Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: dawny budynek żeński, dawny budynek męski, tzw. dom pielegniarek

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: dawny budynek żeński, dawny budynek męski, tzw. dom pielegniarek nr 1 (Jeden z budynków zespołu szpitala psychiatrycznego. Szary budynek z czerwonym dachem i białymi oknami. Budynek otoczony przez drzewa i krzewy.)

Powstanie ok. XIX wieku

Budynek szpitala żeńskiego założony został na planie prostokąta z ryzalitem w części środkowej i bocznych. Budynek jest dwu- i trzykondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym oraz mansardowym z naczółkiem. W połaci dachu ulokowane są duże lukarny i okna w kształcie powieki.

Pośrodku fasady mieści się główne wejściem zamknięte półkoliście i zwieńczone dekorowanym portalem. Elewacja frontowa budynku zdobiona jest boniowaniem. Otwory okienne budynku ujęte zostały tynkowanymi opaskami.

Budynek szpitala męskiego wymurowany jest z cegły i otynkowany. Budynek składa się z wielu brył nakrytych dachami wielospadowymi i mansardowymi z naczółkami. W połaciach dachu ulokowane zostały lukarny. Budynek jest dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W szczytach budynek jest oszalowany. Naroża budynku zdobione są boniowaniem, a okna ujęte tynkowanymi opaskami. Budynek zbudowany jest z cegły otynkowanej i nakryty został dachem pulpitowym. Budynek składa się z wielu brył. Gówna część budynku ma 1 kondygnacje, podniesiona w jednej z części do 2 kondygnacji. Budynek wyposażony jest w rzędy prostych otworów okiennych. Naroża budynku są półkoliste

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Karta Gminnej Ewidencji Zabytków 36/320
Ilość wyświetleń: 676

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 45
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 47
TRELEK BUS
lub
LINIA NR 50
TRELEK BUS
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 642. Obiekt znajduje się w odleglości 73.76 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 4
TKA BUS
lub
LINIA NR 46
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 39. Obiekt znajduje się w odleglości 128.22 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 37
MOTOMIX
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 414.03 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 7
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 9
PARASOL
lub
LINIA NR 10
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 478.70 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót