15En
6. Trębaczew - PKP6:17En
7. Działoszyn - Piłsudskiego (stacja paliw)6:19En
8. Działoszyn - Piłsudskiego (osiedle)6:20En
9. Działoszyn - Plac wolności6:22En
10. Raciszyn6:25En
11. Zalesiaki pieńki - Skrzyżowanie6:31En
12. Smolarze6:33En
13. Dębie6:36En
14. Popów - Rondo 26:38En
15. Zawady - 16:39En
16. Zawady - Stacja miedźno6:41En
17. Izbiska - Podlesie6:43En
18. Miedźno - Izbiska duże6:44En
19. Miedźno - Izbiska małe6:45En
20. Miedźno - Centrum6:46En
21. Miedźno - Kołaczkowice6:48En
22. Łobodno - Skrzyżowanie6:52En
23. Kamyk - Ośrodek zdrowia6:58En
24. Biała7:02En
25. Kiedrzyn - Sejmowa7:07En
26. Częstochowa - Ludowa7:08En
27. Częstochowa - Centrum Handlowe m17:09En
28. Częstochowa - Promenada Niemena7:10En
29. Częstochowa - Hala Polonia7:11En
30. Częstochowa - Kościuszki7:13En
31. Częstochowa - Dworzec a.7:20En
32. Częstochowa - C. H. Jagiellończycy7:27En
33. Częstochowa - Rakowska7:28En
34. Częstochowa - Bugajska7:29En
35. Częstochowa - Fabryczna7:31En
36. Wrzosowa - Katowicka7:32En
37. Kolonia poczesna - Katowicka7:37En
38. Wanaty7:39En
39. Zawada7:41En
40. Romanów7:43En
41. Siedlec mały7:47En
42. Siedlec duży7:49En
43. Koziegłowy - Warszawska7:55En
44. Koziegłowy - Woźnicka7:56En
45. Gniazdów - Woźnicka8:00En
46. Gniazdów - Woźnicka I8:01En
47. Woźniki - Głazówka8:03En
48. Woźniki8:05En
49. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)8:06En
50. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)8:08En
51. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)8:10En
52. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)8:11En
53. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)8:12En
54. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)8:13En
55. Kalety - Mokrus8:15En
56. Kalety - Miotek kościół8:16En
57. Kalety - Miotek, Zarach8:17En
58. Miasteczko śląskie - Bibiela8:21En
59. Miasteczko śląskie - Huta8:25En
60. Miasteczko śląskie - Rynek8:26En
61. Tarnowskie góry - Lasowice i8:33En
62. Tarnowskie góry - Dworzec8:35En
63. Tarnowskie góry - Osiedle Jana8:37En
64. Bytom - Stroszek osiedle8:43En
65. Bytom - Fałata8:51En
66. Bytom - Dworzec a.8:56En
67. Chorzów - Plac Powstańców Śląskich9:05En
68. Katowice - Dworzec a.9:15En
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 30 (Katowice » Pajęczno)
PrzystanekKurs 1
1. Katowice - Dworzec a.12:00En
2. Chorzów - Rynek12:14En
3. Bytom - Dworzec a.12:28En
4. Bytom - Fałata12:32En
5. Bytom - Stroszek osiedle12:42En
6. Tarnowskie góry - Osiedle Jana12:48En
7. Tarnowskie góry - Dworzec12:50En
8. Tarnowskie góry - Lasowice II12:52En
9. Miasteczko śląskie - Rynek12:59En
10. Miasteczko śląskie - Huta13:00En
11. Kalety - Miotek, Zarach13:07En
12. Kalety - Miotek kościół13:08En
13. Kalety - Mokrus13:09En
14. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)13:11En
15. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy I)13:12En
16. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy)13:13En
17. Woźniki - ul. Asfaltowa (Dyrdy leśniczówka)13:14En
18. Woźniki - ul. Asfaltowa (Śliwa)13:16En
19. Woźniki - ul. Dworcowa (dworzec PKP)13:18En
20. Woźniki13:19En
21. Woźniki - Głazówka13:21En
22. Gniazdów - Woźnicka I13:23En
23. Gniazdów - Woźnicka13:24En
24. Koziegłowy - Woźnicka13:28En
25. Koziegłowy - Warszawska13:29En
26. Siedlec duży13:35En
27. Siedlec mały13:37En
28. Romanów13:41En
29. Zawada13:43En
30. Wanaty13:45En
31. Kolonia poczesna - Katowicka13:47En
32. Wrzosowa - Katowicka13:52En
33. Częstochowa - Fabryczna13:53En
34. Częstochowa - Bugajska13:55En
35. Częstochowa - Rakowska13:56En
36. Częstochowa - Okrzei13:58En
37. Częstochowa - Dworzec a.14:40En
38. Częstochowa - Hala Polonia14:44En
39. Częstochowa - Promenada Niemena14:45En
40. Częstochowa - Centrum Handlowe m114:46En
41. Częstochowa - Ludowa14:47En
42. Kiedrzyn - Sejmowa14:48En
43. Biała14:53En
44. Kamyk - Ośrodek zdrowia14:57En
45. Łobodno - Skrzyżowanie15:03En
46. Miedźno - Kołaczkowice15:07En
47. Miedźno - Centrum15:09En
48. Miedźno - Izbiska małe15:10En
49. Miedźno - Izbiska duże15:11En
50. Izbiska - Podlesie15:12En
51. Zawady - Stacja miedźno15:14En
52. Zawady - 115:16En
53. Popów - Rondo 215:17En
54. Dębie15:19En
55. Smolarze15:22En
56. Zalesiaki pieńki - Skrzyżowanie15:24En
57. Raciszyn15:30En
58. Działoszyn - Plac wolności15:33En
59. Działoszyn - Piłsudskiego (osiedle)15:35En
60. Działoszyn - Piłsudskiego (stacja paliw)15:36En
61. Trębaczew - PKP15:38En
62. Trębaczew - Kościół15:40En
63. Trębaczew - Park15:42En
64. Dylów - Rządowy15:46En
65. Pajęczno - ul. Wieluńska15:48En
66. Pajęczno - ul. 3 maja (d. a.)15:50En

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)