Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl
jeszcze momencik...
www.transportpowiat.pl
Powstanie ok. XIX wieku
Budynek szpitala żeńskiego założony został na planie prostokąta z ryzalitem w części środkowej i bocznych. Budynek jest dwu- i trzykondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym oraz mansardowym z naczółkiem. W połaci dachu ulokowane są duże lukarny i okna w kształcie powieki.
Pośrodku fasady mieści się główne wejściem zamknięte półkoliście i zwieńczone dekorowanym portalem. Elewacja frontowa budynku zdobiona jest boniowaniem. Otwory okienne budynku ujęte zostały tynkowanymi opaskami.
Budynek szpitala męskiego wymurowany jest z cegły i otynkowany. Budynek składa się z wielu brył nakrytych dachami wielospadowymi i mansardowymi z naczółkami. W połaciach dachu ulokowane zostały lukarny. Budynek jest dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W szczytach budynek jest oszalowany. Naroża budynku zdobione są boniowaniem, a okna ujęte tynkowanymi opaskami. Budynek zbudowany jest z cegły otynkowanej i nakryty został dachem pulpitowym. Budynek składa się z wielu brył. Gówna część budynku ma 1 kondygnacje, podniesiona w jednej z części do 2 kondygnacji. Budynek wyposażony jest w rzędy prostych otworów okiennych. Naroża budynku są półkoliste