Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: dawny budynek żeński, dawny budynek męski, tzw. dom pielegniarek

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: dawny budynek żeński, dawny budynek męski, tzw. dom pielegniarek nr 1 (Jeden z budynków zespołu szpitala psychiatrycznego. Szary budynek z czerwonym dachem i białymi oknami. Budynek otoczony przez drzewa i krzewy.)

Powstanie ok. XIX wieku

Budynek szpitala żeńskiego założony został na planie prostokąta z ryzalitem w części środkowej i bocznych. Budynek jest dwu- i trzykondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym oraz mansardowym z naczółkiem. W połaci dachu ulokowane są duże lukarny i okna w kształcie powieki.

Pośrodku fasady mieści się główne wejściem zamknięte półkoliście i zwieńczone dekorowanym portalem. Elewacja frontowa budynku zdobiona jest boniowaniem. Otwory okienne budynku ujęte zostały tynkowanymi opaskami.

Budynek szpitala męskiego wymurowany jest z cegły i otynkowany. Budynek składa się z wielu brył nakrytych dachami wielospadowymi i mansardowymi z naczółkami. W połaciach dachu ulokowane zostały lukarny. Budynek jest dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W szczytach budynek jest oszalowany. Naroża budynku zdobione są boniowaniem, a okna ujęte tynkowanymi opaskami. Budynek zbudowany jest z cegły otynkowanej i nakryty został dachem pulpitowym. Budynek składa się z wielu brył. Gówna część budynku ma 1 kondygnacje, podniesiona w jednej z części do 2 kondygnacji. Budynek wyposażony jest w rzędy prostych otworów okiennych. Naroża budynku są półkoliste

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Karta Gminnej Ewidencji Zabytków 36/320
Ilość wyświetleń: 932

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 642. Obiekt znajduje się w odleglości 73.76 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 63
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 39. Obiekt znajduje się w odleglości 128.22 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 61
PKS Wieluń
lub
LINIA NR 62
PKS Wieluń
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 414.03 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum) nr 42. Obiekt znajduje się w odleglości 454.79 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 7
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 9
PARASOL
lub
LINIA NR 10
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 478.70 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót