Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Park Dworski w Czarnym Lesie

Park Dworski w Czarnym Lesie (Widok z lotu ptaka na Park Dworski w Czarnym Lesie. Liczne drzewa, budynki, 2 zbiorniki wodne, pola oraz łąki. W środku obok stawów Hotel Pałac w Czarnym Lesie)

Park zlokalizowany jest w  północnej części miejscowości. Pałac stanowi zamknięcie osi widokowej drogi prowadzącej do Woźnik. Całość składa się z dwóch części: zachodniej i wschodniej, pomiędzy którymi znajdują się stawy. Bezpośrednio wokół pałacu znajduje się wyraźnie starsza część parku.

Zasadnicza część kompozycji powstała prawdopodobnie w tym samym czasie, co pałac. Pierwotnie park miał charakter zbliżony do angielskiego w typie swobodnym, w którym dominowały duże przestrzenie wnętrz parkowych z kilkoma grupami. Obecnie z najstarszych nasadzeń pozostały lipy drobnolistne oraz sosny czarne w szpalerze granicznym oraz kilka klonów pospolitych. Najmłodsze nasadzenia stanowią rośliny iglaste wzdłuż wschodniej i południowej ściany założenia, gazonie obok stawu oraz przed budynkiem pałacu. Park przypałacowy chroniony jest poprzez wpis do rejestru zabytków.

Autor: Gmina Woźniki
Źródło: Gmina Woźniki
Ilość wyświetleń: 1372

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

powrót